לאומית: שניים ב- 14:00
אלירן כהן ,03/05/2018

גם לכם נמאס להתלונן על העונה הארוכה בלאומית? אז עוד רגע היא מסתיימת. חצי גמר הפלייאוף - משחק מספר 3: קריית גת מחפשת סוויפ על רחובות, באר שבע תרצה לחזור ליתרון בסדרה נגד ר"ג. הכל משודר (ערוץ הספורט, אתר האיגוד, רדיו דרום), אבל הכל גם מספיק קרוב בשביל שתניעו את הרכב ותגיעו.

מכבי קריית גת - מכבי רחובות (14:00, "אלון" קריית גת)

דווקא הסדרה שהייתה אמורה להתפתח למלחמת עולם עשויה להסתיים מוקדם מהמתוכנן בסוויפ של הקבוצה המארחת. קריית גת אמנם הפסידה לרחובות פעמיים בעונה הסדירה, אבל למאני-טיים של העונה היא הגיעה גם הגיעה, כשבשני משחקי חצי הגמר עד כה העמידה את הקבוצה של אבנר יאור על 65.5 נקודות (בלבד) בממוצע לערב. במשחק ברחובות הוכיחו שחקניו של רועי חגאי שהם יכולים להסתדר גם ללא אריק וויז הפצוע, ויהיה מעניין לראות איך זה יחזיק לאורך זמן. ברחובות מגיעים למשחק עם הגב אל הקיר בידיעה שהפסד יסיים את העונה הנפלאה שלהם, מוקדם מכפי שרצו, כמובן. המשחק יועבר בשידור ישיר בערוץ הספורט (עודד הלפרין, שמעון אמסלם).

המספרים של הסדרה:

- אין אריק? יש רוברט! 17 נק' ו- 19 רב' במשחק הראשון, 18 נק' ו- 19 רב' במשחק השני. לרחובות ברור את מי הם צריכים לעצור.

- שני משחקים, 135 דקות בממוצע לערב, ואף שחקן בסגל הישראלי של רחובות שקלע בדו-ספרתי בסדרת חצי הגמר. ככה אי אפשר לנצח.

- לא סדרה שתזכר כמוצלחת במיוחד מחוץ לקשת: 12 שלשות משותפות ב- 50 זריקות במשחק הראשון, 7 שלשות משותפות ב- 43 זריקות במשחק השני.

הפועל באר שבע - הפועל ר"ג / גבעתיים (14:00, "הקונכייה", באר שבע)

שום דבר מהסיבוב השני של ר"ג / גבעתיים לא הזכיר את המשחק הנהדר שלה ביום שלישי, כשהשוותה את הסדרה נגד ב"ש וכדררה את הלחץ חזרה להיכל הקונכייה. בבירת הנגב עדיין מחכים שאנדל קומברבאץ' יגיע לסדרה, בר"ג עדיין מקווים שהכוחות יעמדו להם עד לסוף הסדרה. שתי הקבוצות נהנו עד כה מאווירה ביתית במיוחד שגם הביאה להן את הניצחון, אבל בפלייאוף הזה דווקא ר"ג היא זו שהצליחה להשיג ניצחון חוץ (בקריית אתא). בבאר שבע בונים על 2,000 אוהדים שיגיעו שוב לקונכייה ויעשו את ההבדל, כמו בשבוע שעבר. המשחק יעובר בשידור ישיר באתר איגוד הכדורסל (נדב וייסלר, יולי קובלנץ) וב"רדיו דרום" (איציק כלפי, מאיר אלפסי).

המספרים של הסדרה:

- 9 נק' במשחק הראשון, רק 3 בשני, וכל זה ב- 3/19 מהשדה. אנדל קומברבאץ' עדיין לא הגיע לסדרת חצי הגמר, וב"ש בלעדיו לא מצליחה להמריא.

- ראשד מאדן וקלי בידלר הם אמנם ספקי הנקודות העיקריים של ר"ג / גבעתיים, אבל עד כה בחצי הגמר הם עומדים על פחות מ- 30 נק' משותפות בממוצע למשחק. ומסתבר שזה יכול להספיק.

- 19:7 לספסל של באר שבע במשחק הראשון, 19:7 לספסל של באר שבע במשחק השני. הבנתם את הנקודה - לא הספסל הוא זה שניצח את המשחקים בסדרה הזו עד עכשיו.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();