אל תיקחו לנו את המשחק
ספסל ,17/02/2013

"שנים רבות חשבתי שמכבי תל אביב היא הבעיה, האשמתי את שמעון מזרחי וחבריו בהשחתת הכדורסל בישראל, ואז התבגרתי".
טל גורן מתחנן לכדורסל כחול-לבן.


"מזל שיש כדורגל ישראלי" - לא משפט שכיח אבל הכדורגל הישראלי הוא הסיבה היחידה שמצליחה להסתיר את השערורייה שקוראים לה הכדורסל הישראלי. יש מדינות אשר בהן הכדורסל תופס מקום משני, ולכן איך שלא ינהלו אותו לא ישנה הרבה, אבל במדינתנו הקטנה יש הרבה אנשים שאוהבים את הספורט הזה. אותם מאות אלפי אנשים מראים את אהבתם לספורט הזה בדרכים רבות: בספורטקים, בבתי הספר, בליגות הנמוכות {אנוכי}, במשחקים עם החבר'ה באולם הקרוב לביתם.

בקרוב יחל, כמו בכל שנה, הפלייאוף בליגה הטובה בעולם. רבבות מאותם אנשים שמראים את אהבתם למשחק באופן פעיל על המגרשים יכוונו שעונים, יתרגלו צעקות שקטות, יקנו מכונות קפה, יהרגו את הסבתות שלהם כדי לא לבוא לעבודה, והכל בשביל לקום בשעות הזויות ולקבל קצת השראה מהאנשים שיודעים לעשות את זה הכי טוב.

על פניו, אין כל פסול בזה. אבל במצב שבו יש פי כמה יותר אנשים שמוכנים לקום בשעות ששמורות ליציאה לשמירה בטירונות, מאנשים שמוכנים לצאת מהבית בשעות ערב נוחות כדי לראות כדורסל ישראלי, זה כבר נותן פרופורציה אחרת. אותם אנשים הם הצד השפוי, הם בסך הכול צרכן נבון. לאותם אנשים אין חשק לצרוך מוצר שתכליתו היא עסקנות פושעת של מעטים, שהורסים לרבים אחרים. מספיק היה לראות את מצב הקהל בחצי גמר גביע המדינה כדי להבין שמשהו לא בסדר בתמונה הזאת.

מעבר למצב העגום ביציעים, מכאיבה לי במיוחד העובדה, כי להבדיל מהתדמית של הכדורגלן הישראלי, הכדורסלן הישראלי מהווה מודל לחיקוי חיובי לרוב: הוא משקיען, אינטליגנטי, תחרותי, רוצה להוכיח. אולם, אותם אנשים שאמורים להיות לו לעזר, הם אלו שבוחרים לתקוע לו מקלות בגלגלים, כל אחד מהסיבות של - המאמנים מפחדים על משרתם ובעלי הקבוצות מפחדים על כספם.

מבט קצר אל העבר מראה שאפשר גם אחרת. ישנם מקרים שבהם הרצון לתקן מייצר תוצאה שלילית, וכך קרה שמליגה ישראלית שמשוחקת על ידי ישראלים ומפתחת כישרונות ושחקנים שיעזרו לנבחרת ישראל, הפכה הליגה הגבוה ביותר בכדורסל הישראלי ללא יותר מליגת עודפים של הכדורסל האמריקאי. כמו בתחנת רכבת, עוברים במחוזותינו עשרות רבות של שכירי חרב שהדבר האחרון שיושב על ליבם הוא התפתחות הכדורסל הישראלי. אבל, דווקא הם, עדין מקבלים יותר כבוד מעסקנינו ומאמנינו, מכל שחקן כחול לבן.

מכבי תל אביב הוא מועדון הספורט היחיד בארץ

שנים רבות חשבתי שמכבי תל אביב היא הבעיה, האשמתי את שמעון מזרחי וחבריו בהשחתת הכדורסל בישראל, ואז התבגרתי. מכבי תל אביב היא בסך הכול הסימפטום. נכון להיום, מכבי תל אביב כדורסל היא מועדון הספורט המקצועני לא הכי טוב בארץ, אלא היחידי בארץ. שמעון מזרחי וחבריו ידעו לנצל את השממה השכונתית כדי לבנות מוצר, שאת הדרך בה הוא נבנה צריך ללמד בבתי הספר לשיווק עד קץ הדורות. המוצר שהם בנו כל כך טוב, ש-11 אלף איש במדינה שמחפשת צדק חברתי מוכנים לשלם ממיטב כספם חודשים מראש כדי להיות חלק מההצגה.

הבעיה היא שבזמן שמכבי תל אביב בנתה מוצר איכותי, האנשים שמנהלים את הכדורסל נתנו לה להפוך להיות גדולה יותר מהענף שבו היא משחקת. אין צורך להיות אוהד כדורסל כדי להבין שמצעד הזרים שפוקד אותנו בכל שנה מחדש משרת קודם כל את הצהובים, שחייבים לבנות סגל עמוק כדי שהפרה תמשיך לייצר כסף.

האפשרות לייבא שחקן זר ניתנה, במקור, עבור השגת צרכים שונים לחלוטין מאלו המושגים בימים אלו. "רישיון" הבאת זרים ניתן, בין השאר, משום שזרים אמורים להביא עימם ידע ויכולות שישפרו את התוצרת המקומית, כמו בעולם העסקים כך גם בכדורסל. בשום מצב האפשרות לא ניתנה כדי שאלו האחרונים יהפכו למופע המרכזי. לכן, מכיוון שאינני חושב שמנהלי הענף הם אנשים טיפשים, הרי שמשהו אחר מניע אותם מלשנות את העקמת האיומה. יכול להיות שאותם זרים מפרנסים בכבוד סוכנים, מקורבים ועסקנים שהשחקן הישראלי אינו מפרנס. יכול להיות שהם סבורים שהמצב כל כך גרוע שעדיף שמכבי תל אביב תמשיך "להביא לנו כבוד" באירופה, על פני שיפור אפשרי של התוצר המקומי. האמת היא, שהמצב לא אבוד וניתן לשינוי. אך כמו כל תהליך רציני, לצורך כך נדרש תכנון לטווח ארוך, מוכנות לירידה ברמה בהווה, וזאת לצורך עלייה בעתיד. הבעיה היא שיש צורך לעשות את מה שצריך ולא מה שהאנשים בעלי הכח רוצים.

איפה מתחילים? תנסו להוציא ויזה לארצות הברית. תכינו תמונות, תדפיסו חשבון בנק, מכתב מהעבודה, תרשמו ללימודים, תעמדו שעתיים בתור של הישראלים באוגוסט עם החליפה מהבר מצווה ותנסו לשכנע את נציגת השגרירות שאתם רק רוצים לראות את הגראנד קניון. עכשיו את אותו תהליך תעבירו את הזרים שבאים לכאן. במקום חמישה כאלה תביאו שניים שבאמת ישפרו את הרמה, נכון זה לא טוב למכבי, אבל גם ככה הם חתומים על חוזה עם היורוליג עד 2040 ואף זר לא חותם במכבי כדי להגיע לאולם הפחים בחולון. אז אם בכל זאת מכבי תבחר לייבא את שכירי החרב בכמויות - שיבושם לה, רק שבליגה שלנו רק שניים מהם ישחקו. הדבר השני והחשוב לא פחות הוא, יציאה מהסטיגמה שאין פה מספיק שחקנים מוכשרים. כישרון לא חסר כאן, אמונה בכישרון חסר מאוד. נכון שבהתחלה צפויה ירידה קלה ברמה. אולי לא נראה האלי-הופים והטבעות מטורפות, גם לא נשמע את כל אותם שכירי חרב עושים ביצועים של בוב מארלי בחמישיות עם מבטא מגניב. מה שכן יקרה, לאט לאט בלי שנרגיש כמעט, נחזיר את הליגה הזאת להיות שוב שלנו. הרמה תעלה עם הזמן כי ידע בכדורסל ברור שיש פה, המאמן הישראלי מבוקש ברחבי היבשת והקשרים היהודים מגיעים עד לאלופת הליגה הטובה בעולם.

כדי להחזיר את התחרותיות יש לבצע מספר החלטות טכניות: הראשונה, חוזה מחייב לשלוש שנים לשחקנים ישראלים צעירים. ממש כמו בארצות הברית. חוק כזה יבטיח שקבוצה שבנתה שחקן תזכה ליהנות ממנו, לפני שהכסף הגדול ייקח אותו ממנה. כמובן שחוק כזה צריך לבוא יחד עם חוק שמחייב את הקבוצות להשקיע בשחקנים הצעירים שלהן. החלטה שנייה דורשת מאמץ של אנשי הספורט שפנו לפוליטיקה. כיום עלותו של שחקן ישראלי גבוהה בהרבה מעלות שחקן זר. אין צורך בתואר בכלכלה כדי להבין כי כאשר התוצר המקומי יקר יותר מהמוצר המיובא, משהו שוב, לא בסדר. ההחלטה השלישית נוגעת לשיטה שבה בנויה הליגה. שיטת הפיינל-פור ואליפות שמוכרעת במשחק אחד - זה לא ספורטיבי, אפילו אם ממש רוצים לקלקל למכבי וליהנות קצת משמחה לאיד, חייבים לחזור לסדרות, זאת הדרך היחידה בה התואר מוענק לקבוצה הטובה ביותר. השיטה הקיימת רק מאפשרת לאותם עסקנים להתעלם מהבעיות בתירוץ שמכבי לא לקחה אליפות ויש תחרותיות, למרות שכל אדם בר דעת יודע שלא כך הדבר. מכבי הכי טובה אז היא צריכה לקחת אליפות, אולי ככה ימאס לנו יותר מהר ונתחיל לשנות.

באופן מוזר למדי אנחנו בפתח של תקופה שמאפשרת להתחיל את השינוי. הסיבה חברים, היא קארמה. הקבוצה של המדינה ששנים שתתה את כול הטוב מהביצה המקומית מקבלת קצת טעימה מהתרופה שלה. צריך להיות ממש עיוור כדי לא לראות שהימים היפים של מכבי רק ילכו ויתרחקו. לא בגלל שהניהול שם פחות טוב, או בגלל הלחץ של הקהל, פשוט בגלל שכמו שבארץ למכבי יש את הכסף ולכן יש לה את השחקנים, ככה הכדורסל האירופאי מתמלא בכסף שקוטף את הפירות שמכבי מצמיחה. תוסיפו לזה את סיום הקדנציה הקרבה ובאה של דיוויד בלאט ותקבלו המלצה חמה לא לקנות כרטיסים לפיינל-פור האירופאי בשנים הקרובות. כמו גם, ההצלבה תהיה חלום רחוק ולכן לדעתי סגל שמצליח לדגדג את 16 הגדולות באירופה לא מצדיק את חורבנו של ענף שלם. לא שסגל שמביא אליפות אירופה מצדיק מצב כזה.

יותר מדי שנים לא היה פה משחק שיכנס להיסטוריה, שלא נדבר על סדרה

כמובן שהצעדים שמוזכרים הם רק התחלה של תהליך שבסופו צריך להגיע למתקנים, מעמד המאמן הישראלי, חינוך לספורט בבתי ספר, שיפור במקצועיות השופטים, ועוד. בינתיים יש לנו את הליגה הלאומית, שהיא תחרותית, מעניינת ושלנו. כל מה שליגת העל היא לא. יותר מידי שנים לא היה פה משחק שיכנס לספרי ההיסטוריה, שלא נדבר על סדרה כמו זאת של גליל עליון והפועל תל אביב, או שחקנים כמו :עודד קטש, דורון שפר, עדי גורדון, נדב הנפלד, תומר שטיינהאור, פפי תורג'מן, מיקי ברקוביץ', דורון גמצ'י, וסליחה לאלו ששכחתי.

למרטין לותר קינג היה חלום לשחרר את האדם השחור מעבדות, נלסון מנדלה רצה לסיים את האפרטהייד, הרצל חלם על מדינה לעם היהודי. הם הגשימו את החזון, ולכן אינני רואה סיבה מדוע שאיפה קטנה כמו ליגת כדורסל ישראלי שתביא לנו גאווה לא תתממש. אולי יבוא יום שבו נקבע תוכניות עם חברים להיפגש לראות את ערב הכדורסל של ישראל. אולי אוהדי מכבי יעשו מנוי לליגה ויקבלו על הדרך כרטיסים ליורו-לייג. בינתיים נמשיך ליהנות מליגה שאין בה יורדות, האלופה ידועה מראש {גם אם היא לא לוקחת אליפות, היא עדין תופיע בליגת האלופות}, קבוצות שמחליפות כל שנה את כל הסגל כולל שלושה מאמנים, וניזכר שפעם "היינו על המפה", היום אנחנו על הרבה "מפות" אבל בטח לא על זו של הכדורסל.כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
על מחויבות ואיכותדבר הפרשן: יולי קובלנץ מסכם סיבובבדיוק באמצעספסל: הפודקאסטלא רק לרכזים, טיפים לשמירה על ריכוזספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסט - מהדורת NBAספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטהרבה מעבר למשחק כדורסלספסל: הפודקאסטבהצלחה לכל הצדדיםלחשוב חיוביספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקסאטטעם חמוץ מתוקספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטהמלך הבלתי מעורערדרוש מאמן במשרה מלאההפודקאסט השבועי של ספסלאולי עכשיוגבירותי ורבותי, מהפך!גדול דורהפודקאסט: מתחילים לסכם עונהניצחון ההוןהתעלמות טוטאלית הפודקאסט: שבוע אליפותאיש מקצוע פנוי"הופכת את האדם לשלם יותר"ניצחון ההמוןפעם שלישית דוסון? הפודקאסט: גמרים מפה ומשםהפודקאסט: הכנה לסדרות הגמר בליגה הלאומית וארציתלא תופס אל מול החוק הישראלילחצנו play ובסוף offליגת העל, הזדמנות אחרונהזה פשוט לא יגמר עמדה בציפיותתכבדו את המקצוע (ואת העיתונאים)חלון ההזדמנויות של נבחרת ישראל אל תשנו את החוקים "אנחנו לא מחפשים סיפורים, אנחנו רוצים להוציא שחקנים."זה אבירם, גדול יהיה? מעל רוטבארט הוא יכול לקפוץ?מפתח להישרדותדרבי. וכל מילה מיותרת.כבר היינו בסרט הזהניגוד ענייניםגביע גביע גביעאין תחתית לבורדרוש בית חם (אבל נסתפק גם בבית)אנרגיה מתחדשתחופש הביטוי"כמות הדקות של הישראלים עולה כי הגיעו יותר מתאזרחים לליגה"זיכרון קצרמשהו חדש מתחיל? ירוק אכל צהוברוצה ללכת? לך.בדרך למכללות עוצרים במיאמיבעיות גדולות (וגבוהות)שאפו"כשהאימון מתחיל מגיעים מהר לדופק משחק"חלומות ומציאות לחודסוף לצלצוללראות אותה היוםמה שירושלים צריכהלא מה שמכבי צריכהצהוב חולהאין דרך ואין תוצאותצאו לשחק בחו"ל!!!שנייה של חיבורעתיד ורודכאשר פופוליזם וחוסר הבנה נפגשים מי כאן הבוסאין לי ליגה אחרתפעם עבדו כאן קשה בשביל אזרחותמביאים את אירופה לישראלנבחרת ישראל: הסוף (או ההתחלה)האיטלקים באיםנבחרת ישראל: סיכום השלב הראשון תהליך צימצום ליגות הנוער ופתיחת ליגת העל - זווית אישיתתאמינו אז מה עברתי הקיץ רדו מהארץ. תחזרו אחריי קדנציה באירופה!!אז מה עושים (טור המשך)אז מה עושים?מרוב חוקים לא רואים פרקטחומר למחשבההטנגו של מירוץ ההתחמשות הקרדיט לשמיר אחד משלהם חיפאי בארנה. 10.5 שעות של שכרון חושים.יש שינוי? נראה בשנה הבאה נבחרת העתודה : תמונת מצב כאב ראש חיובי. על הסגל של אדלשטייןעברינו מאחורינו"הצבנו מטרות ובסוף נשיג אותן"פעם שלישית גלידה ספרדיתאף מילה על ואסיליס ספאנוליסאיפה הם היום - נבחרת העתודהאותנו לא יצליחו לשבור- נקודת מבט אחרתמכל הצדדים- על שביתת השופטים"אנחנו מנצחים דווקא פה, בבולגריה"בעין מקצועית: מביטים לפלייאוףספסל כחול, אמיתי, של פעם."לא מתאים לכל אחד, אבל לי עשה טוב""אני 'חולה נפש' לדעתי זה טוב""לא תתחרטו לרגע"החוויה ההולנדית שליהאם אפשר לחיות את החלוםועכשיו אני פה"לבנות מסורת ולגדל דור עתיד טוב ואיכותי""ברמלה אתה לא צריך להיות מאמן, אלא להיות כבאי".יומן הלגיונר - טל קרפלס (רומניה)צו לקרב"ממליץ לכל שחקן צעיר להגיע לארה"ב"אדוני ראש העיר – אנא הצל לנו את הקבוצהמכתב מעבר ליםבחורים כארזתחשבו על העתידמחליפים דיסקט: דיויד בלאטלהתראות באר יעקבכי הגיע הזמןמטינה לאהדה: לברון חוזר הביתה, האם יביא איתו גביע?"להיות הכי טוב שאני יכול"האם זהו סוף עידן ה"הסגר"?הקבוצתיות ניצחה את הכוכבהנה זה בא- גמר הNBAמכביסטים במילואיםלא רק לוב-סיטי המתאזרח הבא של נבחרת ישראל?למה הוא לא?פופו-ווינר"העמק הוא חלום"זה הזמן להתעורר, הבית מתפוררהגמר שליהמכבים מביסים את הפרטיזנים.מכבי שוד ושברוןהסיפור של הסיבוב- חילופי הזריםשווים בין שווים מול ברצלונהאיבדו את הדרךאנרגיה של גאווההקבוצה חזרה- ותודה לאוהדים הקבוצה חזרה- ותודה לאוהדים אולי די עם זה?הקבוצה חזרה- ותודה לאוהדיםעל כוס קפהכאן ביתי - רמה"ש פותחת עונהחלום שנגוז – האסון של נטשה קובצ'ביץ תקלו על עצמכםפותחים עונהלזרוק- גם אם אתה לא רואה את הסלמריו מטלון בעפולה, זר חדש לקרית אתאהנבחרת מעל הכלהמקל או הגזרנבחרת ישראל- חובה או זכות?התאבון נפתח: מי יהיה השלישי בNBA?"אעשה הכל שבריטניה תצליח"האיש שלנו בחו"למגרש המלאכיםזן נדיראלופות אירופהתודה מיאמי, תודה סן אנטוניוהולכים למשחק שביעיקהל בלאומית? יש דבר כזה.סוף חוק במחשבה תחילהספורט בע"ממהליגה הארצית לפלייאוף הלאומיתהגיע הזמן לקפוץ כיתה פנינת השרון "מועדון הדמים"-בניה הנופלים של עפולהשובה של המנורה הקרב על הביתכאן שביתה1X1 תחת השמש - איתן ויציבלאומית נשים – העתיד של כדורסל הנשים בישראלהתסריט אמריקאי, הסיפור ישראלי. אני מספר ארבעבמעקב צמודתרבות זולההבית האדום לאמן כדורסל נערות - מבט אישי מהשטחליגה ב' אהובתיהמרכיב הסודי של לברוןמשהו צריך להשתנותמי לנבחרת ומי לים?פנינת השרון רעננה מתמיד אבדה תעודת זהותבוגרים: פלייאוף בארצית הוא חובה ברוך מנתח אברהמי מנתח בלוג כתבים: על מריבות ופשרות הגיע הזמן לשינוי הכל או כלוםמה שהיה הוא זה שיהיה, והמספר הנוסףבייקון סטיילאלי רבי מגיבליגות הנערות בארץ - תמונת מצב אמיתית ועגומהחושב אחרת התפטרות ידועה מראשבחזרה לשנות השמונים גולן נגד גולן על אפך וחמתך אוחנהחוזה את עתידים הפרשן הלאומי ראשונים לכל כדור ללא ישראליות: רמת חן זכתה בטורניר ברמה"שסיכום האליפות במספריםיואב חריש- על עובדה ופרשנות הכישלון – מדוע שוב זה קרה לנבחרות הצעירות בכדורסל?ליטא זכתה באליפות העולם לנוערהגדה על ארבעת הבנים-שלדברים שרואים מבידגוז'Texas Old - Menאמנות ה- pick&roll12 דברים שאפשר לעשות במחצית של הגמרניהול נכון, בנייה לקויהישיבת הנהלה? ועדת חקירה!ארבעה אוהדים, שלושה דורות, מטרה אחת חולוניה עונהרשמים של סוף עונהמאלמוניות ועד לאולסטארשיטת היהלוםעל ההבדל בין רנדל ואוחיון לוויליאמסלמה אין לנו תגליות?אקדמיה לענייםיואב חריש כזיו ברתנאיניב בורגר כמאיר קמינסקימי פה קובע?איך חלפה לה שנהפסגת הפחדיש אליפות!!פיינל 4 במספריםילדי מפתחהערב: פיינל פור היורוליגהפינה לשיפוט איטינקודה למחשבה - חשיבות הזהות המקומיתמה נשתנה הגמר הזה?כמטורפים היינומי אמר פלופ רוסה?שערורייה לאור יוםהיסטוריה ברוממה (וזה לא הנצחון של מכבי חיפה)פיק ברכייםמחליפים צבעיםדבר המערכת: אדומות מבושה"רשמים מקצה הספסל" - מחזור ראשוןהערב: שוב חוזר הטירוףקבוצה ביום: עירוני אשקלוןקבוצה ביום: מכבי ת"אסוף עידן השוויוניותדיבורי סרק - נבחרת מקדוניהרכז משקהדרך לשום מקוםדיבורי סרק - פרישת טפירודיבורי סרק - ליאור וגיאהאלופים האמיתיים שליהצד השני של המטבעדיבורי סרקהפועל עידן ירושלים - סיפורה של קבוצהטור אורח - גאוות העמקרוני קאן - שמחת המנצח, תוגת המפסידאיוב המודרנידבר המערכת: מדד העונישבוע השיא? איש השנה של ספסל - תשס"חדבר המערכת: שתי אצבעות ממירלוהזיות קיץקינת הגלילמצטייני עונת 2007/08 בליגת העלאשקלון וירושלים בידיים טובות?נהריה במלחה נגד הסטיגמהדברים שלא רואים בטלוויזיההכל בראשיום של גמר גביע חריש עמוק 2 - תשובות האיגודמספר חזק: עוד התרסקותמספר חזק: אפי עשה זאת שובככה מעפילים לגמר גביע - בלוג מיוחד לספסלמערכת הסטטיסטיקה המקצועית - מהיום בתשלוםפולניה חסרת חשקעובדה או אגדה: אפקט הניצחון על מכבישחקני הפועל באר שבע קוראים לשובו של ברוךדבר המערכת: נהריה זה בארץ?מזל טוב לר"גכבר היינו שםדבר המערכת: מצאו את יעודםדבר המערכת: הותר לפרסוםנא להכיר - הנבחרת הלאומית דבר המערכת: ניקוסיה זה יותר קרוב מיבנהאורנית עצבנית, אולמרט מגיבומה קורה עכשיואיש השנה תשס"ז - המועמדיםמספר חזק: יותם מסיים מוקדםדבר המערכת: קאן לעוד עשר שניםהחינוכית נפרדת מבתי הספר - טור פרידהטור אורח: מאמן העונה שליטור אורח: "אז מה באמת היה לנו שם?"אוהדי הגליל נגד המנהלתמספר חזק: רבע מהסרטיםמספר חזק: האטן שוב נחנקדבר המערכת: שומרים את הטוב להתחלהשלוש שעות לפני דחו את המשחקדבר המערכת: מה נשתנה?דבר המערכת: איפה הכוכבים?דבר המערכת: מאחוריך, נירמספר חזק: שקיעתה של הזריחהמספר חזק: תנו לוויצ'יץ' לנוחדבר המערכת: מה שמים שם במים?דבר המערכת: ותודה לכולםדבר המערכת - גם אזרבייג'אן מקדימה אותנודבר המערכת: רשלנות ב"ספסל"דבר המערכת: מספיק לעבוד עלינודבר המערכת: אם זה לא תקין, שבור את זהדבר המערכת - לא לאבד תקווהדבר המערכת - ניילון ונאורדבר המערכת: תנו לבויד את הכבודדבר המערכת: בזיון לקינוחדבר המערכת: איפה הלבדבר המערכת: יאללה לניצחון ה100דבר המערכת - השיא של וואלאססידני, אהובתיהטראומה של באסטוןדבר המערכת - קמפיין המלוכה של מר באוורס"מד-חום ליגת העל" - מחזור 28צביקה שרף: סוגיות בגידול כדורסלנים"מד-חום ליגת העל" - מחזור 26דבר המערכת - 35 מי יודע?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 24סיכום הסיבוב השני בליגת העלדבר המערכת - שיא ליגה לר"ג"מד-חום ליגת העל" - מחזור 22"מד-חום ליגת העל" - מחזור 21נבחרת קדטים - זכות או נטל ?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 20"מד-חום ליגת העל" - מחזור 19"מד-חום ליגת העל" - מחזור 18דיון בנושא אימון בגילאים הצעיריםדבר המערכת - לא להפריע בין 8 ל10"מד-חום ליגת העל" - מחזור 17"מד-חום ליגת העל" - מחזור 16דבר המערכת - איפה האלטרנטיבה ?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 15דבר המערכת - מי שטורח בשבתדבר המערכת: אבא גנוב"מד-חום ליגת העל" - מחזור 14פינת הייעוץ - על עומסיםפינת הייעוץ - על רכזיםפינת הייעוץ - הגנהפינת ייעוץ לכדורסלן הצעיר© כל הזכויות שמורות
cker();