צילום: לימור מלינוףלאומית: הדרום אדום!
אלירן כהן ,22/05/2018

הפועל ב"ש רושמת היסטוריה וזוכה באליפות הליגה הלאומית אחרי 80:68 בחוץ מול מכבי קרית גת. האדומים שלטו כל המשחק והוליכו בדו ספרתי ברובו, בדרך ל- 3-0 בסדרה ולכרטיס לליגת העל.

זה כמעט ולא היה משחק גמר טיפוסי. הוא התחיל במעמד צד אחד, המשיך במעמד צד אחד, אבל קיבל תפנית מרהיבה שכמעט והפכה אותו לסנסציה גדולה. באר שבע כבר עלתה ליתרון 30 ברבע השלישי, קריית גת החזירה בריצת 30-4 מטורפת, אבל האדומים שוב היו גדולים יותר במאני טיים וסגרו עניין.

קריית גת עלתה למשחק בידיעה שמדובר מבחינתה בהזדמנות האחרונה שלה לשמור על הסיכוי שלה העונה, וכך בדיוק היא נראתה. מבולבלת, מהוססת, פגיעה ולא מתוכננת. 4 נקודות בלבד היו לשחקניו של רועי חגאי ברבע הראשון. וקראתם נכון. באר שבע מאידך ניצלה את הדומיננטיות שלה בצבע, כלומר את סטורם וורן, והלכה אליו פנימה שוב ושוב. זה הביא לה 24 נקודות ב- 10 הדקות הראשונות.

המקומיים הצליחו לחתוך מעט מההפרש בתחילת הרבע השני, אבל התקשו לעמוד בקצב שהכתיבה באר שבע. עבירה שלישית מהירה של רוברט רות׳בארט סיבכה עוד יותר את קריית גת, ורק דקות לא טובות של האורחת בהתקפה עוד השאירו אותה במשחק. 42:37 במחצית.

באר שבע פתחה בסערה את הרבע השלישי והמשיכה בבריחה שלה. סל רדף סל, חטיפה רדפה חטיפה, ותוך דקות ספורות הראה הלוח 60:31 לאורחים. כאן חטף רועי חגאי שתי טכניות והורחק, ודווקא כשנדמה היה שקריית גת הולכת ומאבדת את זה, השתלט עוזרו מאורי סלע על העניינים וקריית גת, בסדרת התקפות מדהימה, הורידה את הפער למינוס 5 בלבד. אבל כאן היא נעצרה. קומברבאץ' ופישר במהלכי סל ועבירה הגדילו שוב לדו-ספרתי, כ- 3 דקות לסיום. ב"ש חזרה לקצב, והשאר יסופר בדפי ההיסטוריה.

קלעים:
לקרית גת: רוברט רוטברט 28 (11 רב'), נמרוד טישמן 17 (7 אס'), קדריק מייז 11, אלון ספיר 9 (10 רב'), ערן אסנטי 3 (6 רב'). כן שיחקו: דודו שמריז, עמית זיס, יניב חביב, אור קורנליוס.

לב"ש: סטורם וורן 19 (10 רב'), אנדל קומברבאץ' 19 (9 רב'), אנטוני פישר 18, טוני יאנגר 10 (6 אס'), עמית גרשון 10, אור סולומון 4. כן שיחקו: אוהד כהן, עדי כהן סבן, דור גולדנברג, אריאל נבון, בן אייזנהרט.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();