תכבדו את המקצוע (ואת העיתונאים)
ספסל ,15/04/2016

החרם של בית"ר ירושלים על עיתון הארץ, לצד היחס לעיתונאי הכדורסל במגרשי הספורט לא יכול לעבור לסדר היום. וגם: כמות האיבודים של שון דוסון, בעיית הגבוהים הישראלים תמשיך להתפוצץ לנו בפרצוף, ההנצחה של מיכה שמבן, ופרידה מגדול דור בכדורסל העולמי. גרייבסקי לשישי.

-- אוהד גרייבסקי --

במהלך הבחירות בשנה שעברה, הודיע ראש הממשלה בינימין נתניהו על יום מרוכז של ראיונות אצל כלי התקשורת. הכל עבר על מי מנוחות עד אשר נתניהו הודיע לערוץ 10 שלא יתראיין לערוץ אם רביב דרוקר, הפרשן הפוליטי של הערוץ, יהיה מבין המראיינים. מה שקרה לאחר מכן זה שערוץ 10 החליט לעמוד על הרגליים האחוריות שלו, והודיע שאם דרוקר לא יהיה שם, גם הערוץ לא יהיה. כי כנראה שיש גבול למה שאפשר לעולל לעיתונות בישראל גם בתקופה הזאת. בתקופה שבה מעמד התקשורת הישראלית יורד, המשכורות נמוכות, גופים בסכנת התמוטטות והתערבות בוטה של מולי"ם ובעלי אינטרס.

תקשורת הספורט בישראל לא נמצאת במעמד של התקשורת הפוליטית, המשפטית והכלכלית. יתכן שמזלזלים בה, יתכן שלא מעריכים אותה (אין ספק שתקשורת הכדורגל במדינת ישראל תרמה לכך יותר מכל). אך תקשורת הספורט, ובתוכה סיקור הכדורסל, היא מקצוע לכל דבר. אנשים מתפרנסים ממנה, חיים ממנה, ויש להתייחס אליה בכבוד מינימלי כאל כל בעל מקצוע בתחום התקשורת.

את אחת הדוגמאות הטובות ליחס הבעייתי שיש כיום למסקרי הכדורסל בארץ אפשר למצוא בפוסט אשר כתב ידידי רועי כהן מ"ישראל היום" (https://www.facebook.com/roi.cohen.180/posts/10153875436818941). הפוסט נכתב לאחר שרועי, ועוד כמה עיתונאים, נאלצו לסקר את המשחק בין הפועל ירושלים למכבי ראשון לציון מיציעי הישיבה של בית מכבי, מהנייד שלהם. שאר העיתונאים הצטופפו בחדר קטן, עם שולחן שהספיק לשלושה עיתונאים בלבד. האחרים או שעמדו או שישבו על כיסא מעל במה מאולתרת, נלחמים על נקודת ראייה נורמלית. כפי שתראו בפוסט שלו, הדבר קורה לא רק בבית מכבי, אלא גם במקומות אחרים. אין יציעי עיתונאים בכל האולמות, ואם יש בחלקם פתאום יושבים כל מני אוהדים. לא תמיד יש כבל רשת, גישה לאינטרנט, ועמדות לטובת מחשב. זה הבייסיק של כל בייסיק. זה חוסר כבוד לאנשים שבאים לסקר את המשחקים של קבוצות. אני שמח על כך שמנהלת הליגה החליטה להרים את הכפפה, וקבעה אכיפה מחודשת של שורת תקנות הקשורות לכמות המקומות ולתנאים של התקשורת בכל אולם. עדיף מאוחר מאשר אף פעם.

אירוע נוסף, שקשור איך לא, לכדורגל הישראלי, שהוא לא פחות משערורייה וחרפה, זאת העובדה שבית"ר ירושלים כדורגל החליטה להחרים את "הארץ" בגלל אופי הסיקור שלו. לא מוצא בעינם אופי הסיקור (גם אם הוא מגמתי מאוד, ויש הרבה אמת בביקורת של בית"ר ירושלים על צורת הסיקור נגדם), אז הם לא מספקים כרטיסים יותר לעיתונאי הארץ ליציע העיתונאים.

יש כאן שני היבטים בעיתיים. קודם כל, אני בספק אם בכלל מותר לעשות את זה בהתחשב בתקנות שקשורות לכך. אך מעבר לזה, אני עוד לא נתקלתי במצב שבו קבוצה לא מרוצה מאופי הסיקור של עיתון, אז היא מחרימה אותו. מותר לא לשתף פעולה, מותר לעשות את החיים קשים, מותר אפילו להגיש קובלנות ודיבה. אבל זאת פשוט חציית קו אדום.

חמש שנים אני בעיתונות האלקטרונית, ככתב וכעורך משנה באתר "ספסל". הלכתי על הראש של הפועל ירושלים, מכבי תל אביב, שמעון מזרחי, פיני גרשון, איגוד הכדורסל, מאמנים שחקנים ואוהדים כאחד. לא כולם אהבו את זה. קיבלתי שיחות, חטפתי צעקות, פעמיים נזרקו לאויר המילים תביעת דיבה, אבל אף אחד לא חשב למנוע ממני להמשיך לסקר משחקים בכרטיס שמגיע לי. יותר מזה. לי לא זכור מקרה דומה (אשמח לשמוע על כך ) בכל שנותיי בכדורסל הישראלי.

אני מכיר עשרות סיפורים של עימותים בתוך הכדורסל הישראלי אשר קשורים לעיתונאים. יו"ר שחטף לכתב את הפנקס שלו (פעם היו כאלו) בשביל לראות מה הוא רושם, סכסוכים עזים בין מאמנים לפרשנים (המתוקשר מבין כולם הינו העימות בין אלי סהר לצביקה שרף), דובר של מועדון שצעק על עיתונאית ביחד עם שחקן, יובל נעימי מתעמת עם גלעד צוויק על דברים שזה פרסם נגדו, יו"ר של קבוצה שהשתולל במהלך ראיון ופוצץ אותו ועוד. לא זכור בכל המקרים האלו שהעיתונאים או גופי התקשורת בהם עבדו פתאום קיבלו הודעה שהם מפסיקים לספק להם כרטיסים. מילים שלא לי, מדובר בחצייה של קו אדום. עכשיו גם קובעים מי יקבל כניסה ליציע העיתונאים ומי לא. נהדר.

מנהלת הליגה עשתה את הדבר הראוי, ופשוט הודיעה שהיא אוכפת את החוק מחדש. עכשיו הגיע תורם של עורכי וכתבי הספורט, ובתוכם אנשי הכדורסל, לעמוד על הרגליים האחוריות שלהם, ולא לתת לדברים כאלו לקרות שוב. כי היום זה מתחיל בפיגעה בצורה בה עיתונאים מסקרים משחקים, מחר זה מי יכנס ליציע העיתונאים, לכו תדעו מה יהיה בעוד שבוע. עיתונאות ספורט זה מקצוע, לא פחות. הגיע הזמן שאנשים יתחילו לכבד אותם. אחרת, הגלגל עוד יכול להתהפך. תארו לכם מה תהיה התגובה של מוטי אמסלם ואלדד אקוניס (אל תדאגו, את זה הם לא יעשו), אם בעקבות התנהגות כזאת הקבוצה שלהם תקבל סיקור מינימלי...

פרידה מגדול דור

מי שקם אתמול לפנות בוקר זכה לצפות בפיסת היסטוריה שספק אם נזכה לראות כזאת בעשורים הקרובים.

זה התחיל בהישג הלא נורמלי של גולדן סטייט, ששברה את השיא של שיקאגו בולס מ1996, וסיימה את העונה הסדירה עם 73 ניצחונות. עוד מוקדם מדי לטעמי לדבר גולדן סטייט, ועל פלא העולם הזה בשם סטף קרי במונחים הסיטוריים רציניים. קרי הוא פנומן מדהים, כמעט בלתי עציר בימים אלו. גולדן סטייט משחקת כדורסל שובה לב, NBA טהור יותר מטהור, כדורסל פורץ דרך. אלא שכל זה יכול להעלם אם הם יפסיקו לקחת תארים. ההבדל בינם לבין הבולס זה שג'ורדן ופיפן שברו את השיא של הלייקרס משנות ה70 ולקחו שלוש אליפויות רצופות תוך כדי. אם הווריוס יפסיקו לקחת תארים, הם יהפכו לנתון סטטיסטי. אחלה משהו לדעת לטריוויה וידע כללי.

אבל כל הערב הזה לדעתי מתגמד לעומת משחק הפרישה של קובי בראיינט.

במשחק הפרישה שלו, שהוא פחות האישיו, הקבוצה הצליחה לחזור מפיגור דו ספרתי, תוך כדי שהיא מפנה לו את הבמה לקלוע 60 נקודות. אולי כי הוא היה בזון, אולי כדי לתת לו את הבמה לפרוש בצורה המכובדת ביותר. המשחק, כאמור, הוא לא העיקר כאן, אלא המורשת. בראיינט הוא אחד שאפשר לדבר עליו במונחים היסטורים. הילד עם האבא המפורסם, שלא זכה במקום גבוה בדראפט שלו, הגיע ללייקרס בטרייד, הוכר בשנותיו הראשונות כאתלט מדהים וקפיץ אנושי, חביב מקצבי ההטבעות, הוביל את הקבוצה של ג'קסון ושאקיל אוניל לחמש אליפויות, שלוש מהם ברציפות, בחזרה לימים היפים של המועדון משנות ה80. לא הייתה עליו תבית של כוכב עתידי (כמו לברון ג'יימס לדוגמא), אך כיום יש מאחוריו קריירה מפוארת של 20 שנה, אין ספור תארים אישיים וקבוצתיים, כאשר בכל שנה הוא שיפר והפך לטוב יותר, מוסיף לארסנל ההתקפי וההגנתי שלו כלים ויכולות חדשות. כמו כל הגדולים, הוא נתברך בסופר אגו, מה שהוביל בסוף את שאק לעזוב את הקבוצה. כמו כל הגדולים הוא הסתבך. אצל ג'ורדן אלו היו ההימורים, אצל מג'יק האיידס, אצל קובי זאת הייתה אשתו ועוד כמה סיפורים על אחרות. ואין ספק שהוא בין השמות הגדולים האלו.

בסופו של יום, המורשת שלו תהיה כאחד האחרונים שצמח מלמטה בדרך לגדולה, הגיע הכי רחוק שאפשר, לא ספר אף אחד בדרך לתהילה, השתפר והפך לטוב יותר, ואין ספק שאפשר לשים אותו באותו משפט עם גדול אחר: מייקל ג'ורדן.

תודה רבה לך black mamba.

הערות לסדר היום

* בהמשך לשבוע שעבר, מאוד אהבתי לשמוע ולראות את ההנצחה של מיכה שמבן, שחקן העבר, האיש שהקים את מועדון הפועל חולון, ואחראי לעשרות ומאות מפעלים ופעולות בכדורסל הישראלי. זאת צריכה להיות רק ההתחלה. יש עמודי טווח בכדורסל הישראלי, כמו עמי שלף ז"ל, יהושוע רוזין ז"ל ואחרים שלא זוכים כמעט לשום הנצחה ראוייה, ואנשים אלו הם הסיבה שיש כאן כדורסל ישראלי.

* אם שון דוסון רוצה להגיע לNBA, או לקבוצה גדולה בכלל, הוא חייב להתחיל לטפל בכמות איבודי הכדור שלו. עם כל הכבוד ל19 נקודות ו7 ריבאונדים, היו לו 7 איבודים (יחס של שבעה איבודים לאסיסט אחד, שלושה איבודים בממוצע למשחק) במשחק נגד מכבי תל אביב.

* את זה שרוברט רוטבארט יודע לקלוע לשלוש, (33.3% ל3), אך חידוש היה כאשר ליאור אליהו נצפה בשבוע שעבר מעיף שלשות בחימום של ירושלים נגד ראשון. גבוהים ישראלים (אליהם אפשר להוסיף את עוז בלייזר) דופקים שלשות. אשרינו ישראל.

* מי שרוצה להבין מה מצב הגבוהים הישראלים שלנו מוזמן ללכת לבדוק כמה שיחקו לאורך כל השנה דניאל תמיר, רם אליאספור ועידן זלמנסון. אח"כ אל תתפלאו שלא גדלים כאן גבוהים. סדום ועמורה.

* שלא תגידו שלא ידעתם: בעונה הבאה צפויים לא פחות מחמישה ישראלים לשחק בליגת המכללות. הארבעה מהם משחקים כבר היום בארה"ב, ארבעה מהם הינם שחקני פנים. אולי זה הפיתרון.
כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
על מחויבות ואיכותדבר הפרשן: יולי קובלנץ מסכם סיבובבדיוק באמצעספסל: הפודקאסטלא רק לרכזים, טיפים לשמירה על ריכוזספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסט - מהדורת NBAספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטהרבה מעבר למשחק כדורסלספסל: הפודקאסטבהצלחה לכל הצדדיםלחשוב חיוביספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקסאטטעם חמוץ מתוקספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטהמלך הבלתי מעורערדרוש מאמן במשרה מלאההפודקאסט השבועי של ספסלאולי עכשיוגבירותי ורבותי, מהפך!גדול דורהפודקאסט: מתחילים לסכם עונהניצחון ההוןהתעלמות טוטאלית הפודקאסט: שבוע אליפותאיש מקצוע פנוי"הופכת את האדם לשלם יותר"ניצחון ההמוןפעם שלישית דוסון? הפודקאסט: גמרים מפה ומשםהפודקאסט: הכנה לסדרות הגמר בליגה הלאומית וארציתלא תופס אל מול החוק הישראלילחצנו play ובסוף offליגת העל, הזדמנות אחרונהזה פשוט לא יגמר עמדה בציפיותחלון ההזדמנויות של נבחרת ישראל אל תשנו את החוקים "אנחנו לא מחפשים סיפורים, אנחנו רוצים להוציא שחקנים."זה אבירם, גדול יהיה? מעל רוטבארט הוא יכול לקפוץ?מפתח להישרדותדרבי. וכל מילה מיותרת.כבר היינו בסרט הזהניגוד ענייניםגביע גביע גביעאין תחתית לבורדרוש בית חם (אבל נסתפק גם בבית)אנרגיה מתחדשתחופש הביטוי"כמות הדקות של הישראלים עולה כי הגיעו יותר מתאזרחים לליגה"זיכרון קצרמשהו חדש מתחיל? ירוק אכל צהוברוצה ללכת? לך.בדרך למכללות עוצרים במיאמיבעיות גדולות (וגבוהות)שאפו"כשהאימון מתחיל מגיעים מהר לדופק משחק"חלומות ומציאות לחודסוף לצלצוללראות אותה היוםמה שירושלים צריכהלא מה שמכבי צריכהצהוב חולהאין דרך ואין תוצאותצאו לשחק בחו"ל!!!שנייה של חיבורעתיד ורודכאשר פופוליזם וחוסר הבנה נפגשים מי כאן הבוסאין לי ליגה אחרתפעם עבדו כאן קשה בשביל אזרחותמביאים את אירופה לישראלנבחרת ישראל: הסוף (או ההתחלה)האיטלקים באיםנבחרת ישראל: סיכום השלב הראשון תהליך צימצום ליגות הנוער ופתיחת ליגת העל - זווית אישיתתאמינו אז מה עברתי הקיץ רדו מהארץ. תחזרו אחריי קדנציה באירופה!!אז מה עושים (טור המשך)אז מה עושים?מרוב חוקים לא רואים פרקטחומר למחשבההטנגו של מירוץ ההתחמשות הקרדיט לשמיר אחד משלהם חיפאי בארנה. 10.5 שעות של שכרון חושים.יש שינוי? נראה בשנה הבאה נבחרת העתודה : תמונת מצב כאב ראש חיובי. על הסגל של אדלשטייןעברינו מאחורינו"הצבנו מטרות ובסוף נשיג אותן"פעם שלישית גלידה ספרדיתאף מילה על ואסיליס ספאנוליסאיפה הם היום - נבחרת העתודהאותנו לא יצליחו לשבור- נקודת מבט אחרתמכל הצדדים- על שביתת השופטים"אנחנו מנצחים דווקא פה, בבולגריה"בעין מקצועית: מביטים לפלייאוףספסל כחול, אמיתי, של פעם."לא מתאים לכל אחד, אבל לי עשה טוב""אני 'חולה נפש' לדעתי זה טוב""לא תתחרטו לרגע"החוויה ההולנדית שליהאם אפשר לחיות את החלוםועכשיו אני פה"לבנות מסורת ולגדל דור עתיד טוב ואיכותי""ברמלה אתה לא צריך להיות מאמן, אלא להיות כבאי".יומן הלגיונר - טל קרפלס (רומניה)צו לקרב"ממליץ לכל שחקן צעיר להגיע לארה"ב"אדוני ראש העיר – אנא הצל לנו את הקבוצהמכתב מעבר ליםבחורים כארזתחשבו על העתידמחליפים דיסקט: דיויד בלאטלהתראות באר יעקבכי הגיע הזמןמטינה לאהדה: לברון חוזר הביתה, האם יביא איתו גביע?"להיות הכי טוב שאני יכול"האם זהו סוף עידן ה"הסגר"?הקבוצתיות ניצחה את הכוכבהנה זה בא- גמר הNBAמכביסטים במילואיםלא רק לוב-סיטי המתאזרח הבא של נבחרת ישראל?למה הוא לא?פופו-ווינר"העמק הוא חלום"זה הזמן להתעורר, הבית מתפוררהגמר שליהמכבים מביסים את הפרטיזנים.מכבי שוד ושברוןהסיפור של הסיבוב- חילופי הזריםשווים בין שווים מול ברצלונהאיבדו את הדרךאנרגיה של גאווההקבוצה חזרה- ותודה לאוהדים הקבוצה חזרה- ותודה לאוהדים אולי די עם זה?הקבוצה חזרה- ותודה לאוהדיםעל כוס קפהכאן ביתי - רמה"ש פותחת עונהחלום שנגוז – האסון של נטשה קובצ'ביץ תקלו על עצמכםפותחים עונהלזרוק- גם אם אתה לא רואה את הסלמריו מטלון בעפולה, זר חדש לקרית אתאהנבחרת מעל הכלהמקל או הגזרנבחרת ישראל- חובה או זכות?התאבון נפתח: מי יהיה השלישי בNBA?"אעשה הכל שבריטניה תצליח"האיש שלנו בחו"למגרש המלאכיםזן נדיראלופות אירופהתודה מיאמי, תודה סן אנטוניוהולכים למשחק שביעיקהל בלאומית? יש דבר כזה.סוף חוק במחשבה תחילהספורט בע"ממהליגה הארצית לפלייאוף הלאומיתהגיע הזמן לקפוץ כיתה פנינת השרון "מועדון הדמים"-בניה הנופלים של עפולהשובה של המנורה הקרב על הביתכאן שביתהאל תיקחו לנו את המשחק1X1 תחת השמש - איתן ויציבלאומית נשים – העתיד של כדורסל הנשים בישראלהתסריט אמריקאי, הסיפור ישראלי. אני מספר ארבעבמעקב צמודתרבות זולההבית האדום לאמן כדורסל נערות - מבט אישי מהשטחליגה ב' אהובתיהמרכיב הסודי של לברוןמשהו צריך להשתנותמי לנבחרת ומי לים?פנינת השרון רעננה מתמיד אבדה תעודת זהותבוגרים: פלייאוף בארצית הוא חובה ברוך מנתח אברהמי מנתח בלוג כתבים: על מריבות ופשרות הגיע הזמן לשינוי הכל או כלוםמה שהיה הוא זה שיהיה, והמספר הנוסףבייקון סטיילאלי רבי מגיבליגות הנערות בארץ - תמונת מצב אמיתית ועגומהחושב אחרת התפטרות ידועה מראשבחזרה לשנות השמונים גולן נגד גולן על אפך וחמתך אוחנהחוזה את עתידים הפרשן הלאומי ראשונים לכל כדור ללא ישראליות: רמת חן זכתה בטורניר ברמה"שסיכום האליפות במספריםיואב חריש- על עובדה ופרשנות הכישלון – מדוע שוב זה קרה לנבחרות הצעירות בכדורסל?ליטא זכתה באליפות העולם לנוערהגדה על ארבעת הבנים-שלדברים שרואים מבידגוז'Texas Old - Menאמנות ה- pick&roll12 דברים שאפשר לעשות במחצית של הגמרניהול נכון, בנייה לקויהישיבת הנהלה? ועדת חקירה!ארבעה אוהדים, שלושה דורות, מטרה אחת חולוניה עונהרשמים של סוף עונהמאלמוניות ועד לאולסטארשיטת היהלוםעל ההבדל בין רנדל ואוחיון לוויליאמסלמה אין לנו תגליות?אקדמיה לענייםיואב חריש כזיו ברתנאיניב בורגר כמאיר קמינסקימי פה קובע?איך חלפה לה שנהפסגת הפחדיש אליפות!!פיינל 4 במספריםילדי מפתחהערב: פיינל פור היורוליגהפינה לשיפוט איטינקודה למחשבה - חשיבות הזהות המקומיתמה נשתנה הגמר הזה?כמטורפים היינומי אמר פלופ רוסה?שערורייה לאור יוםהיסטוריה ברוממה (וזה לא הנצחון של מכבי חיפה)פיק ברכייםמחליפים צבעיםדבר המערכת: אדומות מבושה"רשמים מקצה הספסל" - מחזור ראשוןהערב: שוב חוזר הטירוףקבוצה ביום: עירוני אשקלוןקבוצה ביום: מכבי ת"אסוף עידן השוויוניותדיבורי סרק - נבחרת מקדוניהרכז משקהדרך לשום מקוםדיבורי סרק - פרישת טפירודיבורי סרק - ליאור וגיאהאלופים האמיתיים שליהצד השני של המטבעדיבורי סרקהפועל עידן ירושלים - סיפורה של קבוצהטור אורח - גאוות העמקרוני קאן - שמחת המנצח, תוגת המפסידאיוב המודרנידבר המערכת: מדד העונישבוע השיא? איש השנה של ספסל - תשס"חדבר המערכת: שתי אצבעות ממירלוהזיות קיץקינת הגלילמצטייני עונת 2007/08 בליגת העלאשקלון וירושלים בידיים טובות?נהריה במלחה נגד הסטיגמהדברים שלא רואים בטלוויזיההכל בראשיום של גמר גביע חריש עמוק 2 - תשובות האיגודמספר חזק: עוד התרסקותמספר חזק: אפי עשה זאת שובככה מעפילים לגמר גביע - בלוג מיוחד לספסלמערכת הסטטיסטיקה המקצועית - מהיום בתשלוםפולניה חסרת חשקעובדה או אגדה: אפקט הניצחון על מכבישחקני הפועל באר שבע קוראים לשובו של ברוךדבר המערכת: נהריה זה בארץ?מזל טוב לר"גכבר היינו שםדבר המערכת: מצאו את יעודםדבר המערכת: הותר לפרסוםנא להכיר - הנבחרת הלאומית דבר המערכת: ניקוסיה זה יותר קרוב מיבנהאורנית עצבנית, אולמרט מגיבומה קורה עכשיואיש השנה תשס"ז - המועמדיםמספר חזק: יותם מסיים מוקדםדבר המערכת: קאן לעוד עשר שניםהחינוכית נפרדת מבתי הספר - טור פרידהטור אורח: מאמן העונה שליטור אורח: "אז מה באמת היה לנו שם?"אוהדי הגליל נגד המנהלתמספר חזק: רבע מהסרטיםמספר חזק: האטן שוב נחנקדבר המערכת: שומרים את הטוב להתחלהשלוש שעות לפני דחו את המשחקדבר המערכת: מה נשתנה?דבר המערכת: איפה הכוכבים?דבר המערכת: מאחוריך, נירמספר חזק: שקיעתה של הזריחהמספר חזק: תנו לוויצ'יץ' לנוחדבר המערכת: מה שמים שם במים?דבר המערכת: ותודה לכולםדבר המערכת - גם אזרבייג'אן מקדימה אותנודבר המערכת: רשלנות ב"ספסל"דבר המערכת: מספיק לעבוד עלינודבר המערכת: אם זה לא תקין, שבור את זהדבר המערכת - לא לאבד תקווהדבר המערכת - ניילון ונאורדבר המערכת: תנו לבויד את הכבודדבר המערכת: בזיון לקינוחדבר המערכת: איפה הלבדבר המערכת: יאללה לניצחון ה100דבר המערכת - השיא של וואלאססידני, אהובתיהטראומה של באסטוןדבר המערכת - קמפיין המלוכה של מר באוורס"מד-חום ליגת העל" - מחזור 28צביקה שרף: סוגיות בגידול כדורסלנים"מד-חום ליגת העל" - מחזור 26דבר המערכת - 35 מי יודע?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 24סיכום הסיבוב השני בליגת העלדבר המערכת - שיא ליגה לר"ג"מד-חום ליגת העל" - מחזור 22"מד-חום ליגת העל" - מחזור 21נבחרת קדטים - זכות או נטל ?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 20"מד-חום ליגת העל" - מחזור 19"מד-חום ליגת העל" - מחזור 18דיון בנושא אימון בגילאים הצעיריםדבר המערכת - לא להפריע בין 8 ל10"מד-חום ליגת העל" - מחזור 17"מד-חום ליגת העל" - מחזור 16דבר המערכת - איפה האלטרנטיבה ?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 15דבר המערכת - מי שטורח בשבתדבר המערכת: אבא גנוב"מד-חום ליגת העל" - מחזור 14פינת הייעוץ - על עומסיםפינת הייעוץ - על רכזיםפינת הייעוץ - הגנהפינת ייעוץ לכדורסלן הצעיר© כל הזכויות שמורות
cker();