ליגות הנערות בארץ - תמונת מצב אמיתית ועגומה
ספסל ,19/01/2012

רוני קאן, מנהלה המקצועי של בני הרצליה, מביא לדיון את עתיד כדורסל הנשים בישראל, וחושף בטור אישי, את הבעיתיות שבשיטה ובדרך ומסתכל בזווית קצת שונה על כל מה שמנסים למכור לנו. נערות, נשים ומה שבניהן.


לפני הכל, גילוי נאות - אני משמש כמנהל מקצועי בבני הרצלייה ובמקביל מאמן גם את נבחרות התיכון של "היובל" (בנים ובנות) ואת קבוצת הנערות א' לאומית של בני הרצלייה.

בואו ונתחיל עם סקירה מעניינת של כמות היורדות מהליגות השונות:

ליגת על גברים - אין יורדות.
ליגת על נשים - יורדת אחת.
ליגה לאומית גברים - יורדת אחת.
ליגת נערות א' לאומית - 3 יורדות.
ליגת נערות ב' לאומית - 3 יורדות.


כן, אין זו טעות, מתוך 12 קבוצות בליגות נערות, נאבקות מדי שנה חלק גדול מהקבוצות נגד ירידה לליגה המחוזית. בליגות מקצועניות שהכדורסל הוא פרנסתם ומשלח ידם של השחקנים אין ירידות (או שיש ירידות מינימאליות) ובליגות חובבניות, שהבנות הצעירות באות לשחק קודם כל על מנת פשוט ליהנות מהמשחק, יורדות 25% מהקבוצות, כן, אין זו טעות. עצוב.

אמש שיחקה קבוצתי, בני הרצלייה, נגד בנות רמת חן, במשחק שאפשר להגדירו בחיוך עצוב, "משחק תחתית לוהט" על 4 נקודות, 6 או 8, תקראו לו איך שתרצו. אגב, היה אחלה משחק, 2 הקבוצות שמרו 40 דקות הגנה אישית, הבנות נלחמו והקריבו, אבל פשוט לא ברור מדוע כל כך הרבה בנות צריכות לשחק שנה אחרי שנה, עונה אחרי עונה, בלחץ מתמיד ובחשש נגד הירידה, מה שפוגע מאוד ביכולת ההתקפית ובהנאה הטהורה מהמשחק. אין בכך שום הגיון מקצועי ושום ערך ספורטיבי או חינוכי.

בחודשים האחרונים נפגשו חלק ממאמני הנערות בארץ למספר פגישות, שבהן נכחו גם חלק מהדמויות המקצועיות המובילות באיגוד בכדורסל הנשים ולא מעט נושאים כגודל הכדור, שיטת המשחקים, שיווק הענף, התנהלות הנבחרות והאקדמיה, נושאים אלה ואחרים עלו בפגישות, אבל כיום אין ולו כתובת אחת שניתן לפנות אליה באיגוד הכדורסל ולקדם נושאים שקשורים לכדורסל
הנשים.

אין עם מי לדבר, כולם עסוקים במינוי יושב ראש חדש, ועדת נשים לא מתכנסת, מאמני נבחרות לא מונו עדיין והסובלות העיקריות מהעניין הן השחקניות הצעירות שמשחקות לעיתים בשלוש מסגרות (נערות א' או ב', ליגת בתי ספר, בוגרות) וחלקן מתאמן גם בסגלי טרום קדטיות או בסגל האולימפי. במקום להתרכז בשיפור היכולת האישית, באימוני קליעה, בעבודה (לפחות פעמיים בעונת המשחקים) בחדר כוח ובעבודה פעמיים בשבוע עם מאמן אתלטיקה, נאלצות השחקניות להקריב את עצמן ואת התקדמותן לטובת מאבקים מטופשים בליגה שרמתה יורדת מדי שנה,ובמקביל באיגוד מתקבלות ההחלטות באיגוד לא פעם על בסיס של אינטרס צר של מועדון זה או אחר.

משחק בכל יומיים

לבנות רמת חן הפייטריות והאמיצות, ששיחקו נגד בנות הרצליה אתמול, היה זה משחק רביעי בשמונה ימים!, ותתפלאו, יש מקרים עוד הרבה יותר הזויים, ואין זו ביקורת על צוות האימון של רמת חן נהפוך הוא, מאמנות ומאמני הנערות הצעירות בכל הקבוצות עומדים בסיטואציות מאוד בעייתיות. בנות משחקות כיום באותו שבוע בנערות, בליגת בתי ספר ובליגה הלאומית לנשים, שאין זה סוד - משמשת כמקור הכנסה ללא מעט מהמועדונים, אף אחד לא פוצה פה ועולם כמנהגו נוהג.

במקרה שלי, אני מאמן וותיק, ובנוסף גם מנהל מקצועי, כך שאני בעמדה שאינני מתפשר מקצועית על תהליכים ומעולם גם לא אלחץ על ילדה לשחק במקרה של פציעה או מחלה, יהיה המחיר אשר יהיה, ובבני הרצלייה השחקניות קודם כל תעבודנה יכולת אישית, תקלענה הרבה לסל, תעבודנה אתלטיקה ותתחזקנה בחדר הכוח, אבל מאמנים צעירים יותר שיודעים שמקום עבודתם יכול להיות בסכנה אם יפסידו משחק זה או אחר, נמצאים בקונפליקט איום.


שפיר. האם נצליח להוציא משהו דומה?

אני משתדל להקפיד שהשחקניות תשחקנה במסגרת אחת, או לעיתים תשחקנה עד 6 משחקים בחודש, גם בידיעה שבמקרים מסוימים אתה מוותר על תואר שהוא שולי בעיניי ביחס להתפתחות השחקניות, בריאותן ורמת תשוקתן למשחק, או יכול גם להיקלע למאבקי ירידה, אבל המחיר גם כאן, נלקח בחשבון, וסדר העדיפויות שם
את השחקנית הצעירה לפני המועדון.

בליגת נערות א' לאומית יש כיום 13 קבוצות כאשר אחת מהן היא קבוצת האקדמיה של וינגייט (שכבת ט'-י'), אשר משחקת בליגה, איננה יכולה לרדת ליגה או להיכנס לפלייאוף, אך כל תוצאות משחקיה נחשבות. הפועל היוצא הוא כזה - לא מספיק שמועדונים ויתרו על שחקניות אליהן פנו נציגי האקדמיה [מטעם האיגוד] ללא ידיעת המנהלים המקצועיים, אלא שעכשיו קבוצת נערות אשר נאבקת נגד הירידה יכולה להפסיד משחק לקבוצת האקדמיה (ואפילו - לרדת ליגה), שבה משחקת שחקנית
שעברה אליה מאותה קבוצה.

מדוע צריכות תוצאות המשחקים מול האקדמיה להיחשב במניין הכללי של התוצאות? מה יקרה אם בלפחות שני משחקים בעונה לא תהייה לתוצאה השפעה על המיקום בליגה? מישהו באיגוד חשב שבמשחקים מול האקדמיה הבנות תזלזלנה או לא תתאמצנה? האקדמיה כהכללה, לטעמי, היא פרוייקט חיובי, אבל לא היה עדיף אולי להשאיר את הבנות חלקית בקבוצות באגודות השונות על מנת שתרמנה את רמת הליגה ותשמשנה כשחקניות מובילות במועדונים שלהן? האם לא נכון היה לבסס את אקדמיית הבנות על שחקניות מהפריפריה, שהפנימייה בוינגייט היא באמת הפתרון הריאלי היחידי בשבילן?

ושלא יובן לא נכון, אני מאחל המון הצלחה לצוות האקדמיה, הצלחת הפרוייקט תביא גם לקידום כדורסל הנשים, והבנות שהחלו את השנה הראשונה במסגרתו (אחת מהן גם מהרצלייה) נראות חיוביות ובאמת "רעבות" להצליח, אבל אסור לשכוח - יש גם כדורסל נערות מחוץ לנבחרות ולאקדמיה, ובסופו של דבר - מאותן אגודות שאט אט נדחקות לשוליים, משם גם מגיעות הבנות לסגלים השונים ולאקדמיה עצמה.

האם היה נכון "לרוקן" מועדון נערות בצמיחה כמו "הפועל" כפר סבא משתיים מהשחקניות המובילות שלו? האם לא עדיף מלכתחילה שהתהליך כולו היה בשיתוף פעולה מלא ומתואם של האיגוד עם האגודות? מה היה קורה אם פעם פעמיים בשבוע היו שחקניות האקדמיה מתאמנות במועדונים שלהן וסוחפות את שאר השחקניות במקצועיות שלהן ובמחויבות שלהן? האם לא ניתן היה להשקיע מעט יותר מחשבה, כך שכלל השחקניות בגילאי נערות תצאנה מורווחות מכל התהליך?

התחושה היום היא שבגילאי הנערות מה שמעניין את איגוד הכדורסל זה בעיקר בנות האקדמיה, ונראה שהשחקניות "הרגילות" כאילו משחקות ומתאמנות בשטח הפקר. ואפרופו האקדמיה, ולא אכנס עכשיו למי אמור להוביל פרוייקטים שכאלה בטווח הארוך, אבל האם לא נכון יותר היה (בבנים ובבנות) שאת השנתיים הראשונות לפחות יובילו מקצועית מאמנים מחו"ל שכבר הובילו פרוייקטים דומים בהצלחה, ויכשירו תחתם מאמנים מקומיים שיקבלו את הכלים והניסיון להתוות דרך לפרוייקט שלראשונה יוצא לדרכו בכדורסל שלנו? ובכלל, לדעתי, ברגע שצוות האקדמיה יאתר שחקנית צעירה שמתאימה לצרכיו, חובה עליו לתאם פגישה משותפת עם הורי הילדה והצוות המקצועי של המועדון בו
משחקת הילדה.אם האקדמיה היא אכן פרוייקט ארצי, הרי שעל כל המועדונים לעמוד מאחוריו, וזאת ניתן להשיג רק על ידי שיתוף פעולה מלא, ללא חשאיות ועמימות. מועדון שישחרר כיום שחקנית לאקדמיה יעשה מייד חישובים של ירידה/פלייאוף וכאן אני שוב חוזר לאבסורד המיותר של הירידות - צריך באופן חד משמעי לשנות את כל שיטת הליגות בכדורסל הנשים, אם ברצוננו לגדל שחקניות שתהיינה טובות יותר, מקצועיות יותר, ובעיקר - תהננה הרבה יותר מהתהליך ומהמשחק. צריך לבטל חד משמעית את כל תקנון העליות והירידות הקיים, לשחק עד דצמבר בשתי רמות יכולת, אליהן יוכל כל מועדון להירשם עצמאית והחל מינואר, עם תום ליגת העל לבתי הספר לאפשר לכל קבוצה לבחור ברמה התחרותית וההישגית אשר מתאימה לה, ואז ניתן גם לשמר את ההישגיות במסגרת של שלבי פלייאוף או פיינל פור כאלה ואחרים. התהליך, לטעמי, חייב להתחיל כל עונה מהתחלה, כך שבתום העונה הקודמת לא יהיו המאמנים, המנהלים ובעיקר השחקניות, טרודים בשטויות כמו "כשלון מקצועי של ירידת ליגה".

אפשרות שנייה היא פשוט להגדיל את ליגות נערות א' לאומית ונערות ב' לאומית ל-18 או 20 קבוצות, כשהשלב הראשון הוא בחלוקה לאזורים (באופן יחסי), על מנת להקל על המועדונים מבחינה כלכלית, תשאלו שחקנית נערות ממוצעת אצלכם במועדון והיא תספר לכן שהיא חוותה לא מעט שבועות שבהן באותו שבוע היא נסעה לנהרייה ולגליל, או לחילופין לבאר טוביה ולאשדוד. (שלא לדבר על בנות הגליל שחיות על מזוודות וקורעות תחת עומס הנסיעות כמעט כל השנה). אני חד משמעית חושב שמי שרוצה להיות שחקנית ברמות הגבוהות חייבת לעבוד קשה במשך השבוע, אבל חשוב שיהיה הגיון בשיגעון - שיהיה יום חופש קבוע, שיהיה זמן למלא את החובות הלימודיות ושייוותר גם זמן לחיי חברה ולתענוגות גיל הנעורים.

קחו, כמעט לסיום, דוגמא ממועדון כמו כרמיאל, שלא מעט שנים אחורה היה אימפריה בימים של "נירוסופט" וגם מחלקת הנערות שם בזמנו הייתה עקבית ורצינית. השנה, יש לכרמיאל קבוצות נערות א' ונערות ב' בליגה הלאומית ונבחרת התיכון שלהם העפילה לליגת העל. (שיהיה בהצלחה!)

אני מתאר לעצמי עד כמה היה קשה לאנשי המקצוע שם להתחיל שוב הכל מההתחלה ולקדם את הענף חזרה לבמה הארצית, ועכשיו מה - עוד פעם מאבקי ירידה? הרי ברור שהצלחות באות לאחר תהליך, אז למה מועדון שכזה (וזאת רק דוגמא) שהבנות והמאמנים עושים בו עבודת קודש, צריך שוב להתמודד עם לחץ, ירידה ושחקניות שכל משחק בשבילן יכול להכריע לכאן או לכאן, ואגב, גם השנה בנערות א', ממש כמו בעונה החולפת, חלק גדול מקבוצות הליגה, בתוך המאבקים המיותרים הללו.

חשוב שכדורסל הנערות/בנות יהיה מפוזר בין כמה שיותר מועדונים בארץ, וכל מועדון אשר יתפתח מקצועית ויפרח, ישפר באופן מיידי כנגזרת גם את רמתם של שאר המועדונים, וחשוב להבין - שלפחות בכדורסל הבנות בארץ, המאבק החשוב הוא לא בין המועדונים השונים, אלא המאבק האמיתי הוא על עתיד הענף, ולמאבק הזה שותפים כולנו, "כולנו בסירה אחת", ואם מישהו ישקע - כולנו נושפע מכך!

אשמח לקבל תגובות והצעות למייל,וכולי תקווה שכל אחד מאיתנו, מאמנות ומאמנים, מנהלות ומנהלות מקצועיים וכן, אפילו שחקניות, שהרי הן במרכז כל המאבק הנ"ל, נעשה את המקסימום ונשאף להשפיע ולשנות, קודם כל בתוך המועדונים שלנו, ואחר כך במאמץ משותף ביחד עם איגוד הכדורסל, או בלית ברירה גם במקביל אליו.

רוני קאן, מנהל מקצועי מחלקת הנוער בכדורסל בני הרצלייה.כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
על מחויבות ואיכותדבר הפרשן: יולי קובלנץ מסכם סיבובבדיוק באמצעספסל: הפודקאסטלא רק לרכזים, טיפים לשמירה על ריכוזספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסט - מהדורת NBAספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטהרבה מעבר למשחק כדורסלספסל: הפודקאסטבהצלחה לכל הצדדיםלחשוב חיוביספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקסאטטעם חמוץ מתוקספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטהמלך הבלתי מעורערדרוש מאמן במשרה מלאההפודקאסט השבועי של ספסלאולי עכשיוגבירותי ורבותי, מהפך!גדול דורהפודקאסט: מתחילים לסכם עונהניצחון ההוןהתעלמות טוטאלית הפודקאסט: שבוע אליפותאיש מקצוע פנוי"הופכת את האדם לשלם יותר"ניצחון ההמוןפעם שלישית דוסון? הפודקאסט: גמרים מפה ומשםהפודקאסט: הכנה לסדרות הגמר בליגה הלאומית וארציתלא תופס אל מול החוק הישראלילחצנו play ובסוף offליגת העל, הזדמנות אחרונהזה פשוט לא יגמר עמדה בציפיותתכבדו את המקצוע (ואת העיתונאים)חלון ההזדמנויות של נבחרת ישראל אל תשנו את החוקים "אנחנו לא מחפשים סיפורים, אנחנו רוצים להוציא שחקנים."זה אבירם, גדול יהיה? מעל רוטבארט הוא יכול לקפוץ?מפתח להישרדותדרבי. וכל מילה מיותרת.כבר היינו בסרט הזהניגוד ענייניםגביע גביע גביעאין תחתית לבורדרוש בית חם (אבל נסתפק גם בבית)אנרגיה מתחדשתחופש הביטוי"כמות הדקות של הישראלים עולה כי הגיעו יותר מתאזרחים לליגה"זיכרון קצרמשהו חדש מתחיל? ירוק אכל צהוברוצה ללכת? לך.בדרך למכללות עוצרים במיאמיבעיות גדולות (וגבוהות)שאפו"כשהאימון מתחיל מגיעים מהר לדופק משחק"חלומות ומציאות לחודסוף לצלצוללראות אותה היוםמה שירושלים צריכהלא מה שמכבי צריכהצהוב חולהאין דרך ואין תוצאותצאו לשחק בחו"ל!!!שנייה של חיבורעתיד ורודכאשר פופוליזם וחוסר הבנה נפגשים מי כאן הבוסאין לי ליגה אחרתפעם עבדו כאן קשה בשביל אזרחותמביאים את אירופה לישראלנבחרת ישראל: הסוף (או ההתחלה)האיטלקים באיםנבחרת ישראל: סיכום השלב הראשון תהליך צימצום ליגות הנוער ופתיחת ליגת העל - זווית אישיתתאמינו אז מה עברתי הקיץ רדו מהארץ. תחזרו אחריי קדנציה באירופה!!אז מה עושים (טור המשך)אז מה עושים?מרוב חוקים לא רואים פרקטחומר למחשבההטנגו של מירוץ ההתחמשות הקרדיט לשמיר אחד משלהם חיפאי בארנה. 10.5 שעות של שכרון חושים.יש שינוי? נראה בשנה הבאה נבחרת העתודה : תמונת מצב כאב ראש חיובי. על הסגל של אדלשטייןעברינו מאחורינו"הצבנו מטרות ובסוף נשיג אותן"פעם שלישית גלידה ספרדיתאף מילה על ואסיליס ספאנוליסאיפה הם היום - נבחרת העתודהאותנו לא יצליחו לשבור- נקודת מבט אחרתמכל הצדדים- על שביתת השופטים"אנחנו מנצחים דווקא פה, בבולגריה"בעין מקצועית: מביטים לפלייאוףספסל כחול, אמיתי, של פעם."לא מתאים לכל אחד, אבל לי עשה טוב""אני 'חולה נפש' לדעתי זה טוב""לא תתחרטו לרגע"החוויה ההולנדית שליהאם אפשר לחיות את החלוםועכשיו אני פה"לבנות מסורת ולגדל דור עתיד טוב ואיכותי""ברמלה אתה לא צריך להיות מאמן, אלא להיות כבאי".יומן הלגיונר - טל קרפלס (רומניה)צו לקרב"ממליץ לכל שחקן צעיר להגיע לארה"ב"אדוני ראש העיר – אנא הצל לנו את הקבוצהמכתב מעבר ליםבחורים כארזתחשבו על העתידמחליפים דיסקט: דיויד בלאטלהתראות באר יעקבכי הגיע הזמןמטינה לאהדה: לברון חוזר הביתה, האם יביא איתו גביע?"להיות הכי טוב שאני יכול"האם זהו סוף עידן ה"הסגר"?הקבוצתיות ניצחה את הכוכבהנה זה בא- גמר הNBAמכביסטים במילואיםלא רק לוב-סיטי המתאזרח הבא של נבחרת ישראל?למה הוא לא?פופו-ווינר"העמק הוא חלום"זה הזמן להתעורר, הבית מתפוררהגמר שליהמכבים מביסים את הפרטיזנים.מכבי שוד ושברוןהסיפור של הסיבוב- חילופי הזריםשווים בין שווים מול ברצלונהאיבדו את הדרךאנרגיה של גאווההקבוצה חזרה- ותודה לאוהדים הקבוצה חזרה- ותודה לאוהדים אולי די עם זה?הקבוצה חזרה- ותודה לאוהדיםעל כוס קפהכאן ביתי - רמה"ש פותחת עונהחלום שנגוז – האסון של נטשה קובצ'ביץ תקלו על עצמכםפותחים עונהלזרוק- גם אם אתה לא רואה את הסלמריו מטלון בעפולה, זר חדש לקרית אתאהנבחרת מעל הכלהמקל או הגזרנבחרת ישראל- חובה או זכות?התאבון נפתח: מי יהיה השלישי בNBA?"אעשה הכל שבריטניה תצליח"האיש שלנו בחו"למגרש המלאכיםזן נדיראלופות אירופהתודה מיאמי, תודה סן אנטוניוהולכים למשחק שביעיקהל בלאומית? יש דבר כזה.סוף חוק במחשבה תחילהספורט בע"ממהליגה הארצית לפלייאוף הלאומיתהגיע הזמן לקפוץ כיתה פנינת השרון "מועדון הדמים"-בניה הנופלים של עפולהשובה של המנורה הקרב על הביתכאן שביתהאל תיקחו לנו את המשחק1X1 תחת השמש - איתן ויציבלאומית נשים – העתיד של כדורסל הנשים בישראלהתסריט אמריקאי, הסיפור ישראלי. אני מספר ארבעבמעקב צמודתרבות זולההבית האדום לאמן כדורסל נערות - מבט אישי מהשטחליגה ב' אהובתיהמרכיב הסודי של לברוןמשהו צריך להשתנותמי לנבחרת ומי לים?פנינת השרון רעננה מתמיד אבדה תעודת זהותבוגרים: פלייאוף בארצית הוא חובה ברוך מנתח אברהמי מנתח בלוג כתבים: על מריבות ופשרות הגיע הזמן לשינוי הכל או כלוםמה שהיה הוא זה שיהיה, והמספר הנוסףבייקון סטיילאלי רבי מגיבחושב אחרת התפטרות ידועה מראשבחזרה לשנות השמונים גולן נגד גולן על אפך וחמתך אוחנהחוזה את עתידים הפרשן הלאומי ראשונים לכל כדור ללא ישראליות: רמת חן זכתה בטורניר ברמה"שסיכום האליפות במספריםיואב חריש- על עובדה ופרשנות הכישלון – מדוע שוב זה קרה לנבחרות הצעירות בכדורסל?ליטא זכתה באליפות העולם לנוערהגדה על ארבעת הבנים-שלדברים שרואים מבידגוז'Texas Old - Menאמנות ה- pick&roll12 דברים שאפשר לעשות במחצית של הגמרניהול נכון, בנייה לקויהישיבת הנהלה? ועדת חקירה!ארבעה אוהדים, שלושה דורות, מטרה אחת חולוניה עונהרשמים של סוף עונהמאלמוניות ועד לאולסטארשיטת היהלוםעל ההבדל בין רנדל ואוחיון לוויליאמסלמה אין לנו תגליות?אקדמיה לענייםיואב חריש כזיו ברתנאיניב בורגר כמאיר קמינסקימי פה קובע?איך חלפה לה שנהפסגת הפחדיש אליפות!!פיינל 4 במספריםילדי מפתחהערב: פיינל פור היורוליגהפינה לשיפוט איטינקודה למחשבה - חשיבות הזהות המקומיתמה נשתנה הגמר הזה?כמטורפים היינומי אמר פלופ רוסה?שערורייה לאור יוםהיסטוריה ברוממה (וזה לא הנצחון של מכבי חיפה)פיק ברכייםמחליפים צבעיםדבר המערכת: אדומות מבושה"רשמים מקצה הספסל" - מחזור ראשוןהערב: שוב חוזר הטירוףקבוצה ביום: עירוני אשקלוןקבוצה ביום: מכבי ת"אסוף עידן השוויוניותדיבורי סרק - נבחרת מקדוניהרכז משקהדרך לשום מקוםדיבורי סרק - פרישת טפירודיבורי סרק - ליאור וגיאהאלופים האמיתיים שליהצד השני של המטבעדיבורי סרקהפועל עידן ירושלים - סיפורה של קבוצהטור אורח - גאוות העמקרוני קאן - שמחת המנצח, תוגת המפסידאיוב המודרנידבר המערכת: מדד העונישבוע השיא? איש השנה של ספסל - תשס"חדבר המערכת: שתי אצבעות ממירלוהזיות קיץקינת הגלילמצטייני עונת 2007/08 בליגת העלאשקלון וירושלים בידיים טובות?נהריה במלחה נגד הסטיגמהדברים שלא רואים בטלוויזיההכל בראשיום של גמר גביע חריש עמוק 2 - תשובות האיגודמספר חזק: עוד התרסקותמספר חזק: אפי עשה זאת שובככה מעפילים לגמר גביע - בלוג מיוחד לספסלמערכת הסטטיסטיקה המקצועית - מהיום בתשלוםפולניה חסרת חשקעובדה או אגדה: אפקט הניצחון על מכבישחקני הפועל באר שבע קוראים לשובו של ברוךדבר המערכת: נהריה זה בארץ?מזל טוב לר"גכבר היינו שםדבר המערכת: מצאו את יעודםדבר המערכת: הותר לפרסוםנא להכיר - הנבחרת הלאומית דבר המערכת: ניקוסיה זה יותר קרוב מיבנהאורנית עצבנית, אולמרט מגיבומה קורה עכשיואיש השנה תשס"ז - המועמדיםמספר חזק: יותם מסיים מוקדםדבר המערכת: קאן לעוד עשר שניםהחינוכית נפרדת מבתי הספר - טור פרידהטור אורח: מאמן העונה שליטור אורח: "אז מה באמת היה לנו שם?"אוהדי הגליל נגד המנהלתמספר חזק: רבע מהסרטיםמספר חזק: האטן שוב נחנקדבר המערכת: שומרים את הטוב להתחלהשלוש שעות לפני דחו את המשחקדבר המערכת: מה נשתנה?דבר המערכת: איפה הכוכבים?דבר המערכת: מאחוריך, נירמספר חזק: שקיעתה של הזריחהמספר חזק: תנו לוויצ'יץ' לנוחדבר המערכת: מה שמים שם במים?דבר המערכת: ותודה לכולםדבר המערכת - גם אזרבייג'אן מקדימה אותנודבר המערכת: רשלנות ב"ספסל"דבר המערכת: מספיק לעבוד עלינודבר המערכת: אם זה לא תקין, שבור את זהדבר המערכת - לא לאבד תקווהדבר המערכת - ניילון ונאורדבר המערכת: תנו לבויד את הכבודדבר המערכת: בזיון לקינוחדבר המערכת: איפה הלבדבר המערכת: יאללה לניצחון ה100דבר המערכת - השיא של וואלאססידני, אהובתיהטראומה של באסטוןדבר המערכת - קמפיין המלוכה של מר באוורס"מד-חום ליגת העל" - מחזור 28צביקה שרף: סוגיות בגידול כדורסלנים"מד-חום ליגת העל" - מחזור 26דבר המערכת - 35 מי יודע?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 24סיכום הסיבוב השני בליגת העלדבר המערכת - שיא ליגה לר"ג"מד-חום ליגת העל" - מחזור 22"מד-חום ליגת העל" - מחזור 21נבחרת קדטים - זכות או נטל ?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 20"מד-חום ליגת העל" - מחזור 19"מד-חום ליגת העל" - מחזור 18דיון בנושא אימון בגילאים הצעיריםדבר המערכת - לא להפריע בין 8 ל10"מד-חום ליגת העל" - מחזור 17"מד-חום ליגת העל" - מחזור 16דבר המערכת - איפה האלטרנטיבה ?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 15דבר המערכת - מי שטורח בשבתדבר המערכת: אבא גנוב"מד-חום ליגת העל" - מחזור 14פינת הייעוץ - על עומסיםפינת הייעוץ - על רכזיםפינת הייעוץ - הגנהפינת ייעוץ לכדורסלן הצעיר© כל הזכויות שמורות
cker();