לאומית: ק"ג רוצה שוויון
אלירן כהן ,17/05/2018

אחרי שגנבה את יתרון הביתיות, הפועל ב"ש רוצה לשמור על מאזן הפלייאוף המושלם שלה בקונכייה ולעשות צעד משמעותי נוסף לליגת העל. בקריית גת יודעים שהפסד עלול להוציא אותם כמעט לחלוטין מהמירוץ. מתכוננים למשחק השני בסדרה (שישי, 14:00). שידור ישיר בערוץ הספורט וברדיו דרום.

לפריוויו המלא לסדרהנקודה הפרש לקריית גת במשחק הראשון. שתי נקודות הפרש לבאר שבע במשחק השני. שלוש נקודות הפרש לבאר שבע במשחק השלישי. הסדרה החשבונית הזו אולי לא לגמרי מאוזנת, אבל היא שומרת על יציבות, כך שאם אתם שוקלים לשלוח מחר ווינר - את ההפרש אתם כבר יודעים. זהות המנצחת? זה כבר עניין אחר.

אחרי שלושה הפסדי חוץ בפלייאוף, הפועל באר שבע עשתה את שלה ורשמה ניצחון חוץ ראשון ששווה יותר מכל שלושת ההפסדים האחרים, ניצחון שמעביר את ההכרעה לבית שלה, להיכל הקונכייה, שצפוי להיות מחר מלא כמעט לחלוטין. קריית גת, שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון בטבלה ושמטה את יתרון הביתיות במשחק הראשון בסדרה, יודעת שהמשחק מחר הוא לא רק "הקרב על הבית". כנראה שהוא גם הצ'אנס האחרון שלה להתאושש ולהמשיך להיאבק על הכרטיס הבודד ליגת העל.

קצת מספרים שיעשו לכם סדר:

- זוכרים מה שכתבנו לקראת המשחק הראשון על המשולש אוהד כהן - אור סולומון - עדי כהן-סבן שלא היה פקטור בסדרה של ב"ש נגד ר"ג? אז ביום שלישי המשולש הזה היה כל ההבדל מבחינת ב"ש עם 23 נקודות ו- 10 כדורים חוזרים במשותף. בסדרה נגד ר"ג הם עמדו על 9 נקודות בממוצע למשחק ופחות מ- 6 כדורים חוזרים.

- כתבנו גם שרוברט רות'בארט חגג עם 19 ריבאונדים בכל אחד ממשחקי חצי הגמר נגד רחובות, ושבשני המפגשים עם ב"ש העונה הוא עמד על 11.5 נקודות בממוצע למשחק. את עניין הנקודות הוא שיפר במשחק הראשון (23), אבל סיים אותו רק עם 5 ריבאונדים, 6 איבודים, ו- 2 עבירות מהירות שאולי עלו לקריית גת במשחק.

- 17 שלשות משותפות נקלעו במשחק הראשון בסדרה. קצב הגיוני עבור שתי קבוצות השלשות הטובות בליגה - עניין שגם עליו דיברנו בהכנה שלנו לסדרה (וואי כתבה מיותרת זאת, אה?). 8 מהן נקלעו ב- 5 הדקות הראשונות של הרבע השלישי. עם זאת, בעוד ב"ש דייקה ב- 43%, ק"ג סיימה רק עם 27%. מפתיע? תלוי. בעונה הסדירה דייקה ק"ג ב- 38% ל- 3. בפלייאוף היא צנחה ל- 27%.

- במבחן הרבעים אנחנו עומדים כרגע על שוויון. ב"ש ניצחה את שני הרבעים הראשונים בסדרה, ק"ג את שני הבאים. כוכבית לחובתה של ב"ש: 50 נקודות במחצית הראשונה, רק 28 בשנייה, או אם להיות מדוייקים יותר - רק 9 נקודות ברבע האחרון, כולן בשתי הדקות האחרונות שלו.

- כדי להשוות את הסדרה הזו, קריית גת צריכה להיזהר. ראשית, מ- 3,000 האוהדים שצפויים למלא את היכל הקונכייה. שנית, מהעובדה שב"ש לא הפסידה העונה אף משחק בית בו הוליכה במחצית. ושלישית, מההיסטוריה, שלא עומדת לצידה. מאז חזרה הליגה למתכונת של עולה אחת - הפועל גלבוע/גליל הייתה הקבוצה היחידה שהפסידה את המשחק הראשון בסדרת הגמר ובכל זאת חגגה עליה. זה קרה בבית שלה ובאתנחתא הקטנה שלה מהליגה הראשונה. נשמע לכם דומה? אולי, אבל מחר כבר תקבלו את הרמזים הנוספים.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();