לאומית: היסטוריה או משחק רביעי?
אלירן כהן ,21/05/2018

כשהיא עם הגב אל הקיר תארח (שלישי, 19:00) מכבי ק"ג את הפועל ב"ש למה שעשוי להיות המשחק האחרון של העונה. לשתיהן. או במילים אחרות, וקצת פחות דרמטיות: ניצחון של ב"ש והיא רושמת חתיכת היסטוריה עם העפלה ראשונה בתולדותיה לליגת העל, ניצחון של ק"ג ויש לנו משחק רביעי בקונכייה. שידור ישיר בערוץ הספורט וברדיו דרום.

לפריוויו המלא לסדרה

לסיקור המשחק הראשון

לסיקור המשחק השני

האם גם השנה סדרת גמר הפלייאוף של הליגה הלאומית תסתיים בסוויפ? בבאר שבע, שהיו בדיוק באותה העמדה של קריית גת רק לפני שנה, רוצים להאמין שכן. בשורות היורדת מליגת העל, מאידך, עדיין מאמינים ביכולתם להשלים קאמבק. אחרי הכל, הם בעצמם ראו את קריית אתא רק לפני שלוש שנים חוזרת מפיגור 2-0 לשוויון בסדרה, שאמנם לא מנע מק"ג עצמה להניף צלחת, אך בהחלט משאיר באוויר ניצוצות של אופטימיות מבחינתה.

אם בא לכם לקרוא קצת יותר על הסדרה, שלושת הלינקים למעלה יעשו את העבודה. אבל אנחנו בעד המספרים. אין כמו מספרים:

- קצת פחות מ- 69 נקודות בממוצע למשחק ספגה קריית גת בסדרת חצי הגמר נגד רחובות, התוצאה: סוויפ, 3-0. מבאר שבע, בשני משחקים, היא ספגה כמעט 83 נקודות בממוצע לערב, ועד כה זה עולה לה ב"כמעט סוויפ" לצד השני.

- ובכל זאת, ההגנה של קריית גת כן הצליחה לעבוד חלקית לאורך הסדרה הזו. כמה חלקית? עד כה, רבע אחד בכל משחק. בראשון - 16:9 לקבוצה של רועי חגאי ברבע האחרון. בשני - 18:13 ברבע הראשון. אבל זה לא הספיק. כי:

- ההתקפה של באר שבע ידעה לעשות פעמיים 50 נקודות ב- 20 דקות. במשחק הראשון מחצית ראשונה טובה (50:39) עשתה את ההבדל. במשחק השני הגדילה הקבוצה של יניב בורגר לעשות וקלעה 55 נקודות ברבעים השני והשלישי.

- כבר לפני שבוע דיברנו על הספסל העמוק של ב"ש, אבל מי צריך ספסל עמוק כשיש את דודו שמריז? 10 נקודות במשחק הראשון, 25 במשחק השני - הישראלי עם הכי הרבה נקודות בסדרת הגמר (35), בדיוק כמו סטורם וורן. הבא בתור: אנטוני פישר, כוכב המשחק השני, עם 34.

- משהו לא טוב עובר על רוברט רות'בארט בסדרה הזו. ההסתבכות המוקדמת בעבירות, החסרון במצ'אפ מול סטורם וורן, והנחיתות בריבאונד. את הסדרה נגד רחובות סיים רות'בארט עם 19 ריבאונדים בכל משחק. בסדרה עם באר שבע יש לו רק 5 כאלה לערב.

- הסדרה הזו, במידת מה, מזכירה מאוד את סדרת גמר הפלייאוף של העונה שעברה, בה קבוצה אחת (נס ציונה) נתנה את הטון, שלטה במשך דקות ארוכות, ולמרות קאמבק של היריבה (באר שבע) - הצליחה להיות טובה יותר במאני-טיים ולקחת את המשחק. כל משחק. את כל השלושה. קריית גת תנסה שלא להיות באר-שבע של העונה שעברה ותקווה לכפות לפחות משחק רביעי בסדרת הגמר הזו. כי מי בכלל יודע אם בעונה הבאה היא תצליח להיות באר שבע של העונה הזו.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();