לאומית נשים – העתיד של כדורסל הנשים בישראל
ספסל ,07/01/2013

אם אתם קוראים את הכותרת וקצת לא מבינים מה קורה פה אז תדעו שאתם לא אשמים, קשה לי להעביר את הציניות שלי על הכתב. – טור מאת יהונתן אורן, מאמן כדורסל.

הכל התחיל כשלאגודת בני הרצליה הגיע מכתב שקורא למאמנים ובעלי תפקידים לבוא ולהביע את דעתם על עתיד הליגה הלאומית לנשים. מיד לאחר מכן התחילו שמועות וספקולציות על מה שהולכים להגיד ולהציע ומה הכיוון של הליגה והיות שבענף שלנו אין הרבה עשן בלי אש (לא הולך לי עם הציניות הזאת...) התחלתי להקשיב לכל מיני בעלי תפקידים ומאמנים שמקורבים לבעלי תפקידים ושחקניות שמקורבות למאמנים שמקורבים לבעלי תפקידים וקצת עלתה לי שוב תחושת הציניות מהכותרת. זה היה נשמע לי כאילו עתיד ליגת העל נשים תלוי בליגה הלאומית לנשים וחייבים למצוא דרך לשכנע את כל השחקניות הצעירות המוכשרות שמסתובבות בענף לוותר על הכסף הגדול והמטורף שמסתובב בלאומית כדי לבוא ולשחק בליגת העל לנשים ואז הן יתקדמו, הכדורסל שלנו יתקדם, נגיע לאליפויות אירופה, נגדל מודלים לחיקוי, נצמיח דור של כשרונות, נעלה לדרג א בנבחרות הצעירות ובסוף נחליט איזה קבוצה אנחנו אוהדים בWNBA לפי השחקנית הישראלית שאותה היא בחרה בדראפט (בסוף יילך לי עם הציניות אני מבטיח....).

אני חייב להתחיל בכמה וידויים קטנים כדי ליצור בסיס לשאר הטור שלי:
א. אני לא הולך לועדה הזאת פשוט כי אין לי זמן (מי שקרא את הטור הקודם שלי מבין שעם כדורסל נשים לא הולכים למכולת) , גם אם כן הייתי הולך אז ליד הרבה אנשים דעתנים (למשל מאמנים ועסקנים בכדורסל הישראלי... ) אני נוטה לסתום את הפה (הפעם לא ציניות אלא סתם ביישן - הכי קל לכתוב ולברוח).
ב. אני לא מהמעריצים של הליגה הלאומית, אני חושב שהיא לא מהווה שום הכנה לליגת העל לנשים ואפילו מגדילה את הפער, אני חושב שחלק מהקבוצות הפכו את הליגה הזאת לבדיחה עצובה ויש גג 10 קבוצות שאפשר להגיד שלקחו את הליגה ברצינות וגם שם הכל יחסי.

עכשיו אחרי שהבהרנו את הנקודות האלה וירקתי קצת לבאר שממנה אני שותה (משתדל להיות כנה) אפשר להמשיך ולהעלות כמה נקודות למחשבה על הליגה הלאומית.
מכל הספקולציות שעלו הצלחתי למקד את אלה שעלו הכי הרבה ואליהן אשתדל להתייחס ונכון אני יודע מה אתם חושבים, אתם חושבים: "מי זה? עם איזה ניסיון הוא מדבר? ולמה הוא חושב שהוא יודע יותר טוב ממני?" אז ככה, יהונתן אורן, 15 שנה מאמן (מתוכם 9 בבנות) ואני לא יודע יותר טוב מאף אחד, אני מנסה לדבר ממקום נקי ואפילו הצהרתי שאני חושב שהליגה הלאומית לא מהווה שום בסיס לליגת העל, אני חושב שהפער הוא עצום, רוב הקבוצות עושות 2-3 אימונים ומשחק (בלי להכנס לרמת האימון), זה יוצר מצב ששחקניות צריכות ללכת לעבוד לבד רוב השבוע שלהן ובואו נודה, את השחקניות הישראליות שעובדות אפשר לספור על יד אחת (אין מה לעשות... כולם אשמים במצב של הענף... מאמנים, עסקנים ושחקניות), אני גם חושב שאימון אחד בליגת העל לנשים ,נקודתית , נותן יותר מאשר משחק לאומית נשים אבל ... ויש הרבה אבל.... קבלת החלטות באימון לא מתקרב לקבלת החלטות במשחק ואין מה לעשות יש שחקניות שצריכות לשחק במשחק כדי להשתפר.


בואו נתחיל בספקולציה החמה ששמעתי,
לגרום לשחקניות בנות 18-25 לשחק בליגת העל ע"י הגבלת הגיל בלאומית
לא יודע אפילו מאיפה להתחיל... לא מבין איך זה יגרום לכל השחקניות להגיע לליגת העל, זה נשמע פיתרון אבל הוא מלא באינטרסים, זה יתן ליושבי הראש אפשרות להחתים שחקניות צעירות בשקל וחצי (אל תדאגו... זה רק שישה חודשים של עבודה... זה יוצא יותר מ-25 אגורות לחודש...) כדי שהקבוצות יוכלו למלא את הקאדר שלהן בזול בישראליות צעירות שלרוב הן על אותה עמדה (כאילו... אותה עמדת הגארד) ולפנות כסף להחתים זרות בלי לדאוג שיישארו בלי 10 בנות לאימון. לא מבין איך זה ימנע ממאמנים בליגת העל לקחת את 40,000 השקלים השלמים האלה שיש להם לשחקנית משלימה ולתת אותם לשחקניות כמו חנה הללי או טל אנקונה ולא לצעירות כמו הדר רפאל או אדווה קרופיק.
הרי כולנו יודעים שיהיה מאוד קל לנהל משא ומתן מול שחקנית בת 19 שהברירה שלה היא לשחק כדורסל בליגת העל בחינם או לפרוש מכדורסל.
אגב, יש קבוצות שגם את השקל וחצי הזה יישלמו באיחור אם בכלל אבל זה בסדר... זאת לא בעיה דחופה כמו הליגה הלאומית לנשים... (כבר מצליח לי העניין עם הציניות?).
אגב, את 40 השחקניות שמתחת לגיל 25 (שכולנו יודעים שאלה שמתוכן שמתאימות לליגת העל נספרות על יד אחת) , נחלק ל-9 קבוצות השלמות שבליגת העל לנשים, בחישוב מהיר זה 4 שחקניות נוספות לכל קבוצה, מי שתפסיד בהגרלה תצטרך לשחק בחינם (סליחה... 1000 ש"ח לחודש) בקבוצה שרחוקה מהבית שלה ולשלם על אוטובוסים או דלק ושלא יהיה לה זמן לעבוד כדי לחיות כי הרי המטרה מקדשת את האמצעים (ושלא תבינו לא נכון... הייתי נגד השביתה של השחקניות בקיץ...) ומי שלא רוצה? שתפרוש...


הגבלת שכר בלאומית
במקרה אני מאמן באגודה שהציבה לעצמה כמטרה לעלות לליגת העל (אבל אל תספרו שלא יהיה לחץ....), במקרה של הגבלת שכר בליגה הלאומית מה יפריד בין הקבוצות שמכוונות לליגת העל לקבוצות אחרות? אני יודע מה אתם חושבים, כל מי שרוצה יכול לעלות גם בלי לעלות מקצועית כי אנחנו בישראל... צודקים.
אבל, במקרה של הגבלת שכר כל השחקניות ה"מבוגרות" יצטרכו לפרוש או לרדת לארצית וזאת תהיה ליגת נערות נוספת.
עם כל ההבדל שיש בין לאומית לליגת העל יש גם הבדל גדול בין נערות א' ללאומית כרגע (לראיה מכבי רמת-חן שמשחקת עם סגל הנערות א' מחוזקות ועדיין ללא ניצחון), צעד זה יהרוס אגודות כמו רעננה, הרצליה, גני תקווה, בני יהודה ואסא ירושלים מהסיבה הפשוטה שהן יצטרכו להתפלל למחזור נערות מוכשר כדי לעלות לליגת העל (אם ירצו בעתיד) כי אי אפשר להחתים את חנה הללי או סיון בלליס או יאנה שפירו, צודקים... למה לעלות את הרמה של הקטנות? בואו נוריד את הגדולות!
וגם למה לעצור שם? בואו נעשה חוק שכל שחקנית חייבת לשחק בעיר שלה אלא אם כן היא באגודה שלא משחררת אותה ואז היא סתם תצטרך לשלם כדי לשחק... אבל יש פיתרון... לשחק בחינם בליגת העל... מה, לא עדיף?
אני יודע על שחקניות בעלות פוטנציאל שרמתן על גבול ליגת העל , שידעו שאין להן אופציות אחרות אז קבוצות ניצלו זאת והציעו להן סכום מגוחך סביב 1000 שח לחודש כדי לשחק בליגת העל... וזה מונע מהן לעבוד או ללמוד כי הן צריכות להיות בכל האימונים... אבל זה בסדר... אוכל בישראל זה חינם ולכל ההורים יש מלא כסף לתמוך בילדות שלהן גם בגיל 24... אבל הפיתרון של לפרוש נשמע כלכך טוב עכשיו (כן כן.. ציני).
בנוסף הפיתרון יצור מצב ששחקניות נערות משחקות בנערות א, בתי ספר ולאומית נשים אבל הכי טוב, זה זול!
ארשה לעצמי להשתמש במקרה ספציפי ואני מקווה שהיא תסלח לי, ליאל אוחנון היתה הכישרון הכי גדול של ישראל לתקופה קצרה בנערות, שיחקה בחולון בליגת העל כשחקנית חמישייה בגיל צעיר ומשהו קרה בדרך (אין לי מושג מה) והיא מצאה את עצמה בלי קבוצה בליגת העל, אותה ליאל רק בת 24 ואם לא הליגה הלאומית (אין מה לעשות, כמה אלפי שקלים בחודש ל-2 אימונים ומשחק כן מושכים) מצאה את עצמה שוב בדרך למעלה ולא אתפלא אם תמצא את עצמה בליגת העל ובנבחרת בשנים הקרובות.
קבוצה שרוצה לשלם הרבה מאוד כסף לשחקנית בת 48 זאת בעיה שלה והחלטה שלה אבל מצד שני הייתי מוכן שכל שחקנית שלי תלמד מאורלי גרוסמן כי אין דברים כאלה יותר.

הפתרונות האלה הם פתרונות מלאות באינטרסים אישיים ממניעים כלכליים ואנוכיים ולא מהווים שום פיתרון לכדורסל הנשים בישראל.
לעשות שכר מינימום בליגת העל לפי ותק וכדומה כמו בליגות בעולם יתן פיתרון יותר פשוט וטוב יותר אבל בחיים לא יעבור כי... אני אפילו לא צריך להסביר למה.
מצד שני שמעתי ספקולציות מעניינות יותר:


הקטנת הליגה הלאומית והוספת זרה
האמת שזאת דווקא אופציה מעניינת, אפשר אפילו ליצור הגבלות על הזרות שיגיעו (למשל רק רוקיות או הגבלה אחת שתשמש את האינטרס של העלאת הרמה בליגה).
יש הרבה קבוצות שלא לוקחות את הליגה ברצינות ומי שלא רוצה להיות בה לא חייבת, אופציה של הקטנה תיצור ליגה תחרותית יותר ומשחקים טובים יותר (שוב, הכל יחסי כן?).
כמובן שאופציה כזאת תיפול כי המטרה של כולם היא איך עושים כמה שיותר אבל שלא יעלה כסף, הרי יש כסף שמגיע מהטוטו ויש כסף שמגיע מהעיריות ואם אפשר לקחת את הכסף הזה ולנצל אותו במקום אחר באגודה .
איך לא מתייחסים לעובדה שיש פה אגודות שיש להן יותר קבוצות בוגרות (ליגה א', ארצית, לאומית ועוד...) מאשר קבוצות נערות? הרי כולנו יודעים שכל אגודה תעשה את החישוב שלה על כמה כסף זה עולה לה ולפי זה תחליט אם להתנגד או לאשר, למשל, עמק יזרעאל שאין לה קבוצה בליגת העל הפיתרון הזה של הוספת זרה ויצירת תחרותיות בליגה משרת אותה מקצועית אבל אגודה שיש לה קבוצה בליגת העל ותצטרך לוותר על המקום שלה בלאומית ובכך לוותר גם על התקציב מהטוטו ומהעירייה שמתווסף לתקציב הכולל ברור שתתנגד.

לפי ההגיון שהולך פה אז ליגה א' נשים היא הבסיס להכל כי על אותו משקל ליגה לאומית אחראית למה שקורה בליגת העל.
רק בישראל (גם אני ישראלי אז מותר לי... ככה זה עובד!) מנסים לטפל בקטיעה ע"י פלסטר וגם אז לוקחים את הפלסטר הזול ואם אפשר אז ניקח את הפלסטר שכבר היה על פצע אחר, לא חבל להוציא כסף על לקנות חדש? אפשר להחתים זרה יותר טובה בכסף הזה.
רק ירידה דרסטית לצורך עלייה עם תכנית ארוכת טווח תשנה פה משהו, ביום שיקחו מאמנים שיתוו תכנית מקצועית ארוכת טווח זה יקרה. יש לא מעט מאמנים שאומנם היו לי חילוקי דעות איתם אבל טובת הענף בליבם ובראשם, כבר הזכרתי בעבר שפירמידה בונים מלמטה.


בהצלחה,
יהונתן אורן לאומית נשים בנות הרצליהכתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
על מחויבות ואיכותדבר הפרשן: יולי קובלנץ מסכם סיבובבדיוק באמצעספסל: הפודקאסטלא רק לרכזים, טיפים לשמירה על ריכוזספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסט - מהדורת NBAספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטהרבה מעבר למשחק כדורסלספסל: הפודקאסטבהצלחה לכל הצדדיםלחשוב חיוביספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקסאטטעם חמוץ מתוקספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטהמלך הבלתי מעורערדרוש מאמן במשרה מלאההפודקאסט השבועי של ספסלאולי עכשיוגבירותי ורבותי, מהפך!גדול דורהפודקאסט: מתחילים לסכם עונהניצחון ההוןהתעלמות טוטאלית הפודקאסט: שבוע אליפותאיש מקצוע פנוי"הופכת את האדם לשלם יותר"ניצחון ההמוןפעם שלישית דוסון? הפודקאסט: גמרים מפה ומשםהפודקאסט: הכנה לסדרות הגמר בליגה הלאומית וארציתלא תופס אל מול החוק הישראלילחצנו play ובסוף offליגת העל, הזדמנות אחרונהזה פשוט לא יגמר עמדה בציפיותתכבדו את המקצוע (ואת העיתונאים)חלון ההזדמנויות של נבחרת ישראל אל תשנו את החוקים "אנחנו לא מחפשים סיפורים, אנחנו רוצים להוציא שחקנים."זה אבירם, גדול יהיה? מעל רוטבארט הוא יכול לקפוץ?מפתח להישרדותדרבי. וכל מילה מיותרת.כבר היינו בסרט הזהניגוד ענייניםגביע גביע גביעאין תחתית לבורדרוש בית חם (אבל נסתפק גם בבית)אנרגיה מתחדשתחופש הביטוי"כמות הדקות של הישראלים עולה כי הגיעו יותר מתאזרחים לליגה"זיכרון קצרמשהו חדש מתחיל? ירוק אכל צהוברוצה ללכת? לך.בדרך למכללות עוצרים במיאמיבעיות גדולות (וגבוהות)שאפו"כשהאימון מתחיל מגיעים מהר לדופק משחק"חלומות ומציאות לחודסוף לצלצוללראות אותה היוםמה שירושלים צריכהלא מה שמכבי צריכהצהוב חולהאין דרך ואין תוצאותצאו לשחק בחו"ל!!!שנייה של חיבורעתיד ורודכאשר פופוליזם וחוסר הבנה נפגשים מי כאן הבוסאין לי ליגה אחרתפעם עבדו כאן קשה בשביל אזרחותמביאים את אירופה לישראלנבחרת ישראל: הסוף (או ההתחלה)האיטלקים באיםנבחרת ישראל: סיכום השלב הראשון תהליך צימצום ליגות הנוער ופתיחת ליגת העל - זווית אישיתתאמינו אז מה עברתי הקיץ רדו מהארץ. תחזרו אחריי קדנציה באירופה!!אז מה עושים (טור המשך)אז מה עושים?מרוב חוקים לא רואים פרקטחומר למחשבההטנגו של מירוץ ההתחמשות הקרדיט לשמיר אחד משלהם חיפאי בארנה. 10.5 שעות של שכרון חושים.יש שינוי? נראה בשנה הבאה נבחרת העתודה : תמונת מצב כאב ראש חיובי. על הסגל של אדלשטייןעברינו מאחורינו"הצבנו מטרות ובסוף נשיג אותן"פעם שלישית גלידה ספרדיתאף מילה על ואסיליס ספאנוליסאיפה הם היום - נבחרת העתודהאותנו לא יצליחו לשבור- נקודת מבט אחרתמכל הצדדים- על שביתת השופטים"אנחנו מנצחים דווקא פה, בבולגריה"בעין מקצועית: מביטים לפלייאוףספסל כחול, אמיתי, של פעם."לא מתאים לכל אחד, אבל לי עשה טוב""אני 'חולה נפש' לדעתי זה טוב""לא תתחרטו לרגע"החוויה ההולנדית שליהאם אפשר לחיות את החלוםועכשיו אני פה"לבנות מסורת ולגדל דור עתיד טוב ואיכותי""ברמלה אתה לא צריך להיות מאמן, אלא להיות כבאי".יומן הלגיונר - טל קרפלס (רומניה)צו לקרב"ממליץ לכל שחקן צעיר להגיע לארה"ב"אדוני ראש העיר – אנא הצל לנו את הקבוצהמכתב מעבר ליםבחורים כארזתחשבו על העתידמחליפים דיסקט: דיויד בלאטלהתראות באר יעקבכי הגיע הזמןמטינה לאהדה: לברון חוזר הביתה, האם יביא איתו גביע?"להיות הכי טוב שאני יכול"האם זהו סוף עידן ה"הסגר"?הקבוצתיות ניצחה את הכוכבהנה זה בא- גמר הNBAמכביסטים במילואיםלא רק לוב-סיטי המתאזרח הבא של נבחרת ישראל?למה הוא לא?פופו-ווינר"העמק הוא חלום"זה הזמן להתעורר, הבית מתפוררהגמר שליהמכבים מביסים את הפרטיזנים.מכבי שוד ושברוןהסיפור של הסיבוב- חילופי הזריםשווים בין שווים מול ברצלונהאיבדו את הדרךאנרגיה של גאווההקבוצה חזרה- ותודה לאוהדים הקבוצה חזרה- ותודה לאוהדים אולי די עם זה?הקבוצה חזרה- ותודה לאוהדיםעל כוס קפהכאן ביתי - רמה"ש פותחת עונהחלום שנגוז – האסון של נטשה קובצ'ביץ תקלו על עצמכםפותחים עונהלזרוק- גם אם אתה לא רואה את הסלמריו מטלון בעפולה, זר חדש לקרית אתאהנבחרת מעל הכלהמקל או הגזרנבחרת ישראל- חובה או זכות?התאבון נפתח: מי יהיה השלישי בNBA?"אעשה הכל שבריטניה תצליח"האיש שלנו בחו"למגרש המלאכיםזן נדיראלופות אירופהתודה מיאמי, תודה סן אנטוניוהולכים למשחק שביעיקהל בלאומית? יש דבר כזה.סוף חוק במחשבה תחילהספורט בע"ממהליגה הארצית לפלייאוף הלאומיתהגיע הזמן לקפוץ כיתה פנינת השרון "מועדון הדמים"-בניה הנופלים של עפולהשובה של המנורה הקרב על הביתכאן שביתהאל תיקחו לנו את המשחק1X1 תחת השמש - איתן ויציבהתסריט אמריקאי, הסיפור ישראלי. אני מספר ארבעבמעקב צמודתרבות זולההבית האדום לאמן כדורסל נערות - מבט אישי מהשטחליגה ב' אהובתיהמרכיב הסודי של לברוןמשהו צריך להשתנותמי לנבחרת ומי לים?פנינת השרון רעננה מתמיד אבדה תעודת זהותבוגרים: פלייאוף בארצית הוא חובה ברוך מנתח אברהמי מנתח בלוג כתבים: על מריבות ופשרות הגיע הזמן לשינוי הכל או כלוםמה שהיה הוא זה שיהיה, והמספר הנוסףבייקון סטיילאלי רבי מגיבליגות הנערות בארץ - תמונת מצב אמיתית ועגומהחושב אחרת התפטרות ידועה מראשבחזרה לשנות השמונים גולן נגד גולן על אפך וחמתך אוחנהחוזה את עתידים הפרשן הלאומי ראשונים לכל כדור ללא ישראליות: רמת חן זכתה בטורניר ברמה"שסיכום האליפות במספריםיואב חריש- על עובדה ופרשנות הכישלון – מדוע שוב זה קרה לנבחרות הצעירות בכדורסל?ליטא זכתה באליפות העולם לנוערהגדה על ארבעת הבנים-שלדברים שרואים מבידגוז'Texas Old - Menאמנות ה- pick&roll12 דברים שאפשר לעשות במחצית של הגמרניהול נכון, בנייה לקויהישיבת הנהלה? ועדת חקירה!ארבעה אוהדים, שלושה דורות, מטרה אחת חולוניה עונהרשמים של סוף עונהמאלמוניות ועד לאולסטארשיטת היהלוםעל ההבדל בין רנדל ואוחיון לוויליאמסלמה אין לנו תגליות?אקדמיה לענייםיואב חריש כזיו ברתנאיניב בורגר כמאיר קמינסקימי פה קובע?איך חלפה לה שנהפסגת הפחדיש אליפות!!פיינל 4 במספריםילדי מפתחהערב: פיינל פור היורוליגהפינה לשיפוט איטינקודה למחשבה - חשיבות הזהות המקומיתמה נשתנה הגמר הזה?כמטורפים היינומי אמר פלופ רוסה?שערורייה לאור יוםהיסטוריה ברוממה (וזה לא הנצחון של מכבי חיפה)פיק ברכייםמחליפים צבעיםדבר המערכת: אדומות מבושה"רשמים מקצה הספסל" - מחזור ראשוןהערב: שוב חוזר הטירוףקבוצה ביום: עירוני אשקלוןקבוצה ביום: מכבי ת"אסוף עידן השוויוניותדיבורי סרק - נבחרת מקדוניהרכז משקהדרך לשום מקוםדיבורי סרק - פרישת טפירודיבורי סרק - ליאור וגיאהאלופים האמיתיים שליהצד השני של המטבעדיבורי סרקהפועל עידן ירושלים - סיפורה של קבוצהטור אורח - גאוות העמקרוני קאן - שמחת המנצח, תוגת המפסידאיוב המודרנידבר המערכת: מדד העונישבוע השיא? איש השנה של ספסל - תשס"חדבר המערכת: שתי אצבעות ממירלוהזיות קיץקינת הגלילמצטייני עונת 2007/08 בליגת העלאשקלון וירושלים בידיים טובות?נהריה במלחה נגד הסטיגמהדברים שלא רואים בטלוויזיההכל בראשיום של גמר גביע חריש עמוק 2 - תשובות האיגודמספר חזק: עוד התרסקותמספר חזק: אפי עשה זאת שובככה מעפילים לגמר גביע - בלוג מיוחד לספסלמערכת הסטטיסטיקה המקצועית - מהיום בתשלוםפולניה חסרת חשקעובדה או אגדה: אפקט הניצחון על מכבישחקני הפועל באר שבע קוראים לשובו של ברוךדבר המערכת: נהריה זה בארץ?מזל טוב לר"גכבר היינו שםדבר המערכת: מצאו את יעודםדבר המערכת: הותר לפרסוםנא להכיר - הנבחרת הלאומית דבר המערכת: ניקוסיה זה יותר קרוב מיבנהאורנית עצבנית, אולמרט מגיבומה קורה עכשיואיש השנה תשס"ז - המועמדיםמספר חזק: יותם מסיים מוקדםדבר המערכת: קאן לעוד עשר שניםהחינוכית נפרדת מבתי הספר - טור פרידהטור אורח: מאמן העונה שליטור אורח: "אז מה באמת היה לנו שם?"אוהדי הגליל נגד המנהלתמספר חזק: רבע מהסרטיםמספר חזק: האטן שוב נחנקדבר המערכת: שומרים את הטוב להתחלהשלוש שעות לפני דחו את המשחקדבר המערכת: מה נשתנה?דבר המערכת: איפה הכוכבים?דבר המערכת: מאחוריך, נירמספר חזק: שקיעתה של הזריחהמספר חזק: תנו לוויצ'יץ' לנוחדבר המערכת: מה שמים שם במים?דבר המערכת: ותודה לכולםדבר המערכת - גם אזרבייג'אן מקדימה אותנודבר המערכת: רשלנות ב"ספסל"דבר המערכת: מספיק לעבוד עלינודבר המערכת: אם זה לא תקין, שבור את זהדבר המערכת - לא לאבד תקווהדבר המערכת - ניילון ונאורדבר המערכת: תנו לבויד את הכבודדבר המערכת: בזיון לקינוחדבר המערכת: איפה הלבדבר המערכת: יאללה לניצחון ה100דבר המערכת - השיא של וואלאססידני, אהובתיהטראומה של באסטוןדבר המערכת - קמפיין המלוכה של מר באוורס"מד-חום ליגת העל" - מחזור 28צביקה שרף: סוגיות בגידול כדורסלנים"מד-חום ליגת העל" - מחזור 26דבר המערכת - 35 מי יודע?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 24סיכום הסיבוב השני בליגת העלדבר המערכת - שיא ליגה לר"ג"מד-חום ליגת העל" - מחזור 22"מד-חום ליגת העל" - מחזור 21נבחרת קדטים - זכות או נטל ?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 20"מד-חום ליגת העל" - מחזור 19"מד-חום ליגת העל" - מחזור 18דיון בנושא אימון בגילאים הצעיריםדבר המערכת - לא להפריע בין 8 ל10"מד-חום ליגת העל" - מחזור 17"מד-חום ליגת העל" - מחזור 16דבר המערכת - איפה האלטרנטיבה ?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 15דבר המערכת - מי שטורח בשבתדבר המערכת: אבא גנוב"מד-חום ליגת העל" - מחזור 14פינת הייעוץ - על עומסיםפינת הייעוץ - על רכזיםפינת הייעוץ - הגנהפינת ייעוץ לכדורסלן הצעיר© כל הזכויות שמורות
cker();