שיפמן. המושבניק הכי קיבוצירכז משק
ספסל ,25/08/2009

אחרי השנה הקשה בחייו, מספר הרן שיפמן ליאיר קלס ותום שלח על המעבר מהבית החם במגידו/יקנעם לקצה השני של הארץ, על ההתעוררות של כדורסל הקיבוצים, הפרידה הפתאומית מאבא בארי ועל ההשוואות אליו וגם על הזוגיות, האמונה התפלה והחלום להגיע לנבחרת הבוגרת.

עיקבו אחרינו גם בטוויטר

---כתבתם של יאיר קלס ותום שלח---

"גדלתי במגידו/יקנעם ותמיד תהיה לי פינה חמה בלב למקום הנהדר הזה, אבל אחרי חצי עונה בבארי אני יכול להגיד בלב שלם שיש לי בית נוסף בדרום. המקום הזה נותן לי הרגשה טובה, ואני מרגיש מחובר מאוד לקיבוץ", כך מספר הרן שיפמן, המושבניק הכי קיבוצי שיש בכדורסל הישראלי.

שיפמן נולד לפני 25 שנה בקיבוץ גבת לבארי, שחקן עבר בגבת/יגור המיתולוגית שהפך לסוכן ביטוח ולסיגל, מאמנת עסקית, שניהם בני הקיבוץ. כשהיה בן 9 עזבו הוריו את הקיבוץ ועברו ליקנעם מושבה. שנה אח"כ כבר הצטרף למועדון הכדורסל של הפועל מגידו, בה שיחק שנים רבות עד שבכיתה י"א עבר לחיפה בעקבות רצונו להתקדם בכדורסל.

הוא התקבל לבית הספר ליאו-בק איתו שיחק במסגרת ליגת העל לבתי ספר תיכוניים ובמקביל שותף גם בקבוצת הנוער של מ.כ.חיפה בליגה הלאומית ובקבוצה הבוגרת בליגת העל. לפני כשלוש שנים, בעקבות עלייתה של קבוצת נעוריו, הפועל מגידו/יקנעם, לליגה הלאומית סגר מעגל וחזר הביתה. הקאמבק עלה על כל הציפיות והקבוצה רצה גבוה בטבלה, סחפה אחריה את האזור כולו והחייתה את הכדורסל במגידו, כששיפמן מנצח על התזמורת מעמדת הרכז.

אך ציפיותיו להמשיך בקבוצה לעונה נוספת נגוזו וכשל במשא ומתן הוביל אותו לחתימה בנצרת עילית שם הפגין יכולת מצוינת עד שנפצע. בעונה האחרונה כבר סוכמו כל הפרטים שיחזירו אותו שוב הביתה, אך חילוקי דעות של הרגע האחרון הובילו לכך שעונה נוספת תעבור על הרכז בגלות.

בסופו של דבר לא הסתדרו הדברים במגידו/יקנעם, איך הרגשת כאשר לא הצלחת לחתום בקבוצת הבית שלך?
"בעיקר התאכזבתי, זה לא סוד שאני מאוד מחובר למקום, לאגודה, לאנשים ולכל מה שהפועל מגידו/יקנעם מסמלת. מעבר לכך אני חושב שהייתי יכול לתרום הרבה לקבוצה, אבל הדברים לא הסתדרו והמשכתי הלאה".ביתי הרחק מהבית
"ההמשך הלאה" התבטא במעברו לקבוצת הפועל בארי, העולה הטרייה לליגה הלאומית, שהגישה לו הצעה מפתה. דווקא שם, הכי רחוק מהבית, פרח שיפמן, הציג חצי עונה פנטסטית, הכפיל את מספריו וכמעט חולל סנסציה. הוא זכה להכיר אנשים טובים, מקום נהדר והבין שגם בדרום, אין כמו בקיבוץ. "אני מאוד שלם עם המעבר שלי לבארי", אומר שיפמן ללא השתהות, "במבט לאחור אני מרגיש שזה הוכיח את עצמו ואני מאוד שמח על האנשים שיצא לי להכיר ולהתחבר אליהם, פגשתי הרבה מאוד חברים חדשים בדרום".

למרות המעבר החלק מודה שיפמן שהרגעים הכי טעונים רגשית עבורו היו שלושת הדרבים בהם פגש את האקסית: "בפעם הראשונה שזה קרה לי התרגשתי מאוד", משחזר את התחושות שליוו אותו כשהגיע לאולמו הביתי "המבצר" לבוש במדים ההפוכים, "אבל עם הזמן אתה לומד להתמודד עם זה ולקחת דברים לצד החיובי. אני מחובר לאנשים ממגידו והתרגלתי לזה ששבועות לפני המשחקים אני מקבל מבול של טלפונים מכל החברים והאוהדים הקרובים שנותנים עקיצות והתערבויות. אבל בזמן המשחק אני חייב להתרכז בדבר האמיתי וברצון הטבעי לנצח, זו חוויה לשחק באולם שאני מכיר 99% מהקהל בו".

תחת פיקודו של שיפמן הצליחה בארי לעלות על מסלול הניצחונות כשהיא מפגינה תצוגות כדורסל מרשימות. אבל זה היה מעט מידי ומאוחר מידי והקבוצה סיימה את העונה במקום הלפני אחרון שאמור להוביל לליגה הארצית. עם זאת חוסר יכולתן של קבוצות בליגה הלאומית להעמיד תקציב ראוי עשויה לבטל את רוע הגזירה ולהשאיר את הקיבוצניקים מהדרום לעונה נוספת בליגה הלאומית.

הפועל בארי היא קבוצה אנונימית קיבוצית שעשתה עונה ראשונה בליגה. מה המצב בדרום?
"כשהגעתי לשם לא כל כך ידעתי למה לצפות. באתי אחרי פציעה ארוכה ומצב הקבוצה לא היה מזהיר במיוחד. אבל כשהגעתי הופתעתי לגלות מקום מדהים מכל הבחינות. מרמת ההנהלה, השחקנים והאנשים שהכרתי בקיבוץ. התחברתי מהר מאוד לכולם וזו הייתה חוויה אדירה. לקראת סוף העונה עברנו חילופי מאמנים ובסך הכול עשינו סיבוב שני ופלייאוף טובים מאוד ועם עוד טיפת מזל גם היינו נשארים בליגה".

מה מושך אותך בקבוצות הקטנות בקיבוצים?
"אני לא חושב שבארי ומגידו הן קבוצות קטנות. אולי מבחינת התקציב הן יכולות להיחשב לכאלה, אבל אין ספק שמבחינת ארגון, איכות חיים וכל מה שהמקומות האלו מקרינים ונותנים זו חוויה שאין בשום מקום אחר בליגה. יש משהו מיוחד שאני מאוד אוהב בקבוצות הקיבוציות, אלו שתי הקבוצות עם האוהדים הכי טובים בליגה וכשחקן שמאוד חשוב לו להתחבר מהר לכל הקטע של האנרגיות והקהל אני יודע להעריך את זה".

עושה רושם שלאחרונה הקיבוצים בפרט מדברים חזק בכדורסל הישראלי.
"אני הראשון שישמח שהקיבוצים ישתלטו על הליגה, המדד של זה יהיה בהמשכיות שהקבוצות האלו יציגו. אני חושב שמגידו ובארי הוכיחו מעבר לכל ספק שהן קבוצות שמוסיפות הרבה עניין וצבע לליגה ורק אפשר לקוות שזה יימשך. כדי שקבוצה כזאת תצליח צריך כמובן כישרון, אבל יותר חשוב מזה הוא החיבור. חיבור של השחקנים בינם לבין עצמם, למאמן, לקהל ולקהילה, לבארי יש סיכוי מצוין לעשות עונה מוצלחת אם וכאשר נשאר בלאומית".

הצגת העונה משחקים מצוינים של 16 ו-15 אסיסטים, אתה מרגיש שאתה משתפר וצובר ניסיון עם הזמן?
"אני חושב שאני משתפר מעונה לעונה, אני שמח שגם ראו את התוצאות במשחקים ששיחקתי. בבארי סגנון הקבוצה ושיטת המשחק עברה דרכי ועזרה לי לבטא את עצמי בצורה מקסימאלית, ברמה האישית עברתי תקופה טובה. כל קיץ אני עובד על אלמנט אחר לשפר כשהמטרה כמובן היא להגיע כמה שיותר רחוק".הפרידה הפתאומית מאבא
אך לצד ההצלחה המקצועית, פקדה טרגדיה אישית את הרכז המוכשר כשלפני כמה חודשים נפטר אביו בארי במפתיע לאחר שלקה בדום לב במהלך משחק כדורסל עם חברים. "זו ההתמודדות הכי קשה בחיים שלי", משחזר שיפמן את הקושי, "בימים הראשונים הייתי בהלם מוחלט והייתה לי התלבטות מאוד גדולה אם לחזור לשחק. לא פעם הייתי עם המפתחות ביד בדרך לצפון לתלות את הנעליים, אבל בזכות האהבה לקבוצה ובזכות זה שידעתי שאבא שלי היה רוצה שאמשיך לשחק ולא אפסיק לעשות את מה שאני אוהב, הצלחתי לעבור את הימים הקשים האלו . לקיבוץ בארי יש חלק גדול בהתאוששות שלי. בכל מקום אחר לא הייתי מצליח לגבש את הכוחות הנפשיים ולעלות לשחק, אבל בזכות האנשים והחברים שיש לי שם הצלחתי לעבור את התקופה הזאת מה גם שלא רציתי לעזוב את הקבוצה במצב כל כך קשה".

חזרת למגרשים בטירוף, זה נתן לך מוטיבציה באיזשהו מקום?
"בשבוע-שבועיים הראשונים, אנשים שאלו שאלות והתעניינו, לאחר מכן הם ציפו ממני להציג את היכולת הרגילה על המגרש. זה לא פשוט, הטרגדיה לא מרפה כל כך מהר, כשמגיע רגע העצבות ותוקף פתאום זו כמו משאית גדולה בבטן והיה לי קשה מאוד לשים את זה בצד. אני חושב שזה שידעתי שאבא שלי היה אומר לי להמשיך ולשחק נתן לי המון מוטיבציה לעשות זאת".

אבא שלך היה שחקן גדול, היית אומר שאתם דומים בסגנון המשחק?
"אני חושב שאנחנו דומים על המגרש בקטע של מנהיגות, מרכזיות ותמיד לדחוף את החבר'ה קדימה. מכבדים אותי, את הדעה שלי והולכים אחרי. אלו תכונות שירשתי מאבי. הוא היה מעביר לי ביקורת ורצה שאשחק בפשטות ובחדות. זה משהו שאחרי המקרה המצער נכנס לי חזק לראש והשתדלתי ליישם. אבא ראה את הדברים בצורה מאוד פשוטה ואני ניסיתי להביא למגרש את השובבות שכל כך אפיינה אותו. מעבר לכדורסל, מגיל מאוד צעיר הייתי מדבר ומתייעץ איתו על כל דבר בחיים. אבא שלי בתפיסת עולמו ידע לחוות ולחיות את הרגע, ליהנות מהדברים הפשוטים. למדתי ולקחתי את הגישה הזאת גם אל חיי. יש לי תחושה, כאילו הוא מלווה אותי מאיזשהו מקום, עוקב ויודע, כמו שהיה עוד בחיים. כיום אני משחק בשביל שנינו".

אז מה התכניות לעונה הבאה?
כל שנה היא שנה חדשה, שחקנים מצטרפים ומאמנים מתחלפים, זה תהליך שקורה בליגה הלאומית בצורה קיצונית, שחקנים לא נוטים להישאר באותה קבוצה יותר מעונה אחת. אני מאוד אשמח להמשיך לשחק בבארי, אך כרגע המצב המשפחתי מקשה עלי לשחק רחוק מהבית".שאלון מהיר
יותר אוהב לקלוע או למסור?
למסור. לקלוע רק שחשוב.

מי השחקנים הכי גדולים ששיחקת איתם?
קורי גיינס ומרקו בוליץ' בחיפה.

מי המאמן שהכי נהנית לשחק תחתיו וללמוד ממנו?
אורן עמיאל וצביקה רוזנברג.

איפה נראה את הרן שיפמן בעוד 5 שנים?
ליגת העל.

הקהל הכי טוב בליגה הלאומית?
מגידו/יקנעם ובארי.

האולם הכי ביתי בארץ?
'המבצר', מגידו/יקנעם.

ליגת העל בשבילך?
מטרה בדרך.

אמונה תפלה?
"אני לא מתקלח ביום של משחק."

החלום?
"מאז שאני ילד שיחקתי בנבחרות הקדטים, הנוער והעתודה, אבל להיות בסגל של נבחרת ישראל הבוגרת זו השאיפה, המטרה והחלום שלי".

זוגיות?
"כבר שנה וחצי. קוראים לה רותם אלקוני היא מקיבוץ בית אלפא ופגשתי אותה כשאימנתי את הילדים במשמר העמק והיא עבדה שם בחינוך. אני זוכר שעשיתי רוורס עם האוטו ופתאום היא הופיעה לי מול העיניים. מרוב בלבול דפקתי את האוטו בסלע והשאר היסטוריה, מאז אנחנו ביחד. אני מודה לאל שיש לי אותה, היא עזרה לי לעבור את התקופה הקשה. היא פשוט מספר אחת בשבילי".


כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
על מחויבות ואיכותדבר הפרשן: יולי קובלנץ מסכם סיבובבדיוק באמצעספסל: הפודקאסטלא רק לרכזים, טיפים לשמירה על ריכוזספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסט - מהדורת NBAספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטהרבה מעבר למשחק כדורסלספסל: הפודקאסטבהצלחה לכל הצדדיםלחשוב חיוביספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקסאטטעם חמוץ מתוקספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטהמלך הבלתי מעורערדרוש מאמן במשרה מלאההפודקאסט השבועי של ספסלאולי עכשיוגבירותי ורבותי, מהפך!גדול דורהפודקאסט: מתחילים לסכם עונהניצחון ההוןהתעלמות טוטאלית הפודקאסט: שבוע אליפותאיש מקצוע פנוי"הופכת את האדם לשלם יותר"ניצחון ההמוןפעם שלישית דוסון? הפודקאסט: גמרים מפה ומשםהפודקאסט: הכנה לסדרות הגמר בליגה הלאומית וארציתלא תופס אל מול החוק הישראלילחצנו play ובסוף offליגת העל, הזדמנות אחרונהזה פשוט לא יגמר עמדה בציפיותתכבדו את המקצוע (ואת העיתונאים)חלון ההזדמנויות של נבחרת ישראל אל תשנו את החוקים "אנחנו לא מחפשים סיפורים, אנחנו רוצים להוציא שחקנים."זה אבירם, גדול יהיה? מעל רוטבארט הוא יכול לקפוץ?מפתח להישרדותדרבי. וכל מילה מיותרת.כבר היינו בסרט הזהניגוד ענייניםגביע גביע גביעאין תחתית לבורדרוש בית חם (אבל נסתפק גם בבית)אנרגיה מתחדשתחופש הביטוי"כמות הדקות של הישראלים עולה כי הגיעו יותר מתאזרחים לליגה"זיכרון קצרמשהו חדש מתחיל? ירוק אכל צהוברוצה ללכת? לך.בדרך למכללות עוצרים במיאמיבעיות גדולות (וגבוהות)שאפו"כשהאימון מתחיל מגיעים מהר לדופק משחק"חלומות ומציאות לחודסוף לצלצוללראות אותה היוםמה שירושלים צריכהלא מה שמכבי צריכהצהוב חולהאין דרך ואין תוצאותצאו לשחק בחו"ל!!!שנייה של חיבורעתיד ורודכאשר פופוליזם וחוסר הבנה נפגשים מי כאן הבוסאין לי ליגה אחרתפעם עבדו כאן קשה בשביל אזרחותמביאים את אירופה לישראלנבחרת ישראל: הסוף (או ההתחלה)האיטלקים באיםנבחרת ישראל: סיכום השלב הראשון תהליך צימצום ליגות הנוער ופתיחת ליגת העל - זווית אישיתתאמינו אז מה עברתי הקיץ רדו מהארץ. תחזרו אחריי קדנציה באירופה!!אז מה עושים (טור המשך)אז מה עושים?מרוב חוקים לא רואים פרקטחומר למחשבההטנגו של מירוץ ההתחמשות הקרדיט לשמיר אחד משלהם חיפאי בארנה. 10.5 שעות של שכרון חושים.יש שינוי? נראה בשנה הבאה נבחרת העתודה : תמונת מצב כאב ראש חיובי. על הסגל של אדלשטייןעברינו מאחורינו"הצבנו מטרות ובסוף נשיג אותן"פעם שלישית גלידה ספרדיתאף מילה על ואסיליס ספאנוליסאיפה הם היום - נבחרת העתודהאותנו לא יצליחו לשבור- נקודת מבט אחרתמכל הצדדים- על שביתת השופטים"אנחנו מנצחים דווקא פה, בבולגריה"בעין מקצועית: מביטים לפלייאוףספסל כחול, אמיתי, של פעם."לא מתאים לכל אחד, אבל לי עשה טוב""אני 'חולה נפש' לדעתי זה טוב""לא תתחרטו לרגע"החוויה ההולנדית שליהאם אפשר לחיות את החלוםועכשיו אני פה"לבנות מסורת ולגדל דור עתיד טוב ואיכותי""ברמלה אתה לא צריך להיות מאמן, אלא להיות כבאי".יומן הלגיונר - טל קרפלס (רומניה)צו לקרב"ממליץ לכל שחקן צעיר להגיע לארה"ב"אדוני ראש העיר – אנא הצל לנו את הקבוצהמכתב מעבר ליםבחורים כארזתחשבו על העתידמחליפים דיסקט: דיויד בלאטלהתראות באר יעקבכי הגיע הזמןמטינה לאהדה: לברון חוזר הביתה, האם יביא איתו גביע?"להיות הכי טוב שאני יכול"האם זהו סוף עידן ה"הסגר"?הקבוצתיות ניצחה את הכוכבהנה זה בא- גמר הNBAמכביסטים במילואיםלא רק לוב-סיטי המתאזרח הבא של נבחרת ישראל?למה הוא לא?פופו-ווינר"העמק הוא חלום"זה הזמן להתעורר, הבית מתפוררהגמר שליהמכבים מביסים את הפרטיזנים.מכבי שוד ושברוןהסיפור של הסיבוב- חילופי הזריםשווים בין שווים מול ברצלונהאיבדו את הדרךאנרגיה של גאווההקבוצה חזרה- ותודה לאוהדים הקבוצה חזרה- ותודה לאוהדים אולי די עם זה?הקבוצה חזרה- ותודה לאוהדיםעל כוס קפהכאן ביתי - רמה"ש פותחת עונהחלום שנגוז – האסון של נטשה קובצ'ביץ תקלו על עצמכםפותחים עונהלזרוק- גם אם אתה לא רואה את הסלמריו מטלון בעפולה, זר חדש לקרית אתאהנבחרת מעל הכלהמקל או הגזרנבחרת ישראל- חובה או זכות?התאבון נפתח: מי יהיה השלישי בNBA?"אעשה הכל שבריטניה תצליח"האיש שלנו בחו"למגרש המלאכיםזן נדיראלופות אירופהתודה מיאמי, תודה סן אנטוניוהולכים למשחק שביעיקהל בלאומית? יש דבר כזה.סוף חוק במחשבה תחילהספורט בע"ממהליגה הארצית לפלייאוף הלאומיתהגיע הזמן לקפוץ כיתה פנינת השרון "מועדון הדמים"-בניה הנופלים של עפולהשובה של המנורה הקרב על הביתכאן שביתהאל תיקחו לנו את המשחק1X1 תחת השמש - איתן ויציבלאומית נשים – העתיד של כדורסל הנשים בישראלהתסריט אמריקאי, הסיפור ישראלי. אני מספר ארבעבמעקב צמודתרבות זולההבית האדום לאמן כדורסל נערות - מבט אישי מהשטחליגה ב' אהובתיהמרכיב הסודי של לברוןמשהו צריך להשתנותמי לנבחרת ומי לים?פנינת השרון רעננה מתמיד אבדה תעודת זהותבוגרים: פלייאוף בארצית הוא חובה ברוך מנתח אברהמי מנתח בלוג כתבים: על מריבות ופשרות הגיע הזמן לשינוי הכל או כלוםמה שהיה הוא זה שיהיה, והמספר הנוסףבייקון סטיילאלי רבי מגיבליגות הנערות בארץ - תמונת מצב אמיתית ועגומהחושב אחרת התפטרות ידועה מראשבחזרה לשנות השמונים גולן נגד גולן על אפך וחמתך אוחנהחוזה את עתידים הפרשן הלאומי ראשונים לכל כדור ללא ישראליות: רמת חן זכתה בטורניר ברמה"שסיכום האליפות במספריםיואב חריש- על עובדה ופרשנות הכישלון – מדוע שוב זה קרה לנבחרות הצעירות בכדורסל?ליטא זכתה באליפות העולם לנוערהגדה על ארבעת הבנים-שלדברים שרואים מבידגוז'Texas Old - Menאמנות ה- pick&roll12 דברים שאפשר לעשות במחצית של הגמרניהול נכון, בנייה לקויהישיבת הנהלה? ועדת חקירה!ארבעה אוהדים, שלושה דורות, מטרה אחת חולוניה עונהרשמים של סוף עונהמאלמוניות ועד לאולסטארשיטת היהלוםעל ההבדל בין רנדל ואוחיון לוויליאמסלמה אין לנו תגליות?אקדמיה לענייםיואב חריש כזיו ברתנאיניב בורגר כמאיר קמינסקימי פה קובע?איך חלפה לה שנהפסגת הפחדיש אליפות!!פיינל 4 במספריםילדי מפתחהערב: פיינל פור היורוליגהפינה לשיפוט איטינקודה למחשבה - חשיבות הזהות המקומיתמה נשתנה הגמר הזה?כמטורפים היינומי אמר פלופ רוסה?שערורייה לאור יוםהיסטוריה ברוממה (וזה לא הנצחון של מכבי חיפה)פיק ברכייםמחליפים צבעיםדבר המערכת: אדומות מבושה"רשמים מקצה הספסל" - מחזור ראשוןהערב: שוב חוזר הטירוףקבוצה ביום: עירוני אשקלוןקבוצה ביום: מכבי ת"אסוף עידן השוויוניותדיבורי סרק - נבחרת מקדוניההדרך לשום מקוםדיבורי סרק - פרישת טפירודיבורי סרק - ליאור וגיאהאלופים האמיתיים שליהצד השני של המטבעדיבורי סרקהפועל עידן ירושלים - סיפורה של קבוצהטור אורח - גאוות העמקרוני קאן - שמחת המנצח, תוגת המפסידאיוב המודרנידבר המערכת: מדד העונישבוע השיא? איש השנה של ספסל - תשס"חדבר המערכת: שתי אצבעות ממירלוהזיות קיץקינת הגלילמצטייני עונת 2007/08 בליגת העלאשקלון וירושלים בידיים טובות?נהריה במלחה נגד הסטיגמהדברים שלא רואים בטלוויזיההכל בראשיום של גמר גביע חריש עמוק 2 - תשובות האיגודמספר חזק: עוד התרסקותמספר חזק: אפי עשה זאת שובככה מעפילים לגמר גביע - בלוג מיוחד לספסלמערכת הסטטיסטיקה המקצועית - מהיום בתשלוםפולניה חסרת חשקעובדה או אגדה: אפקט הניצחון על מכבישחקני הפועל באר שבע קוראים לשובו של ברוךדבר המערכת: נהריה זה בארץ?מזל טוב לר"גכבר היינו שםדבר המערכת: מצאו את יעודםדבר המערכת: הותר לפרסוםנא להכיר - הנבחרת הלאומית דבר המערכת: ניקוסיה זה יותר קרוב מיבנהאורנית עצבנית, אולמרט מגיבומה קורה עכשיואיש השנה תשס"ז - המועמדיםמספר חזק: יותם מסיים מוקדםדבר המערכת: קאן לעוד עשר שניםהחינוכית נפרדת מבתי הספר - טור פרידהטור אורח: מאמן העונה שליטור אורח: "אז מה באמת היה לנו שם?"אוהדי הגליל נגד המנהלתמספר חזק: רבע מהסרטיםמספר חזק: האטן שוב נחנקדבר המערכת: שומרים את הטוב להתחלהשלוש שעות לפני דחו את המשחקדבר המערכת: מה נשתנה?דבר המערכת: איפה הכוכבים?דבר המערכת: מאחוריך, נירמספר חזק: שקיעתה של הזריחהמספר חזק: תנו לוויצ'יץ' לנוחדבר המערכת: מה שמים שם במים?דבר המערכת: ותודה לכולםדבר המערכת - גם אזרבייג'אן מקדימה אותנודבר המערכת: רשלנות ב"ספסל"דבר המערכת: מספיק לעבוד עלינודבר המערכת: אם זה לא תקין, שבור את זהדבר המערכת - לא לאבד תקווהדבר המערכת - ניילון ונאורדבר המערכת: תנו לבויד את הכבודדבר המערכת: בזיון לקינוחדבר המערכת: איפה הלבדבר המערכת: יאללה לניצחון ה100דבר המערכת - השיא של וואלאססידני, אהובתיהטראומה של באסטוןדבר המערכת - קמפיין המלוכה של מר באוורס"מד-חום ליגת העל" - מחזור 28צביקה שרף: סוגיות בגידול כדורסלנים"מד-חום ליגת העל" - מחזור 26דבר המערכת - 35 מי יודע?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 24סיכום הסיבוב השני בליגת העלדבר המערכת - שיא ליגה לר"ג"מד-חום ליגת העל" - מחזור 22"מד-חום ליגת העל" - מחזור 21נבחרת קדטים - זכות או נטל ?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 20"מד-חום ליגת העל" - מחזור 19"מד-חום ליגת העל" - מחזור 18דיון בנושא אימון בגילאים הצעיריםדבר המערכת - לא להפריע בין 8 ל10"מד-חום ליגת העל" - מחזור 17"מד-חום ליגת העל" - מחזור 16דבר המערכת - איפה האלטרנטיבה ?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 15דבר המערכת - מי שטורח בשבתדבר המערכת: אבא גנוב"מד-חום ליגת העל" - מחזור 14פינת הייעוץ - על עומסיםפינת הייעוץ - על רכזיםפינת הייעוץ - הגנהפינת ייעוץ לכדורסלן הצעיר© כל הזכויות שמורות
cker();