רשמים של סוף עונה
ספסל ,19/05/2011

עונה מרתקת עברה על כוחותינו בקיבוץ, בהדר יוסף וגם בבתי הספר. אורי ויטלה בטור נוסף מסכם עונה מזווית מקצועית, מתכונן לקיץ החם וכבר פוצח בהכנות לקראת העונה הקרבה. רגע לפני שהולכים לים, מאחדים את הליגות ומנסים להמציא את הגלגל מחדש, זה הזמן לעשות סדר. קחו נשימה.

הילדים של מגידו - שחקני בית או לא?

כרמל בוכמן, תומר בר אבן ויונתן שטרקמן גדלו במכבי ת"א מכיתה ג', אז התחילו לשחק. מכבי לא 'גנבה' אותם מאף מועדון אחר. הם היו שם תמיד מבחירה, טיפלו בהם נהדר מכל הבחינות, זו שנתם הראשונה בקבוצת בוגרים (אם נתעלם מאפיזודה מיותרת וחסרת דקות משחק של כרמל במכללת טמפל). כל מי שרואה את הקבוצה לאורך העונה יודע שהם לא ניצבים מלאכותיים בפרוייקט של מכבי. הם מראים לאורך כל העונה שהם יכולים להתמודד מול כל אתגר בליגה הלאומית. שללא קשר לתוצאת הסדרה, ארבעה משחקים הם היו תחרות שווה לאותה קבוצה שהתמודדה מול שלוש קבוצות ליגת העל, והיתה רחוקה סל ורבע מלהגיע לגמר גביע המדינה. יש גם שחקנים שעברו למכבי 'הגדולה והאכזרית' בגילאים 14-16 (טישמן, כספי, מקל ואחרים). הם עשו זאת כי ידעו שיהיה להם צוות אימון מקצוען, הכולל מאמן כושר. הם ידעו שבהדר יוסף הסלים הם כמו בליגת העל, שהטבעות לא עקומות, שנוסעים לטורנירים באירופה, ומקבלים את כל מה שצריך כדי להיות שחקן. כולל במה שתציג אותם אל מול זרקורי הכדורסל בארץ ובאירופה. אני טוען שבכל מקום ששחקן ידע שהוא יכול להתפתח ובו בעת להוביל, שם הוא יהיה. בן אדם לא עוזב מקום שטוב בו. אותי לא מעניין אם שחקן שבגיל 14 וחצי עבר למכבי נחשב לגנבה או שחקן בית. אני יודע שכל 'חטאה' של מכבי הוא לממן מכספם של אנשים פרטיים (להבדיל מכספי ציבור) את האופציה של הילדים האלה להתפתח לכיוונים הנכונים בתנאים הנכונים. נכון. היו שנים שזה עזר לקחת אליפות בנוער.

גיל המעבר

במכבי זיהו את הבדלי הרמות האדירים בין קבוצות הנוער ליורוליג. ראו שילדים מבלים על ספסלים במקום לשחק, ולא מקבלים הכוונה מקצועית נאותה. כישרונות מבטיחים לא קיימו, וההשקעה בנוער מתמסמסת בגילאי 18-21. גם באיגוד היה זה צביקה שרף שהבין את זה (למרבה הצער הבאים אחריו החליטו שגיל 15-18 הוא צוואר הבקבוק המקצועי). צביקה יזם את 'חוק הצעירים' שחייב שילוב של שחקן צעיר אחד על המגרש בכל רגע נתון בליגה הלאומית. כאן נכנסים הורי וסוכני השחקנים לתמונה. במקום לומר תודה, ולנצל את הבמה שאיש כדורסל יצר לכבודם, ניצלו האחרונים את המצב למו"מ על שכר מופקע. הדבר פגע בתקציבי הקבוצות וברמתן, וכך בוטל החוק הזה בקלות רבה מדי לטעמי. הגבלת שכרם היתה יכולה להשאיר את החוק החשוב הזה לפיתוח הצעירים. הנה לכם משהו למחשבה!!!


שטרקמן. ילד בגיל המעבר.

הליגה לבתי ספר

נחזור לילדי מגידו. תומר בר אבן לא היה באף נבחרת בי"ס. את כל עומסיו הקדיש למכבי, למעט נבחרות ישראל כמובן בגלל זה הוא כנראה השחקן מגוון מאוד לגילו. שחקן אחר (שאני נמנע מלדון אותו בפומבי) שיחק בנבחרת בי"ס, ועד היום אין לי ספק שזו טעות אדירה, שבאופן יום יומי גרמה לו לתרגל תכונות שכבר רכש באימוני טקטיקה מיותרים, במקום להמשיך ולפתח מיומנויות נוספות שחסרות לו עד היום. תקופת הטקטיקה הזו מאוגוסט ועד דצמבר, היא חרב פיפיות לפיתוח הבסיסי של השחקן.כל מי שטוען שיש שחקן כלשהוא ש'גדל' ורכש כדורסל בבי"ס, מבחינתי לא שייך לענף. כולם ללא יוצא מן הכלל למדו כדורסל באגודות, ובאו לנבחרת בי"ס כי כיף לשחק מול בנות כיתתם ועוד בשידור טלוויזיה. זה מאוד אטרקטיבי לילד בן 16 שחוץ מהורמון גדילה, מכיל הורמונים נוספים ככל מתבגר נורמלי. יש מקרה פרטי בו המצב לא מזיק לשחקן. כשמאמן האגודה הוא אותו מאמן בבי"ס, ושיטות העבודה על פיתוח מיומנויות השחקן הן נכונות ועקביות גם בשבועות 'מכריעים'.
כאן נכנס איגוד הכדורסל לדורותיו לתמונה. אני רוצה לראות שקמה ליגה לנוער מקבילה לזו של ההתאחדות לכדורגל. אבי לוזון היה דואג שבעיטת הפתיחה של ליגה כזו, תהיה גם אקורד הסיום של כל מי ששוקל ליטול בה חלק (עסקנים, מאמנים, שחקנים ללא יוצא מן הכלל). אבל כניעה רבת שנים (עד היום!) של עסקני האיגוד, מעידה על תבוסה מתמשכת של ראשי הענף מול משרד החינוך. כל מי שבקיא בחוקי האיגוד יודע שלאגודות (לא שחקנים - רק אגודות) אסור להשתתף במסגרת שאינה של האיגוד - העונש המוטל על אגודות אלה הוא איסור מוחלט של כל קבוצות האגודה לשחק במסגרת אחרת של האיגוד! (בנוסף, ביטול ייצוג האגודות בוועדות האיגוד ובהנהלתו). מדוע בית היוצר באגף המשפטי של האיגוד לא התמודד בצורה דומה עם ליגת בתי הספר? כבר אמרנו. תבוסה מתמשכת. לכל מי שלא ברור לו, זו הסיבה המרכזית וגורם מספר אחד להקמת האקדמיה (לא חשבתם שיעבור טור שלם בלי איזכור שלה). שחקני האקדמיה אם היה לכם ספק, אינם חלק מליגת בתי הספר, כהנחת עבודה יסודית.


בר אבן. הסתדר מצוין בלי ליגת בתי הספר.

הפועל ת"א וליגת העל

רבים וטובים (אפילו אחדים במכבי) חושבים שליגת העל זקוקה להפועל ת"א, לא פחות משהפועל ת"א זקוקה לליגת העל. הקהל והמסורת שהולכים יחדיו הם בסיס הטענה הזו. אבנר קופל בכבודו ובעצמו הצהיר לא אחת שמבחינתו היא כבר שם. אני שואל מה קרה לימים שבהם קבוצה צריכה להיות הכי טובה כדי לעלות ליגה? יו"ר הפועל אמר בערוץ 5 + לייב גולד אקסטרא לארג' פרימיום, שהפועל תעלה, רק אם תעלה על המגרש. אני הקלטתי את הראיון הזה. מבלי להתייחס לסוגיות האולם והתקציב (שהם האתגרים הגדולים ביותר מבחינת הפועל), חשוב להסתכל בעיניים מקצועיות על הקבוצה. כאחת כזו שעשתה את כל הדרך מלמטה, הייתי מצפה שייגדלו איתה שחקנים שמתאימים לליגת העל. לגבי הזרים הדיון הוא קל. שניהם בחירות 'בטוחות' של השנה האחרונה, שהוכיחו עצמם בליגה הלאומית, ובהחלט מתאימים לליגת העל. אבל מה קורה באגף הישראלי? אני חושש שיכולתם להתמודד במסגרת הגביע, היתה אירוע לא מייצג וחד פעמי במונחים של ליגת העל.

הם לא יוכלו להשתמש בהמשכיות הישראלית באופן רציני וחבל. ספק גדול אם מחלקת הנוער המתהווה תוכל לשנות את המצב בשנים הקרובות, מבלי לפגוע במובילים אותה. בהנהלה נמצאים אנשים נהדרים. אני יודע להעיד שהגברת המופלאה סקלי ואורי שלף מובילים פרוייקט באופן מסודר מוסרי ונכון. נשאלת השאלה האם דרכם ומידת מישקלם יישארו כשהיו עם הגעתו של הכסף הגדול יותר (יש לכסף נטיה לא להגיע לבד...).

עופר שלח אמר שמקומה של הפועל בליגת העל. כששאלו אותו על חוקי העלייה והירידה, התריס ללא טיפת ציניות שאיזה 'חוק טכני' לא צריך להפריע. הכדורסל צריך את הפועל. חוק הוא חוק, ואם רוצים לשנות אותו צריך לעשות את זה שנה מראש. זו התנהלות ספורטיבית בסיסית. יהיה עצוב מאוד אם ה'חוק הטכני' ששלח מדבר עליו יתורגם להצהרותיו של קופל שצוטט שלקהל מגיע ליגת העל. לא ידעתי שקהל יכול לעלות ליגה. יש הבדל גדול מאוד בין המצב הקיים, לבין מצב בו אין 10 קבוצות עם תקציב ראוי לליגת העל, ואז מר קופל פונה לגייס עולות חדשות (במקום לגייס כסף). איפה היתרונות השיווקיים של הפיינל פור אם לא בהבאת ספונסרים לליגה? בשביל למלא את נוקיה פעמיים באותו שבוע, אפשר להביא זמר ים תיכוני ששם משפחתו פרץ (הבנתי שיש כמה כאלה).


קופל. כסף או צדק ספורטיבי?

פרוייקט יקנעם מגידו - האקדמיה ומבחן התוצאה

אי אפשר להתעלם מהבמה שהסדרה מול הפועל העניקה לפרוייקט מכבי במגידו. קשה לספור את הפניות לעונה הבאה משחקנים רבים שרוצים להיות חלק ממנו. (כן כן גם מילדי האקדמיה).
זו במה חשובה, אבל כמו שכשבמחזור החמישי עם ארבעה הפסדים אף אחד לא התרגש, גם עכשיו חשוב להישאר עם הפרופורציות המתאימות. אין ספק שקיבלנו הוכחה חותכת לכך שהפרוייקט מוצלח, ושמכבי יודעת לגדל שחקני בית מכיתה ג' ועד לפאתי ליגת העל. מה שחשוב במונחים של פרוייקט מסוג זה, הוא כמה שחקנים יגיעו בשנים הקרובות למכבי 'אלקטרה' ת"א ולנבחרת ישראל. זה מבחן התוצאה. בין להתמודד מול הפועל בחצי גמר הלאומית ובין יום חמישי בהיכל נוקיה קיים פער. החדשות הן שהוא יותר קטן מלפני שנה עבור המועמדים. אבל הפרוייקט הוא בהחלט תשובה לכל אלו שמדברים על 'חוליים' שמונעים מהכדורסל להתקדם. הוא בהחלט תשובה לאותם אנשים העוסקים בשיווק אקדמיה שעוד לא יצרה שחקן אחד, ומשמיצים חדשות לבקרים את מכבי שמשקיעה ופיתחה את רוב השחקנים לאורך שנים רבות. חלפו שנתיים מהקמתה של האקדמיה, וכל יזמיה ומאמניה (אולי למעט נתי כהן) הוחלפו! אם הכל כל-כך טוב שם, למה שחקנים, מאמנים, מנהלים מוחלפים? באיזו זכות מתראיינים אנשי איגוד הכדורסל לכל דיכפין, ומספרים על הרמה, הבעיות והחוליים של האגודות (ואני לא אומר שאין כאלה)? מי אמור לקחת אחריות על בעיות כאלו ואחרות עם לא איגוד הכדורסל? שחקנים יגדלו באגודות. האיגוד אמור לתת להן שירות ולא להתחרות בהן. מכבי ת"א תמשיך לטפח את מיטב הנוער, הם ימשיכו להגיע לרמות הכי גבוהות, והאחרים ימשיכו לזרוע חול בעיני כל מי שירצה לשמוע. אני מציע לכולם למדוד את כל מה שקורה לפי מבחן התוצאה. להבין שתוצאות בשטח יוצרות מסורת של מצויינות, וניסויים חפוזים לצד הבטחות חלולות סופם להיכשל.

מחנות אחרי הגשם

עם בוא האביב צצים מחנות כדורסל ואירועי סטריט בול למיניהם כפטריות לאחר הגשם. ראשית, צריך לברך על כל יוזמה שמקדמת, מפתחת ומשפרת צעירים בכדורסל . אך אל לכולנו ליפול למלכודות מסחריות אם הן לא יצוקות בתוכן אמיתי של מיומנויות כדורסל. יהיה נפלא לילדים בכיתה ד' או ו' לקבל חתימה ואפילו תמונה משותפת עם כספי, קטש או פניני (שלושתם במקרה או לא בוגרי מחלקת הנוער של מכבי ת"א). השאלה היא אם 3000 ₪ זה לא סכום יקר לתמונה משותפת.

בפרסומים ראיתי שיש 'פיתוחים חדשים' של שיטות לימוד, שהכוכבים באים בעצמם ללמד כדורסל. ואני שואל איזה ניסיון יש לכוכבים בלתקן טכניקה של קליעה? איזה כוכב יקפיד על מוטוריקה עדינה בכדרור צידי לניתוק מגע משחקן? כל מחנה שיש לו תכנית מקצועית עם מערכי אימון ומטרות מקצועיות ממוקדות וריאליות הוא מבורך. תיזהרו מעטיפות נוצצות שאין בהן את כל אלה. היזהרו ממסות של ילדים שמובלים ע"י מדריכים צעירים ו'זולים' בין המפגשים עם הכוכבים. אל תהססו לשאול במה השחקן אמור להיות יותר טוב בסוף אותו מחנה. בקיצור, הפתגם הלעוס הזה עם הקנקן ומה שיש או אין בו, יכוון היטב את כל מי שבאמת מגיע עם מטרות מקצועיות.

גילוי נאות: גם למכבי ת"א יש מחנה בקיץ. אבל אין כאן מטרה שיווקית. המחנה של מכבי מזה שנים מוגבל במספר השחקנים משיקולי איכות, ומתמלא דרך קבע. ושלא יעבדו עליכם
...
כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
על מחויבות ואיכותדבר הפרשן: יולי קובלנץ מסכם סיבובבדיוק באמצעספסל: הפודקאסטלא רק לרכזים, טיפים לשמירה על ריכוזספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסט - מהדורת NBAספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטהרבה מעבר למשחק כדורסלספסל: הפודקאסטבהצלחה לכל הצדדיםלחשוב חיוביספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקסאטטעם חמוץ מתוקספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטהמלך הבלתי מעורערדרוש מאמן במשרה מלאההפודקאסט השבועי של ספסלאולי עכשיוגבירותי ורבותי, מהפך!גדול דורהפודקאסט: מתחילים לסכם עונהניצחון ההוןהתעלמות טוטאלית הפודקאסט: שבוע אליפותאיש מקצוע פנוי"הופכת את האדם לשלם יותר"ניצחון ההמוןפעם שלישית דוסון? הפודקאסט: גמרים מפה ומשםהפודקאסט: הכנה לסדרות הגמר בליגה הלאומית וארציתלא תופס אל מול החוק הישראלילחצנו play ובסוף offליגת העל, הזדמנות אחרונהזה פשוט לא יגמר עמדה בציפיותתכבדו את המקצוע (ואת העיתונאים)חלון ההזדמנויות של נבחרת ישראל אל תשנו את החוקים "אנחנו לא מחפשים סיפורים, אנחנו רוצים להוציא שחקנים."זה אבירם, גדול יהיה? מעל רוטבארט הוא יכול לקפוץ?מפתח להישרדותדרבי. וכל מילה מיותרת.כבר היינו בסרט הזהניגוד ענייניםגביע גביע גביעאין תחתית לבורדרוש בית חם (אבל נסתפק גם בבית)אנרגיה מתחדשתחופש הביטוי"כמות הדקות של הישראלים עולה כי הגיעו יותר מתאזרחים לליגה"זיכרון קצרמשהו חדש מתחיל? ירוק אכל צהוברוצה ללכת? לך.בדרך למכללות עוצרים במיאמיבעיות גדולות (וגבוהות)שאפו"כשהאימון מתחיל מגיעים מהר לדופק משחק"חלומות ומציאות לחודסוף לצלצוללראות אותה היוםמה שירושלים צריכהלא מה שמכבי צריכהצהוב חולהאין דרך ואין תוצאותצאו לשחק בחו"ל!!!שנייה של חיבורעתיד ורודכאשר פופוליזם וחוסר הבנה נפגשים מי כאן הבוסאין לי ליגה אחרתפעם עבדו כאן קשה בשביל אזרחותמביאים את אירופה לישראלנבחרת ישראל: הסוף (או ההתחלה)האיטלקים באיםנבחרת ישראל: סיכום השלב הראשון תהליך צימצום ליגות הנוער ופתיחת ליגת העל - זווית אישיתתאמינו אז מה עברתי הקיץ רדו מהארץ. תחזרו אחריי קדנציה באירופה!!אז מה עושים (טור המשך)אז מה עושים?מרוב חוקים לא רואים פרקטחומר למחשבההטנגו של מירוץ ההתחמשות הקרדיט לשמיר אחד משלהם חיפאי בארנה. 10.5 שעות של שכרון חושים.יש שינוי? נראה בשנה הבאה נבחרת העתודה : תמונת מצב כאב ראש חיובי. על הסגל של אדלשטייןעברינו מאחורינו"הצבנו מטרות ובסוף נשיג אותן"פעם שלישית גלידה ספרדיתאף מילה על ואסיליס ספאנוליסאיפה הם היום - נבחרת העתודהאותנו לא יצליחו לשבור- נקודת מבט אחרתמכל הצדדים- על שביתת השופטים"אנחנו מנצחים דווקא פה, בבולגריה"בעין מקצועית: מביטים לפלייאוףספסל כחול, אמיתי, של פעם."לא מתאים לכל אחד, אבל לי עשה טוב""אני 'חולה נפש' לדעתי זה טוב""לא תתחרטו לרגע"החוויה ההולנדית שליהאם אפשר לחיות את החלוםועכשיו אני פה"לבנות מסורת ולגדל דור עתיד טוב ואיכותי""ברמלה אתה לא צריך להיות מאמן, אלא להיות כבאי".יומן הלגיונר - טל קרפלס (רומניה)צו לקרב"ממליץ לכל שחקן צעיר להגיע לארה"ב"אדוני ראש העיר – אנא הצל לנו את הקבוצהמכתב מעבר ליםבחורים כארזתחשבו על העתידמחליפים דיסקט: דיויד בלאטלהתראות באר יעקבכי הגיע הזמןמטינה לאהדה: לברון חוזר הביתה, האם יביא איתו גביע?"להיות הכי טוב שאני יכול"האם זהו סוף עידן ה"הסגר"?הקבוצתיות ניצחה את הכוכבהנה זה בא- גמר הNBAמכביסטים במילואיםלא רק לוב-סיטי המתאזרח הבא של נבחרת ישראל?למה הוא לא?פופו-ווינר"העמק הוא חלום"זה הזמן להתעורר, הבית מתפוררהגמר שליהמכבים מביסים את הפרטיזנים.מכבי שוד ושברוןהסיפור של הסיבוב- חילופי הזריםשווים בין שווים מול ברצלונהאיבדו את הדרךאנרגיה של גאווההקבוצה חזרה- ותודה לאוהדים הקבוצה חזרה- ותודה לאוהדים אולי די עם זה?הקבוצה חזרה- ותודה לאוהדיםעל כוס קפהכאן ביתי - רמה"ש פותחת עונהחלום שנגוז – האסון של נטשה קובצ'ביץ תקלו על עצמכםפותחים עונהלזרוק- גם אם אתה לא רואה את הסלמריו מטלון בעפולה, זר חדש לקרית אתאהנבחרת מעל הכלהמקל או הגזרנבחרת ישראל- חובה או זכות?התאבון נפתח: מי יהיה השלישי בNBA?"אעשה הכל שבריטניה תצליח"האיש שלנו בחו"למגרש המלאכיםזן נדיראלופות אירופהתודה מיאמי, תודה סן אנטוניוהולכים למשחק שביעיקהל בלאומית? יש דבר כזה.סוף חוק במחשבה תחילהספורט בע"ממהליגה הארצית לפלייאוף הלאומיתהגיע הזמן לקפוץ כיתה פנינת השרון "מועדון הדמים"-בניה הנופלים של עפולהשובה של המנורה הקרב על הביתכאן שביתהאל תיקחו לנו את המשחק1X1 תחת השמש - איתן ויציבלאומית נשים – העתיד של כדורסל הנשים בישראלהתסריט אמריקאי, הסיפור ישראלי. אני מספר ארבעבמעקב צמודתרבות זולההבית האדום לאמן כדורסל נערות - מבט אישי מהשטחליגה ב' אהובתיהמרכיב הסודי של לברוןמשהו צריך להשתנותמי לנבחרת ומי לים?פנינת השרון רעננה מתמיד אבדה תעודת זהותבוגרים: פלייאוף בארצית הוא חובה ברוך מנתח אברהמי מנתח בלוג כתבים: על מריבות ופשרות הגיע הזמן לשינוי הכל או כלוםמה שהיה הוא זה שיהיה, והמספר הנוסףבייקון סטיילאלי רבי מגיבליגות הנערות בארץ - תמונת מצב אמיתית ועגומהחושב אחרת התפטרות ידועה מראשבחזרה לשנות השמונים גולן נגד גולן על אפך וחמתך אוחנהחוזה את עתידים הפרשן הלאומי ראשונים לכל כדור ללא ישראליות: רמת חן זכתה בטורניר ברמה"שסיכום האליפות במספריםיואב חריש- על עובדה ופרשנות הכישלון – מדוע שוב זה קרה לנבחרות הצעירות בכדורסל?ליטא זכתה באליפות העולם לנוערהגדה על ארבעת הבנים-שלדברים שרואים מבידגוז'Texas Old - Menאמנות ה- pick&roll12 דברים שאפשר לעשות במחצית של הגמרניהול נכון, בנייה לקויהישיבת הנהלה? ועדת חקירה!ארבעה אוהדים, שלושה דורות, מטרה אחת חולוניה עונהמאלמוניות ועד לאולסטארשיטת היהלוםעל ההבדל בין רנדל ואוחיון לוויליאמסלמה אין לנו תגליות?אקדמיה לענייםיואב חריש כזיו ברתנאיניב בורגר כמאיר קמינסקימי פה קובע?איך חלפה לה שנהפסגת הפחדיש אליפות!!פיינל 4 במספריםילדי מפתחהערב: פיינל פור היורוליגהפינה לשיפוט איטינקודה למחשבה - חשיבות הזהות המקומיתמה נשתנה הגמר הזה?כמטורפים היינומי אמר פלופ רוסה?שערורייה לאור יוםהיסטוריה ברוממה (וזה לא הנצחון של מכבי חיפה)פיק ברכייםמחליפים צבעיםדבר המערכת: אדומות מבושה"רשמים מקצה הספסל" - מחזור ראשוןהערב: שוב חוזר הטירוףקבוצה ביום: עירוני אשקלוןקבוצה ביום: מכבי ת"אסוף עידן השוויוניותדיבורי סרק - נבחרת מקדוניהרכז משקהדרך לשום מקוםדיבורי סרק - פרישת טפירודיבורי סרק - ליאור וגיאהאלופים האמיתיים שליהצד השני של המטבעדיבורי סרקהפועל עידן ירושלים - סיפורה של קבוצהטור אורח - גאוות העמקרוני קאן - שמחת המנצח, תוגת המפסידאיוב המודרנידבר המערכת: מדד העונישבוע השיא? איש השנה של ספסל - תשס"חדבר המערכת: שתי אצבעות ממירלוהזיות קיץקינת הגלילמצטייני עונת 2007/08 בליגת העלאשקלון וירושלים בידיים טובות?נהריה במלחה נגד הסטיגמהדברים שלא רואים בטלוויזיההכל בראשיום של גמר גביע חריש עמוק 2 - תשובות האיגודמספר חזק: עוד התרסקותמספר חזק: אפי עשה זאת שובככה מעפילים לגמר גביע - בלוג מיוחד לספסלמערכת הסטטיסטיקה המקצועית - מהיום בתשלוםפולניה חסרת חשקעובדה או אגדה: אפקט הניצחון על מכבישחקני הפועל באר שבע קוראים לשובו של ברוךדבר המערכת: נהריה זה בארץ?מזל טוב לר"גכבר היינו שםדבר המערכת: מצאו את יעודםדבר המערכת: הותר לפרסוםנא להכיר - הנבחרת הלאומית דבר המערכת: ניקוסיה זה יותר קרוב מיבנהאורנית עצבנית, אולמרט מגיבומה קורה עכשיואיש השנה תשס"ז - המועמדיםמספר חזק: יותם מסיים מוקדםדבר המערכת: קאן לעוד עשר שניםהחינוכית נפרדת מבתי הספר - טור פרידהטור אורח: מאמן העונה שליטור אורח: "אז מה באמת היה לנו שם?"אוהדי הגליל נגד המנהלתמספר חזק: רבע מהסרטיםמספר חזק: האטן שוב נחנקדבר המערכת: שומרים את הטוב להתחלהשלוש שעות לפני דחו את המשחקדבר המערכת: מה נשתנה?דבר המערכת: איפה הכוכבים?דבר המערכת: מאחוריך, נירמספר חזק: שקיעתה של הזריחהמספר חזק: תנו לוויצ'יץ' לנוחדבר המערכת: מה שמים שם במים?דבר המערכת: ותודה לכולםדבר המערכת - גם אזרבייג'אן מקדימה אותנודבר המערכת: רשלנות ב"ספסל"דבר המערכת: מספיק לעבוד עלינודבר המערכת: אם זה לא תקין, שבור את זהדבר המערכת - לא לאבד תקווהדבר המערכת - ניילון ונאורדבר המערכת: תנו לבויד את הכבודדבר המערכת: בזיון לקינוחדבר המערכת: איפה הלבדבר המערכת: יאללה לניצחון ה100דבר המערכת - השיא של וואלאססידני, אהובתיהטראומה של באסטוןדבר המערכת - קמפיין המלוכה של מר באוורס"מד-חום ליגת העל" - מחזור 28צביקה שרף: סוגיות בגידול כדורסלנים"מד-חום ליגת העל" - מחזור 26דבר המערכת - 35 מי יודע?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 24סיכום הסיבוב השני בליגת העלדבר המערכת - שיא ליגה לר"ג"מד-חום ליגת העל" - מחזור 22"מד-חום ליגת העל" - מחזור 21נבחרת קדטים - זכות או נטל ?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 20"מד-חום ליגת העל" - מחזור 19"מד-חום ליגת העל" - מחזור 18דיון בנושא אימון בגילאים הצעיריםדבר המערכת - לא להפריע בין 8 ל10"מד-חום ליגת העל" - מחזור 17"מד-חום ליגת העל" - מחזור 16דבר המערכת - איפה האלטרנטיבה ?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 15דבר המערכת - מי שטורח בשבתדבר המערכת: אבא גנוב"מד-חום ליגת העל" - מחזור 14פינת הייעוץ - על עומסיםפינת הייעוץ - על רכזיםפינת הייעוץ - הגנהפינת ייעוץ לכדורסלן הצעיר© כל הזכויות שמורות
cker();