יואב חריש. זה הכול מנטלייואב חריש- על עובדה ופרשנות
ספסל ,10/08/2011

מנהלה המקצועי של מחלקת הנוער בעירוני ר"ג עם טור מרתק נוסף, הפעם על אחת הסיבות לחוסר ההצלחה של הנבחרות הצעירות בקיץ - זה הכול מנטלי.

אקורד הסיום לאליפויות אירופה השונות
אחרי שהסתיימו אליפויות אירופה לנבחרות הצעירות (דרג ב' בנים) הגיע הזמן לסכם את התוצאות. כמו בכל שנה בערך בזמן הזה, תחילת אוגוסט, מגיעים כל אלה שהכדורסל יקר להם ובוחנים בקפידה את תוצאות הביצועים של הנבחרות הצעירות. אם הצליחו- יפרגנו. אם כשלו- ישחטו. כך בנוי הכדורסל שלנו, כך בנוי הספורט שלנו ולמען האמת כך גם בנויה המדינה שלנו. בתור איש כדורסל ופרשן של האתר בשנים הקודמות, חיפשתי ומצאתי לפני כתיבת טור זה מס' טורים ישנים שלי שכתבתי לאתר בנושא הנבחרות הצעירות. לפני שנתיים ושלוש שנים כתבתי ספציפית על נבחרת הנוער- על הדרך שצריכה להיות, על המטרות וכיו"ב. הפעם החלטתי לבחון את ההישגים דווקא מההיבט המנטלי, היבט מרכזי בספורט בפרט ובחיים בכלל.

מנטליות, קוניק והאיגוד
קראתי את הטור של רן קוניק לפני כשבועיים בנושא המנטלי (גילוי נאות: רן חבר קרוב שלי ועובד איתי), כמו גם את תגובת האיגוד (גילוי נאות: אני חבר בפורום מקצועי שהקים האיגוד לפני שנה). אני שמח שהאיגוד צירף מאמן מנטלי לנבחרת הנוער, אדם שמתמחה בתחום וליווה את הנבחרת לאורך ההכנה ובאליפות עצמה. העובדה שהנבחרת כשלה במשימה לא צריכה להוריד מהעובדה שצורף מאמן מנטלי צמוד. אני לא זוכר מתי, אם בכלל, קרה דבר כזה. מצד שני, לא קראתי בתגובת האיגוד שהצמידו מאמן מנטלי לנבחרות הקדטים והעתודה, כמו גם לנבחרות הבנות השונות. קוניק צודק שהחלק המנטלי עדיין לא מטופל ברמה הראויה, זה ברור לכולם, וכל זאת מבלי לדעת אם בכלל בנבחרות האירופיות יש כזו דמות וישנה התייחסות ספציפית לתחום הזה (אולי הם לא צריכים את זה- אנחנו חייבים את זה).

ההבדל בין עובדה לפרשנות
אחד הדברים המרכזיים שלמדתי מקוניק בשנים האחרונות היה להבדיל בין עובדה לפרשנות. אני ממליץ לכולם ללמוד את זה, כי זה משפר את איכות החיים. עובדה זה דבר שאי אפשר להתווכח עליו. לדוגמה, שהנבחרות הצעירות שלנו לא העפילו הקיץ לדרג א'. פרשנות היא סיפור שכל אחד בוחר לספר לעצמו ביחס לעובדה. הסיפור מתבסס על אמונות, הרגלי עבר והתנסויות קודמות ונוצר מהן. לדוגמה, אחד יגיד שהנבחרות הצעירות כשלו, שני יגיד שזו הזדמנות, שלישי יגיד שהן דווקא הצליחו כי חומר השחקנים מלכתחילה לא היה מספיק טוב. כל אחד יכול לבחור איזו פרשנות לתת לעובדה- רצוי לבחור פרשנות שתשרת אותך באופן חיובי ולא שלילי. זה נכון לגבי כל דבר בחיים.


נאור שרון

עובדות
ראשית אתייחס לעובדות, אבל ההתייחסות תהיה הפעם בעיקר מההיבט המנטלי. שנים שכתבתי על אחוזי קליעה, מאבק הריבאונד, יחס קבלת ההחלטות וכיו"ב. מה השתנה? שכל אלה מושפעים מהיכולת המנטלית שלנו. ישנם ארבעה גורמים עיקריים להצלחת השחקן- כישרון, יכולת טכנית, יכולת גופנית ויכולת מנטלית. קיימתי הרבה שיחות עם מאמנים, שחקנים ומנהלים, וכולם מסכימים, פחות או יותר, שהיכולת המנטלית שווה לפחות 30 אחוזים מההצלחה, כשחלק מהאנשים גם הגיע ל-50 ו-60 אחוזים. אני חושב שהיכולת המנטלית שווה לפחות 50 אחוזים מההצלחה של השחקן. לכן הפעם העובדות יתייחסו לצד המנטלי, בהסתכלות על מס' נתונים מעניינים שבחרתי (מהאתר של פיב"א):

קדטים (נפלנו בחצי הגמר, סיימנו במקום הרביעי):
- אף נבחרת מהבית המוקדם או מבית רבע הגמר שהייתה איתנו לא העפילה לדרג א'.
- עלינו לבית רבע הגמר כשגררנו איתנו הפסד במשחק צמוד.
- סיימנו עם ארבעה ניצחונות וארבעה הפסדים.
- בכל הניצחונות לא פיגרנו אפילו פעם אחת במהלך המשחק, גם במשחק הצמוד מול בלגיה על העלייה לרבע הגמר.
- כל ההפסדים היו במשחקים צמודים.
- בכל ההפסדים הובלנו בדקות האחרונות.
- בכל ההפסדים מהרגע שנכנסנו לפיגור בדקות האחרונות של הרבע הרביעי לא חזרנו להוביל.
- הפסדנו את המשחק שהתקיים אחרי משחק ההפסד שמנע את ההעפלה (למעשה אחרי ההדחה).
- קלענו ב-61 אחוזים מקו העונשין.

נוער (נפלנו בבית רבע הגמר, סיימנו במקום השביעי):
- אף נבחרת מהבית המוקדם או מבית רבע הגמר שהייתה איתנו לא העפילה לדרג א'.
- עלינו לבית רבע הגמר כשגררנו איתנו הפסד במשחק צמוד.
- סיימנו עם חמישה ניצחונות (כולם בהפרש דו ספרתי) ושלושה הפסדים.
- בכל הניצחונות לא פיגרנו פעם אחת מתחילת הרבע השני.
- שני הפסדים היו בהפרש דו ספרתי בהם לא הובלנו בכלל ברבע הרביעי, משחק אחד הפסדנו בהארכה.
- בהפסד לשבדיה ברגע שפיגרנו בהארכה בפעם הראשונה לא חזרנו להוביל.
- קלענו נגד שבדיה 14 נק' ב-15 הדקות האחרונות של המשחק (לעומת 29 של היריבה), ואז איבדנו את המקום הראשון בבית המוקדם וגררנו הפסד לבית רבע הגמר.
- בהפסד למונטנגרו קלענו 17 נק' ברבע האחרון, כולן בחמש הדקות הראשונות. היריבה רצה 19-0 בחמש הדקות האחרונות, מרגע שהורדנו לפיגור נקודה, ואז גם איבדנו את ההעפלה לחצי הגמר.
- בהפסד להונגריה היריבה רצה באמצע הרבע הרביעי 17-1, מהרגע שהורדנו לפיגור שלוש.
- הפסדנו את המשחק שהתקיים אחרי משחק ההפסד שמנע את ההעפלה (למעשה אחרי ההדחה).
- קלענו ב-61 אחוזים מקו העונשין.

עתודה (נפלנו בבית המוקדם, סיימנו במקום ה-11):
- אף נבחרת מהבית המוקדם או מהבית שהיה מצטלב איתנו ברבע הגמר לא העפילה לדרג א'.
- סיימנו עם ארבעה ניצחונות וארבעה הפסדים.
- ניצחנו שני משחקים צמודים, הפסדנו שלושה (כולל ההפסד לבוסניה שמנע העפלה לבית רבע הגמר).
- הפסדנו את המשחק שהתקיים אחרי משחק ההפסד שמנע את ההעפלה (למעשה אחרי ההדחה).
- קלענו ב-63 אחוזים מקו העונשין.


אור סולומון

פרשנויות
ישנם מס' נתונים משותפים לנבחרות ואלה נתונים שמצריכים טיפול והשקעה כדי להציג שיפור בעתיד. מהנתונים שכתבתי עולה תמונה מנטלית שלילית, אחרים יכולים להביא נתונים אחרים ולהוציא מהם תמונה שונה לחלוטין. לגבי הנתונים שהצגתי אפשר לבחור בכל סוג פרשנות שרוצים, אפשר גם להחליט שצריך להתייחס לכל נבחרת לגופה ולא לכולן כמכלול.

מה אומרת העובדה שכל הנבחרות קלעו סביב ה-60 אחוזים מהעונשין? אחד יפרש זאת כבעיה טכנית בקליעה, אני מפרש זאת כבעיה מנטלית, במיוחד במשחקים בהם הפסדנו על חודה של נקודה.

מה אומרת העובדה שכל הנבחרות הובילו ברבע הרביעי אך ברגע שנקלעו לפיגור לא חזרו להוביל והפסידו את המשחק? הנוער והקדטים איבדו במשחקים האלה את המקום הראשון בבית המוקדם וכתוצאה מכך גררו עימם הפסד לבית רבע הגמר. אחד יפרש זאת כבעיה גופנית של כושר ויכולת, אני מפרש זאת כבעיה מנטלית, שבירה שמנעה מאיתנו את האפשרות לקחת חזרה את ההובלה ולנצח במשחק החשוב.

מה אומרת העובדה שכל הנבחרות הפסידו במשחק שאחרי משחק ההפסד שמנע את ההעפלה בוודאות (כל נבחרת בשלב אחר)? אחד יפרש זאת שוב כבעיה גופנית, אני מפרש זאת כבעיה מנטלית, חוסר היכולת שלנו להתגבר במהירות על המכה שספגנו ולהמשיך קדימה. יכול להיות שחלק חושבים שהמשחקים האלה היו חסרי חשיבות ולכן לא משנה שהפסדנו בהם, בעיניי יש חשיבות גדולה דווקא למשחק שכזה. עניין של פרשנות.

מה אומרת העובדה שסיימנו את שלוש האליפויות עם מאזן של 13 ניצחונות ורק 3 מהם צמודים, לעומת 11 הפסדים מהם 8 צמודים? אחד יפרש זאת כבעיה של כישרון טבעי שאין לנו, אולי בתוספת של בעיה טכנית וגופנית. אני מפרש זאת כבעיה מנטלית, כי אני מניח שכל הנבחרות התאמנו טכנית על מצבים של שניות מכריעות בפיגור, בשוויון או ביתרון, אבל בכל זאת המאזן שלנו במשחקים הצמודים גרוע.

ומה אומרת העובדה שאף קבוצה שהייתה איתנו בבית המוקדם או בבית רבע הגמר לא העפילה לדרג א'? אחד יפרש זאת כחיסרון מראש שפגע בנו (אם היינו משובצים בבתים האחרים והיינו מעפילים לבית רבע הגמר או לחצי הגמר אז היינו פוגשים נבחרות פחות טובות והיינו יכולים לעבור אותן), אני מפרש זאת בכך שלא הצלחנו להעפיל אפילו שלא פגשנו את הנבחרות החזקות ביותר בדרג ב'.


בר טימור

המלצה
ההמלצה העיקרית היא כמובן אימון מנטלי. זהו תהליך מורכב שמצריך, כמו בכל תחום, לימוד ע"י אנשים המתמחים בו. לא ניקח מאמן יכולת גופנית שיאמן טכניקה, ולא ניקח מאמן מנטלי שיאמן יכולת גופנית. צריך מאמן מנטלי צמוד לכל נבחרת, שילווה אותה מתחילת ההכנות, דרך טורנירי ההכנה ועד האליפות כולל. אני יודע שזה מצריך השקעה כספית, אני יודע שזה מצריך אולי גם שינוי בגישה הישנה ובהרגלים הקודמים. אני מאמין שזו הדרך להגיע מוכן ככל האפשר לאליפויות האלה, ואם לא עשינו זאת אז לא עשינו את המקסימום. כמו שלא נצא לאליפות ללא מאמן יכולת גופנית, כך יש להחליט שמעכשיו לא יוצאים לאליפות ללא מאמן מנטלי.

שלא תבינו לא נכון, זה לא מבטיח הישגים! נבחרת הנוער יצאה עם מאמן מנטלי וכשלה במשימתה, אבל לפחות אנחנו יודעים שנתנו להם את כל הכלים המקצועיים ומכאן והלאה זה תלוי בעשרה ימים מרתקים אי שם באירופה. אפשר להתווכח על המאמנים שמינו, על העוזרים שלהם, על מאמן הכושר, על הרופאים, על מנהלי הנבחרות ועל ראשי המשלחות. אפשר גם להתווכח אם מאמן הנבחרת צריך להיות מאמן באקדמיה, על עיתוי תחילת ההכנה לאליפות אירופה ועל צוות השחקנים שנבחר. קשה להתווכח על החשיבות של מאמן מנטלי צמוד.

חשוב לציין שמאמן מנטלי לא אמור לגרוע מעבודת המאמן. זה לא אומר שהמאמן לא מבין במנטליות ובשחקנים, אבל הוא לא איש מקצוע המתמחה בכך, ולפעמים, המאמן הוא גם חלק מהבעיה. השחקנים צריכים כלים מקצועיים להתמודדות עם המשימה- ריכוז, ביטחון עצמי, חשיבה חיובית, התמודדות עם לחץ, התמודדות עם הפסד, התמודדות עם ניצחון, התמודדות עם לחץ פיזי, התמודדות עם המאמן, אמונה בעצמם, ואפשר להכניס כאן עוד הרבה מושגים שלמעשה קובעים את הצלחת השחקן והנבחרת. וכן, גם הצוות המקצועי זקוק להכוונה מנטלית, שמומחה מהצד יראה מה הם עושים ויידע לכוון אותם לפעול נכון, להעיר ולהאיר את עיניהם. מניסיון אישי אני יוכל להגיע להם שזה עוזר מאוד- זה בטח לא יכול לפגוע!

אם התחום הזה כ"כ חשוב ומשמעותי אז הגיע הזמן לתת לו את המקום הראוי. אני לא אומר שזה קל, והלוואי שבכל מקום אפשר היה להכניס את הפונקציה הזו. אבל בנבחרות ישראל, ספינות הדגל של הכדורסל, חייבים לתת את כל הכלים המקצועיים למען ההצלחה. להבדיל מחלק מהאנשים אני לא חושב שתפקידה של הנבחרת לעשות שחקנים, בשביל זה יש את האגודות ואת האקדמיה. תפקידה הוא לאסוף את השחקנים הטובים ביותר, לייצג את ישראל במשימות השונות ולהצליח בהן. הרצון של כולנו הוא לראות את הנבחרות מצליחות. והדרך להצלחה, כמו כל דבר בחיים, היא מנטלית.
כתבות אחרונות באתר
Printארכיון טורים
על מחויבות ואיכותדבר הפרשן: יולי קובלנץ מסכם סיבובבדיוק באמצעספסל: הפודקאסטלא רק לרכזים, טיפים לשמירה על ריכוזספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסט - מהדורת NBAספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטהרבה מעבר למשחק כדורסלספסל: הפודקאסטבהצלחה לכל הצדדיםלחשוב חיוביספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקאסטספסל: הפודקסאטטעם חמוץ מתוקספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטספסל: הפודקסאטהמלך הבלתי מעורערדרוש מאמן במשרה מלאההפודקאסט השבועי של ספסלאולי עכשיוגבירותי ורבותי, מהפך!גדול דורהפודקאסט: מתחילים לסכם עונהניצחון ההוןהתעלמות טוטאלית הפודקאסט: שבוע אליפותאיש מקצוע פנוי"הופכת את האדם לשלם יותר"ניצחון ההמוןפעם שלישית דוסון? הפודקאסט: גמרים מפה ומשםהפודקאסט: הכנה לסדרות הגמר בליגה הלאומית וארציתלא תופס אל מול החוק הישראלילחצנו play ובסוף offליגת העל, הזדמנות אחרונהזה פשוט לא יגמר עמדה בציפיותתכבדו את המקצוע (ואת העיתונאים)חלון ההזדמנויות של נבחרת ישראל אל תשנו את החוקים "אנחנו לא מחפשים סיפורים, אנחנו רוצים להוציא שחקנים."זה אבירם, גדול יהיה? מעל רוטבארט הוא יכול לקפוץ?מפתח להישרדותדרבי. וכל מילה מיותרת.כבר היינו בסרט הזהניגוד ענייניםגביע גביע גביעאין תחתית לבורדרוש בית חם (אבל נסתפק גם בבית)אנרגיה מתחדשתחופש הביטוי"כמות הדקות של הישראלים עולה כי הגיעו יותר מתאזרחים לליגה"זיכרון קצרמשהו חדש מתחיל? ירוק אכל צהוברוצה ללכת? לך.בדרך למכללות עוצרים במיאמיבעיות גדולות (וגבוהות)שאפו"כשהאימון מתחיל מגיעים מהר לדופק משחק"חלומות ומציאות לחודסוף לצלצוללראות אותה היוםמה שירושלים צריכהלא מה שמכבי צריכהצהוב חולהאין דרך ואין תוצאותצאו לשחק בחו"ל!!!שנייה של חיבורעתיד ורודכאשר פופוליזם וחוסר הבנה נפגשים מי כאן הבוסאין לי ליגה אחרתפעם עבדו כאן קשה בשביל אזרחותמביאים את אירופה לישראלנבחרת ישראל: הסוף (או ההתחלה)האיטלקים באיםנבחרת ישראל: סיכום השלב הראשון תהליך צימצום ליגות הנוער ופתיחת ליגת העל - זווית אישיתתאמינו אז מה עברתי הקיץ רדו מהארץ. תחזרו אחריי קדנציה באירופה!!אז מה עושים (טור המשך)אז מה עושים?מרוב חוקים לא רואים פרקטחומר למחשבההטנגו של מירוץ ההתחמשות הקרדיט לשמיר אחד משלהם חיפאי בארנה. 10.5 שעות של שכרון חושים.יש שינוי? נראה בשנה הבאה נבחרת העתודה : תמונת מצב כאב ראש חיובי. על הסגל של אדלשטייןעברינו מאחורינו"הצבנו מטרות ובסוף נשיג אותן"פעם שלישית גלידה ספרדיתאף מילה על ואסיליס ספאנוליסאיפה הם היום - נבחרת העתודהאותנו לא יצליחו לשבור- נקודת מבט אחרתמכל הצדדים- על שביתת השופטים"אנחנו מנצחים דווקא פה, בבולגריה"בעין מקצועית: מביטים לפלייאוףספסל כחול, אמיתי, של פעם."לא מתאים לכל אחד, אבל לי עשה טוב""אני 'חולה נפש' לדעתי זה טוב""לא תתחרטו לרגע"החוויה ההולנדית שליהאם אפשר לחיות את החלוםועכשיו אני פה"לבנות מסורת ולגדל דור עתיד טוב ואיכותי""ברמלה אתה לא צריך להיות מאמן, אלא להיות כבאי".יומן הלגיונר - טל קרפלס (רומניה)צו לקרב"ממליץ לכל שחקן צעיר להגיע לארה"ב"אדוני ראש העיר – אנא הצל לנו את הקבוצהמכתב מעבר ליםבחורים כארזתחשבו על העתידמחליפים דיסקט: דיויד בלאטלהתראות באר יעקבכי הגיע הזמןמטינה לאהדה: לברון חוזר הביתה, האם יביא איתו גביע?"להיות הכי טוב שאני יכול"האם זהו סוף עידן ה"הסגר"?הקבוצתיות ניצחה את הכוכבהנה זה בא- גמר הNBAמכביסטים במילואיםלא רק לוב-סיטי המתאזרח הבא של נבחרת ישראל?למה הוא לא?פופו-ווינר"העמק הוא חלום"זה הזמן להתעורר, הבית מתפוררהגמר שליהמכבים מביסים את הפרטיזנים.מכבי שוד ושברוןהסיפור של הסיבוב- חילופי הזריםשווים בין שווים מול ברצלונהאיבדו את הדרךאנרגיה של גאווההקבוצה חזרה- ותודה לאוהדים הקבוצה חזרה- ותודה לאוהדים אולי די עם זה?הקבוצה חזרה- ותודה לאוהדיםעל כוס קפהכאן ביתי - רמה"ש פותחת עונהחלום שנגוז – האסון של נטשה קובצ'ביץ תקלו על עצמכםפותחים עונהלזרוק- גם אם אתה לא רואה את הסלמריו מטלון בעפולה, זר חדש לקרית אתאהנבחרת מעל הכלהמקל או הגזרנבחרת ישראל- חובה או זכות?התאבון נפתח: מי יהיה השלישי בNBA?"אעשה הכל שבריטניה תצליח"האיש שלנו בחו"למגרש המלאכיםזן נדיראלופות אירופהתודה מיאמי, תודה סן אנטוניוהולכים למשחק שביעיקהל בלאומית? יש דבר כזה.סוף חוק במחשבה תחילהספורט בע"ממהליגה הארצית לפלייאוף הלאומיתהגיע הזמן לקפוץ כיתה פנינת השרון "מועדון הדמים"-בניה הנופלים של עפולהשובה של המנורה הקרב על הביתכאן שביתהאל תיקחו לנו את המשחק1X1 תחת השמש - איתן ויציבלאומית נשים – העתיד של כדורסל הנשים בישראלהתסריט אמריקאי, הסיפור ישראלי. אני מספר ארבעבמעקב צמודתרבות זולההבית האדום לאמן כדורסל נערות - מבט אישי מהשטחליגה ב' אהובתיהמרכיב הסודי של לברוןמשהו צריך להשתנותמי לנבחרת ומי לים?פנינת השרון רעננה מתמיד אבדה תעודת זהותבוגרים: פלייאוף בארצית הוא חובה ברוך מנתח אברהמי מנתח בלוג כתבים: על מריבות ופשרות הגיע הזמן לשינוי הכל או כלוםמה שהיה הוא זה שיהיה, והמספר הנוסףבייקון סטיילאלי רבי מגיבליגות הנערות בארץ - תמונת מצב אמיתית ועגומהחושב אחרת התפטרות ידועה מראשבחזרה לשנות השמונים גולן נגד גולן על אפך וחמתך אוחנהחוזה את עתידים הפרשן הלאומי ראשונים לכל כדור ללא ישראליות: רמת חן זכתה בטורניר ברמה"שסיכום האליפות במספרים הכישלון – מדוע שוב זה קרה לנבחרות הצעירות בכדורסל?ליטא זכתה באליפות העולם לנוערהגדה על ארבעת הבנים-שלדברים שרואים מבידגוז'Texas Old - Menאמנות ה- pick&roll12 דברים שאפשר לעשות במחצית של הגמרניהול נכון, בנייה לקויהישיבת הנהלה? ועדת חקירה!ארבעה אוהדים, שלושה דורות, מטרה אחת חולוניה עונהרשמים של סוף עונהמאלמוניות ועד לאולסטארשיטת היהלוםעל ההבדל בין רנדל ואוחיון לוויליאמסלמה אין לנו תגליות?אקדמיה לענייםיואב חריש כזיו ברתנאיניב בורגר כמאיר קמינסקימי פה קובע?איך חלפה לה שנהפסגת הפחדיש אליפות!!פיינל 4 במספריםילדי מפתחהערב: פיינל פור היורוליגהפינה לשיפוט איטינקודה למחשבה - חשיבות הזהות המקומיתמה נשתנה הגמר הזה?כמטורפים היינומי אמר פלופ רוסה?שערורייה לאור יוםהיסטוריה ברוממה (וזה לא הנצחון של מכבי חיפה)פיק ברכייםמחליפים צבעיםדבר המערכת: אדומות מבושה"רשמים מקצה הספסל" - מחזור ראשוןהערב: שוב חוזר הטירוףקבוצה ביום: עירוני אשקלוןקבוצה ביום: מכבי ת"אסוף עידן השוויוניותדיבורי סרק - נבחרת מקדוניהרכז משקהדרך לשום מקוםדיבורי סרק - פרישת טפירודיבורי סרק - ליאור וגיאהאלופים האמיתיים שליהצד השני של המטבעדיבורי סרקהפועל עידן ירושלים - סיפורה של קבוצהטור אורח - גאוות העמקרוני קאן - שמחת המנצח, תוגת המפסידאיוב המודרנידבר המערכת: מדד העונישבוע השיא? איש השנה של ספסל - תשס"חדבר המערכת: שתי אצבעות ממירלוהזיות קיץקינת הגלילמצטייני עונת 2007/08 בליגת העלאשקלון וירושלים בידיים טובות?נהריה במלחה נגד הסטיגמהדברים שלא רואים בטלוויזיההכל בראשיום של גמר גביע חריש עמוק 2 - תשובות האיגודמספר חזק: עוד התרסקותמספר חזק: אפי עשה זאת שובככה מעפילים לגמר גביע - בלוג מיוחד לספסלמערכת הסטטיסטיקה המקצועית - מהיום בתשלוםפולניה חסרת חשקעובדה או אגדה: אפקט הניצחון על מכבישחקני הפועל באר שבע קוראים לשובו של ברוךדבר המערכת: נהריה זה בארץ?מזל טוב לר"גכבר היינו שםדבר המערכת: מצאו את יעודםדבר המערכת: הותר לפרסוםנא להכיר - הנבחרת הלאומית דבר המערכת: ניקוסיה זה יותר קרוב מיבנהאורנית עצבנית, אולמרט מגיבומה קורה עכשיואיש השנה תשס"ז - המועמדיםמספר חזק: יותם מסיים מוקדםדבר המערכת: קאן לעוד עשר שניםהחינוכית נפרדת מבתי הספר - טור פרידהטור אורח: מאמן העונה שליטור אורח: "אז מה באמת היה לנו שם?"אוהדי הגליל נגד המנהלתמספר חזק: רבע מהסרטיםמספר חזק: האטן שוב נחנקדבר המערכת: שומרים את הטוב להתחלהשלוש שעות לפני דחו את המשחקדבר המערכת: מה נשתנה?דבר המערכת: איפה הכוכבים?דבר המערכת: מאחוריך, נירמספר חזק: שקיעתה של הזריחהמספר חזק: תנו לוויצ'יץ' לנוחדבר המערכת: מה שמים שם במים?דבר המערכת: ותודה לכולםדבר המערכת - גם אזרבייג'אן מקדימה אותנודבר המערכת: רשלנות ב"ספסל"דבר המערכת: מספיק לעבוד עלינודבר המערכת: אם זה לא תקין, שבור את זהדבר המערכת - לא לאבד תקווהדבר המערכת - ניילון ונאורדבר המערכת: תנו לבויד את הכבודדבר המערכת: בזיון לקינוחדבר המערכת: איפה הלבדבר המערכת: יאללה לניצחון ה100דבר המערכת - השיא של וואלאססידני, אהובתיהטראומה של באסטוןדבר המערכת - קמפיין המלוכה של מר באוורס"מד-חום ליגת העל" - מחזור 28צביקה שרף: סוגיות בגידול כדורסלנים"מד-חום ליגת העל" - מחזור 26דבר המערכת - 35 מי יודע?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 24סיכום הסיבוב השני בליגת העלדבר המערכת - שיא ליגה לר"ג"מד-חום ליגת העל" - מחזור 22"מד-חום ליגת העל" - מחזור 21נבחרת קדטים - זכות או נטל ?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 20"מד-חום ליגת העל" - מחזור 19"מד-חום ליגת העל" - מחזור 18דיון בנושא אימון בגילאים הצעיריםדבר המערכת - לא להפריע בין 8 ל10"מד-חום ליגת העל" - מחזור 17"מד-חום ליגת העל" - מחזור 16דבר המערכת - איפה האלטרנטיבה ?"מד-חום ליגת העל" - מחזור 15דבר המערכת - מי שטורח בשבתדבר המערכת: אבא גנוב"מד-חום ליגת העל" - מחזור 14פינת הייעוץ - על עומסיםפינת הייעוץ - על רכזיםפינת הייעוץ - הגנהפינת ייעוץ לכדורסלן הצעיר© כל הזכויות שמורות
cker();