צילום: מנהלת הליגהצאו לשחק בחו"ל!!!
ספסל ,06/11/2015

בהעדר כל חזון או יכולת אמיתית לקדם את השחקן הישראלי, הפתרון היחיד שיש לו זה לצאת לשחק באירופה. יש מדינות שהביאו מזה מדליות. עוד השבוע: למה מכבי תל אביב צריכה מנהל מקצועי, ולמה זה לא יקרה, ליגת העל, המחזור הרביעי, תקשורת וספורט, ושמעון לא ידע, הוא לא ידע...


-- אוהד גרייבסקי --

ניקח לדוגמא את נבחרות אירלנד ודנמרק בכדורגל ואת הנבחרות בכדורגל ובכדורסל של יוצאות יוגוסלביה, דוגמת סרביה, קרואטיה ובוסניה. הן הבינו שהיכולת שלהן להתמודד בליגת האלופות או ביורוליג נמוכה. הן הבינו שהיכולת שלהן להתמודד בטורנירים נמוכה, אז הן ויתרו על הליגות שלהן, והפכו אותן לבמה לשחקנים מקומיים (קבוצות שלמות על בסיס טהרת שחקני בית), השחקנים המובילים הולכים לליגות הבכירות באירופה (במקרה של הכדורסל גם לNBA). התוצאות, על השולחן. במקרה הזה אפשר גם להגיד בארון הגביעים.

מדינות שמתעסקות בספורט מתחלקות לכמה סוגים. יש מדינות שאין להן תקציבים ומשאבי עתק, אז הן משקיעות בנוער ובמתקנים. יש מדינות עם המון משאבים, וזה מתבטא בהשקעה גדולה, כמו גרמניה או ספרד. אנחנו מדינה שמשקיעה מעט כסף בספורט, מעט משאבים, המון פוליטיקה שלא מאפשרת התקדמות או תוקעת דברים. יש כאן ניסיון ליצור ליגות ספורט שבעיקר באות לצורך הנאה ובילוי משפחתי, עם ציפייה כזו או אחרת להישגים ברמה בין לאומית.

כבר למעלה מחצי שנה שאני כותב על פתרונות ורעיונות איך אפשר להעלות רמה את הכדורסל הישראלי. לפעמים אני גם חוטא בהקשר לענפי ספורט אחרים. אני חושב שבמצב הנוכחי, כאשר בליגות המקצועניות שלנו היכולת של שחקנים מקומיים לקבל במה נמוכה ממה שהייתה לפני כמה עשורים, והדבר לא הולך להשתנות בתקופה הקרובה, אחד הפתרונות הוא יציאה החוצה לשחק בחו"ל. בהעדר יכולת של שחקנים להתפתח, לדוגמא זלמנסון, אליאספור ותמיר, שלושה שחקנים גבוהים יוצאי נבחרות ישראל, לא מקבלים דקות משחק משמעותיות. בהתחשב בבעיית הגבוהים שלנו, יציאה שלהם לשלושה שנים באירופה של משחק כולל עבודה על אספקטים שחסרים שלהם היא קריטית.

אני טוען, שכאשר יהיו לנו 20-30 שחקנים שמשחקים בליגות באירופה, ולא חשוב אלו מהליגות, 6-7 מהם בסוף יגיעו לליגות הבינוניות והגדולות של אירופה. השחקנים האלו יוכלו להיות הבסיס של נבחרות ישראל בשנים הבאות. מי שרואה את ההבדל בין כספי של מכבי ומקל של ישראל לבין מה שיצא מהם אחרי אירופה וארה"ב מבין על מה שאני מדבר. כל שחקן שדיברתי איתו מדבר על רמת אינטנסיביות גדולה, על אימונים יותר טובים, על שיפור ברמת המשחק.

ויש כמובן דברים אחרים. מלבד החוויה לשחק בחו"ל, החשיפה והיכולת להתקדם היא הרבה יותר גדולה. תראו את אפיק ניסים שהתחיל בקבוצה בינונית בצרפת, והפך לשחקן הישראלי עם הקריירה הכי ארוכה בחו"ל (לדעתי עשור). צ'כיה, איטליה, אוקרינה (לא לזלזל לשנייה ברמת הליגה שלהן) ורוסיה הן רק חלק מהמדינות ששיחק בהן.

אז עצתי לשחקנים שמתלבטים, בעיקר כאלו שיש להם אופציה לדרכון זר: צאו החוצה. לכו תשחקו, תתאמנו, תתפתחו, תעשו קריירה ממשחק באירופה. זה לא יעשה רק לכם טוב, זה יעשה גם לכדורסל שלנו טוב. רוב הנבחרות המובילות ביבשת, השחקנים שלהן משחקים מחוץ למדינה. בסרביה, מכל הנבחרת הגדולה של תאודוסיץ', ארצג, בוגדנוביץ' ובייליצה, רק מרקוביץ' משחק בכוכב האדום בלגרד (ואם הוא ימשיך ככה אז לא להרבה זמן).


דרוש מנהל מקצועי


כאשר דיברתי בשבוע שעבר על סביבת ראש ממשלה המביאה לתוצאה מקסימאלית, חשוב היה לציין ששני התפקידים החשובים ביותר לדעתי הם המנכ"ל וראש הלשכה. אם המנכ"ל הוא המוציא לפועל, אז הרל"ש הוא איש החזון, האחראי על המערכת. האיש הכי קרוב לראש הממשלה. האיש שדרכו עובר הכל בלשכה. הדוגמאות מהפוליטיקה הישראלית מראות זאת. הבר אצל רבין, דובי ווייסגלייס אצל שרון, ד"ר טורבוביץ אצל אולמרט, ועד לא מזמן ארי הרו אצל נתניהו. האיש הכי קרוב לראש המערכת הוא הראשון בחשיבותו.

ואם אנחנו לוקחים את זה לעולם הספורט, אז החשיבות של מנהל מקצועי, הג'נרל מנג'ר, היא קריטית להצלחת מועדונים באירופה ובארה"ב. ההשפעה של אנשים כמו אלכס פרגוסון וגרג פופוביץ' (שהם אגב היו ועדיין שנים רבות מאמנים ומנהלים מקצועיים) גדולה מאין כמוה. אירועי השבוע האחרון רק חידדו לי את המחשבה שמכבי תל אביב חייבת יד מכוונת כזאת. כזאת שבה מנהל הקבוצה לא יעז להביא שחקן כמו שוויצ'יץ' עושה עם בנדר, כזה שאצלו לא יתערבו מקצועית והעבודה על הקבוצה תהיה באחריותו בלבד. ברור שלבעלי הבית יש מה להגיד, וחשוב שיגידו, אבל בסוף היום בדברים המקצועיים הוא זה שקובע את סדר היום. והשבוע הזה חידד לי את המחשבה שמכבי חייבת כזה.

למה זה לא ילך? כי בעלי הבית של מכבי לא מאוחדים בדעות שלהם, כל אחד רוצה להתערב או למשוך את הקבוצה לכיוון אחר, אין הסכמה חד משמעית במכבי תל אביב על המון נושאים. הפעם האחרונה שהיה קונצנזוס בקבוצה זה קרה כאשר כולם התאחדו נגד רענן כץ. אפילו על ההשארה של בלאט והבאתו של רייס לא הייתה הסכמה מלאה. זה לא יעבוד כי הם יבקשו להתערב, כי הם יבקשו לקבוע, כי כמו בהרבה מקומות בספורט הישראלי, בעל הבית ירצה להיות גם מאמן העל.

איפה זה כן יכול לעבוד? בעיקר בקבוצות בארץ שבין בעלי המניות, או הבעלים שלהן יש קונצנזוס על דרך ההתנהלות של הקבוצה. בהפועל תל אביב לדוגמא (שם המודל קיים, ואורי שלף ז"ל החזיק בתפקיד עד יום מותו) בעלי המניות ממנים הנהלה, שקובעת את סדר היום. בירושלים, אורי אלון, חומסקי ושות', עובדים בשיתוף מלא. אני מניח שזה גם יכול לעבוד בקבוצות בהן יש בעלים יחיד, אילת או בני הרצלייה לדוגמא (אלדד אקוניס, אגב, מתפקד בצורה כזו או אחרת ככזה כבר שנים). אני לא אומר שכל קבוצה חייבת את זה. אבל מועדון שרוצה לראות את עצמו מתפתח חייב לעצמו איש מקצוע מוביל ובעל ניסיון. זה עבד בארץ בעבר. רני כהנא לדוגמא בהפועל תל אביב ב2004. אין סיבה שזה לא יעבוד במקומות אחרים אם יש רצון לזה (אם, אם יש רצון לזה).


ליגת העל: מחזור רביעי


המחזור התאפיין בשני דברים עיקריים. הראשון, קבוצות שנמצאות במשבר עמוק ניצחו משחקים ראשונים שלהם העונה (אשדוד והרצליה), והכניסו קבוצות למשברים עוד יותר עמוקים (הפועל תל אביב והפועל אילת). פתיחת העונה שייכת לקבוצות שלא ממש ספרו אותן, על חשבון אלו שכולם (כולל אני) היינו בטוחים שיעלו לפלייאוף באופן חלק, מכבי חיפה ועירוני נהריה. קורה לפעמים שקבוצה כמו ראשון, אחרי ארבעה ניצחונות רצופים מפסידה, גם אם זה במשחק קטסטרופלי שלהם. עכשיו זה הזמן להתאושש מזה, כאשר המשחק מול ירושלים בשבוע הבא יכול להחזיר את הקבוצה למומנטום שלה, או להכניס אותה לשבר יותר עמוק. בהפועל תל אביב והפועל אילת, שתי קבוצות במצב לא טוב, עם חסרונות של ישראלים וזרים פצועים (כדיר ולימונד), המשחק בשבוע הבא בעל משמעות רבה מאוד. משחק שיכול לשים את הקבוצות עם מאזן שלילי 4-1, מה שיסבכך את השתיים במאבק על מיקום לפלייאוף כבר בתחילת העונה, עם מבט אל תחתית הליגה. כאמור אצל האדומים, קטש הפך להיות המאמן הראשון שהולך הביתה.

ההיבט השני הוא פציעות רבות, וניצול של שחקנים את מצב זה. תום מעיין במקום רוט (6 נקודות, 6 חטיפות, 13 אסיסטים), בלאט (7 נקודות ב19 דקות) וגיל אמיתי (5 נקודות ב23 דקות) על חשבון לימונד, נאור שרון (8 נקודות ו4 אסיסטים ב31 דקות) במקום גארט וכו'. שחקנים שקיבלו הזדמנות הוכיחו במחזור הזה שיש לנו כאן חבורה צעירה ומוכשרת, שחייבת לקבל את ההזדמנות ואת הדקות שלה, גם בשביל עצמם, וגם בשביל הכדורסל הישראלי. יתכן שבשבועות הקרובים נראה בעקבות החוק הרוסי גם את רפי מנקו מקבל יותר קרדיט על חשבון ליאור אליהו הפצוע. לצערי, שניים שימשיכו להתייבש הם איגור מאיור ואיתי שגב, ולצערי מדובר בשחקנים בעמדות שיש לנו בעיות איתם בכדורסל שלנו. קלעים וגבוהים.

ארבעה שחקנים שממשיכים מתחילת העונה להראות יציבות והתקדמות באספקטים רבים של המשחק. הראשון הינו סילבן לנדסברג, השחקן המצטיין שלי ונקודת אור במכבי תל אביב בשבועיים האחרונים. השני זה ניב ברקוביץ' ( 10 נקודות ו7 אסיסטים ב30.5 דקות לערב) שהפך לישראלי המשמעותי של נהריה, מפתיחת הליגה עד עכשיו. השלישי זה כאמור עוז בלייזר, עם 13.5 נקודות ו4.8 ריבאונדים בממוצע למשחק, הפוורוורד הוא חלק חשוב מהצלחת הירוקים עד עכשיו. וכמובן, בר טימור, עם 14.5 נקודות למשחק ב22.8 דקות, ו76.9% לשלוש (10/13), שלדעתי הפך לישראלי המוביל של ירושלים, בטח עם פציעת אליהו והחשש מבריאותו של הלפרין. מדהים. רק שימשיך כך.


שאראס ידע והוא לא ?

האוטוביוגרפיה של שארונס יאסקציביוס מכילה בתוכה כמה ציטוטים ואמירות מעניינות מאוד. מלבד דעתו על פיני גרשון, סגדין, דיויד בלאט, מכבי תל אביב וכו', הוא גם מדבר על מוני פנאן ז"ל. מלבד הגעגוע לאדם אהוב ויקר, שדאג לכל שחקן ושחקן במועדון (והוא באמת היה כזה), הרכז הליטאי מדבר על כך שאיבד לא מעט כסף אצל פנאן. יותר מכך, בישראל היום צוטט שאראס בספרו שדיויד פדרמן על העסקים הצדדיים של פנאן (פדרמן הכחיש).

לאורך השנים שמעתי לא מעט אנשים מדברים על הכסף שאיבדו אצל פנאן ז"ל. על פי מערכת וואלה, בפרסום משנת 2010 נמצא, כי "ניקולה וויצי'ץ' השקיע 1.2 מיליון דולר, ובנוסף נחשפו ההשקעות הבאות: רדיסאב צ'ורצ'יץ' - 950 אלף דולר, אסטבן באטיסטה - 850 אלף דולר, וויל ביינום - 800 אלף דולר, מרכוס פייזר - 550 אלף דולר, אלכס גרסיה - 500 אלף דולר, טל בורשטיין - 500 אלף דולר, וונטיגו קאמינגס - 350 אלף דולר, יצחק גודס, אביו של מאמן הפועל ירושלים, גיא גודס - 550 אלף שקל". וכאמור, גם עכשיו שאראס מודה על השקעות.

מה שמביא אותי לטענה הבאה. קשה לי להאמין, ולו לשנייה, ששני הבעלים הותיקים של מכבי תל אביב, פדרמן ושמעון מזרחי (שנמצא במכבי תל אביב משנת 1970) לא ידעו מזה. יוצא מכאן שני דברים. או שהם ידעו והם שותקים, שזה חמור. אבל אם הם לא ידעו, מזה אומר על השליטה שלהם בקבוצה.

לתגובות: t5550@walla.com


כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
על מחויבות ואיכותדבר הפרשן: יולי קובלנץ מסכם סיבובבדיוק באמצעספסל: הפודקאסטלא רק לרכזים, טיפים לשמירה על ריכוזספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסט - מהדורת NBAספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטהרבה מעבר למשחק כדורסלספסל: הפודקאסטבהצלחה לכל הצדדיםלחשוב חיוביספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקסאטטעם חמוץ מתוקספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטהמלך הבלתי מעורערדרוש מאמן במשרה מלאההפודקאסט השבועי של ספסלאולי עכשיוגבירותי ורבותי, מהפך!גדול דורהפודקאסט: מתחילים לסכם עונהניצחון ההוןהתעלמות טוטאלית הפודקאסט: שבוע אליפותאיש מקצוע פנוי"הופכת את האדם לשלם יותר"ניצחון ההמוןפעם שלישית דוסון? הפודקאסט: גמרים מפה ומשםהפודקאסט: הכנה לסדרות הגמר בליגה הלאומית וארציתלא תופס אל מול החוק הישראלילחצנו play ובסוף offליגת העל, הזדמנות אחרונהזה פשוט לא יגמר עמדה בציפיותתכבדו את המקצוע (ואת העיתונאים)חלון ההזדמנויות של נבחרת ישראל אל תשנו את החוקים "אנחנו לא מחפשים סיפורים, אנחנו רוצים להוציא שחקנים."זה אבירם, גדול יהיה? מעל רוטבארט הוא יכול לקפוץ?מפתח להישרדותדרבי. וכל מילה מיותרת.כבר היינו בסרט הזהניגוד ענייניםגביע גביע גביעאין תחתית לבורדרוש בית חם (אבל נסתפק גם בבית)אנרגיה מתחדשתחופש הביטוי"כמות הדקות של הישראלים עולה כי הגיעו יותר מתאזרחים לליגה"זיכרון קצרמשהו חדש מתחיל? ירוק אכל צהוברוצה ללכת? לך.בדרך למכללות עוצרים במיאמיבעיות גדולות (וגבוהות)שאפו"כשהאימון מתחיל מגיעים מהר לדופק משחק"חלומות ומציאות לחודסוף לצלצוללראות אותה היוםמה שירושלים צריכהלא מה שמכבי צריכהצהוב חולהאין דרך ואין תוצאותשנייה של חיבורעתיד ורודכאשר פופוליזם וחוסר הבנה נפגשים מי כאן הבוסאין לי ליגה אחרתפעם עבדו כאן קשה בשביל אזרחותמביאים את אירופה לישראלנבחרת ישראל: הסוף (או ההתחלה)האיטלקים באיםנבחרת ישראל: סיכום השלב הראשון תהליך צימצום ליגות הנוער ופתיחת ליגת העל - זווית אישיתתאמינו אז מה עברתי הקיץ רדו מהארץ. תחזרו אחריי קדנציה באירופה!!אז מה עושים (טור המשך)אז מה עושים?מרוב חוקים לא רואים פרקטחומר למחשבההטנגו של מירוץ ההתחמשות הקרדיט לשמיר אחד משלהם חיפאי בארנה. 10.5 שעות של שכרון חושים.יש שינוי? נראה בשנה הבאה נבחרת העתודה : תמונת מצב כאב ראש חיובי. על הסגל של אדלשטייןעברינו מאחורינו"הצבנו מטרות ובסוף נשיג אותן"פעם שלישית גלידה ספרדיתאף מילה על ואסיליס ספאנוליסאיפה הם היום - נבחרת העתודהאותנו לא יצליחו לשבור- נקודת מבט אחרתמכל הצדדים- על שביתת השופטים"אנחנו מנצחים דווקא פה, בבולגריה"בעין מקצועית: מביטים לפלייאוףספסל כחול, אמיתי, של פעם."לא מתאים לכל אחד, אבל לי עשה טוב""אני 'חולה נפש' לדעתי זה טוב""לא תתחרטו לרגע"החוויה ההולנדית שליהאם אפשר לחיות את החלוםועכשיו אני פה"לבנות מסורת ולגדל דור עתיד טוב ואיכותי""ברמלה אתה לא צריך להיות מאמן, אלא להיות כבאי".יומן הלגיונר - טל קרפלס (רומניה)צו לקרב"ממליץ לכל שחקן צעיר להגיע לארה"ב"אדוני ראש העיר – אנא הצל לנו את הקבוצהמכתב מעבר ליםבחורים כארזתחשבו על העתידמחליפים דיסקט: דיויד בלאטלהתראות באר יעקבכי הגיע הזמןמטינה לאהדה: לברון חוזר הביתה, האם יביא איתו גביע?"להיות הכי טוב שאני יכול"האם זהו סוף עידן ה"הסגר"?הקבוצתיות ניצחה את הכוכבהנה זה בא- גמר הNBAמכביסטים במילואיםלא רק לוב-סיטי המתאזרח הבא של נבחרת ישראל?למה הוא לא?פופו-ווינר"העמק הוא חלום"זה הזמן להתעורר, הבית מתפוררהגמר שליהמכבים מביסים את הפרטיזנים.מכבי שוד ושברוןהסיפור של הסיבוב- חילופי הזריםשווים בין שווים מול ברצלונהאיבדו את הדרךאנרגיה של גאווההקבוצה חזרה- ותודה לאוהדים הקבוצה חזרה- ותודה לאוהדים אולי די עם זה?הקבוצה חזרה- ותודה לאוהדיםעל כוס קפהכאן ביתי - רמה"ש פותחת עונהחלום שנגוז – האסון של נטשה קובצ'ביץ תקלו על עצמכםפותחים עונהלזרוק- גם אם אתה לא רואה את הסלמריו מטלון בעפולה, זר חדש לקרית אתאהנבחרת מעל הכלהמקל או הגזרנבחרת ישראל- חובה או זכות?התאבון נפתח: מי יהיה השלישי בNBA?"אעשה הכל שבריטניה תצליח"האיש שלנו בחו"למגרש המלאכיםזן נדיראלופות אירופהתודה מיאמי, תודה סן אנטוניוהולכים למשחק שביעיקהל בלאומית? יש דבר כזה.סוף חוק במחשבה תחילהספורט בע"ממהליגה הארצית לפלייאוף הלאומיתהגיע הזמן לקפוץ כיתה פנינת השרון "מועדון הדמים"-בניה הנופלים של עפולהשובה של המנורה הקרב על הביתכאן שביתהאל תיקחו לנו את המשחק1X1 תחת השמש - איתן ויציבלאומית נשים – העתיד של כדורסל הנשים בישראלהתסריט אמריקאי, הסיפור ישראלי. אני מספר ארבעבמעקב צמודתרבות זולההבית האדום לאמן כדורסל נערות - מבט אישי מהשטחליגה ב' אהובתיהמרכיב הסודי של לברוןמשהו צריך להשתנותמי לנבחרת ומי לים?פנינת השרון רעננה מתמיד אבדה תעודת זהותבוגרים: פלייאוף בארצית הוא חובה ברוך מנתח אברהמי מנתח בלוג כתבים: על מריבות ופשרות הגיע הזמן לשינוי הכל או כלוםמה שהיה הוא זה שיהיה, והמספר הנוסףבייקון סטיילאלי רבי מגיבליגות הנערות בארץ - תמונת מצב אמיתית ועגומהחושב אחרת התפטרות ידועה מראשבחזרה לשנות השמונים גולן נגד גולן על אפך וחמתך אוחנהחוזה את עתידים הפרשן הלאומי ראשונים לכל כדור ללא ישראליות: רמת חן זכתה בטורניר ברמה"שסיכום האליפות במספריםיואב חריש- על עובדה ופרשנות הכישלון – מדוע שוב זה קרה לנבחרות הצעירות בכדורסל?ליטא זכתה באליפות העולם לנוערהגדה על ארבעת הבנים-שלדברים שרואים מבידגוז'Texas Old - Menאמנות ה- pick&roll12 דברים שאפשר לעשות במחצית של הגמרניהול נכון, בנייה לקויהישיבת הנהלה? ועדת חקירה!ארבעה אוהדים, שלושה דורות, מטרה אחת חולוניה עונהרשמים של סוף עונהמאלמוניות ועד לאולסטארשיטת היהלוםעל ההבדל בין רנדל ואוחיון לוויליאמסלמה אין לנו תגליות?אקדמיה לענייםיואב חריש כזיו ברתנאיניב בורגר כמאיר קמינסקימי פה קובע?איך חלפה לה שנהפסגת הפחדיש אליפות!!פיינל 4 במספריםילדי מפתחהערב: פיינל פור היורוליגהפינה לשיפוט איטינקודה למחשבה - חשיבות הזהות המקומיתמה נשתנה הגמר הזה?כמטורפים היינומי אמר פלופ רוסה?שערורייה לאור יוםהיסטוריה ברוממה (וזה לא הנצחון של מכבי חיפה)פיק ברכייםמחליפים צבעיםדבר המערכת: אדומות מבושה"רשמים מקצה הספסל" - מחזור ראשוןהערב: שוב חוזר הטירוףקבוצה ביום: עירוני אשקלוןקבוצה ביום: מכבי ת"אסוף עידן השוויוניותדיבורי סרק - נבחרת מקדוניהרכז משקהדרך לשום מקוםדיבורי סרק - פרישת טפירודיבורי סרק - ליאור וגיאהאלופים האמיתיים שליהצד השני של המטבעדיבורי סרקהפועל עידן ירושלים - סיפורה של קבוצהטור אורח - גאוות העמקרוני קאן - שמחת המנצח, תוגת המפסידאיוב המודרנידבר המערכת: מדד העונישבוע השיא? איש השנה של ספסל - תשס"חדבר המערכת: שתי אצבעות ממירלוהזיות קיץקינת הגלילמצטייני עונת 2007/08 בליגת העלאשקלון וירושלים בידיים טובות?נהריה במלחה נגד הסטיגמהדברים שלא רואים בטלוויזיההכל בראשיום של גמר גביע חריש עמוק 2 - תשובות האיגודמספר חזק: עוד התרסקותמספר חזק: אפי עשה זאת שובככה מעפילים לגמר גביע - בלוג מיוחד לספסלמערכת הסטטיסטיקה המקצועית - מהיום בתשלוםפולניה חסרת חשקעובדה או אגדה: אפקט הניצחון על מכבישחקני הפועל באר שבע קוראים לשובו של ברוךדבר המערכת: נהריה זה בארץ?מזל טוב לר"גכבר היינו שםדבר המערכת: מצאו את יעודםדבר המערכת: הותר לפרסוםנא להכיר - הנבחרת הלאומית דבר המערכת: ניקוסיה זה יותר קרוב מיבנהאורנית עצבנית, אולמרט מגיבומה קורה עכשיואיש השנה תשס"ז - המועמדיםמספר חזק: יותם מסיים מוקדםדבר המערכת: קאן לעוד עשר שניםהחינוכית נפרדת מבתי הספר - טור פרידהטור אורח: מאמן העונה שליטור אורח: "אז מה באמת היה לנו שם?"אוהדי הגליל נגד המנהלתמספר חזק: רבע מהסרטיםמספר חזק: האטן שוב נחנקדבר המערכת: שומרים את הטוב להתחלהשלוש שעות לפני דחו את המשחקדבר המערכת: מה נשתנה?דבר המערכת: איפה הכוכבים?דבר המערכת: מאחוריך, נירמספר חזק: שקיעתה של הזריחהמספר חזק: תנו לוויצ'יץ' לנוחדבר המערכת: מה שמים שם במים?דבר המערכת: ותודה לכולםדבר המערכת - גם אזרבייג'אן מקדימה אותנודבר המערכת: רשלנות ב"ספסל"דבר המערכת: מספיק לעבוד עלינודבר המערכת: אם זה לא תקין, שבור את זהדבר המערכת - לא לאבד תקווהדבר המערכת - ניילון ונאורדבר המערכת: תנו לבויד את הכבודדבר המערכת: בזיון לקינוחדבר המערכת: איפה הלבדבר המערכת: יאללה לניצחון ה100דבר המערכת - השיא של וואלאססידני, אהובתיהטראומה של באסטוןדבר המערכת - קמפיין המלוכה של מר באוורס"מד-חום ליגת העל" - מחזור 28צביקה שרף: סוגיות בגידול כדורסלנים"מד-חום ליגת העל" - מחזור 26דבר המערכת - 35 מי יודע?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 24סיכום הסיבוב השני בליגת העלדבר המערכת - שיא ליגה לר"ג"מד-חום ליגת העל" - מחזור 22"מד-חום ליגת העל" - מחזור 21נבחרת קדטים - זכות או נטל ?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 20"מד-חום ליגת העל" - מחזור 19"מד-חום ליגת העל" - מחזור 18דיון בנושא אימון בגילאים הצעיריםדבר המערכת - לא להפריע בין 8 ל10"מד-חום ליגת העל" - מחזור 17"מד-חום ליגת העל" - מחזור 16דבר המערכת - איפה האלטרנטיבה ?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 15דבר המערכת - מי שטורח בשבתדבר המערכת: אבא גנוב"מד-חום ליגת העל" - מחזור 14פינת הייעוץ - על עומסיםפינת הייעוץ - על רכזיםפינת הייעוץ - הגנהפינת ייעוץ לכדורסלן הצעיר© כל הזכויות שמורות
cker();