הירשוביץ'. צ'אנס אחרון להוד"ש?פלייאוף תחתון: הצ'אנס האחרון?
ספסל ,27/04/2018

בקרב על העליה נותרו ארבע קבוצות בלבד, אבל התחתית בוערת, כאשר למעט מגדל העמק לכל הקבוצות יש מאזן כמעט זהה (3 קבוצות עם 11 נצחונות, ועוד 2 עם 12) העונה הזו תלך עד הסוף, בלי רגע דל אחד, לא בתחתית ולא בצמרת.

--- צוד בדיחי ---

מכבי קריית מוצקין - הפועל מגדל העמק / יזרעאל

מוצקין היא אחת משתי הקבוצות שלזכותן 12 נצחונות, מתמטית היא עוד יכולה לרדת, אבל הרבה יותר מדי גורמים לא סבירים צריכים להתחבר כדי שזה יקרה. מנגד, מגדל כבר מזמן ירדה ליגה, ומבחינתה המשחק הוא לפרוטוקול בלבד. מצד שני – זה בדיוק המתכון שממנו עשויות הפתעות.

למיטיבי לכת: הנה התרחיש שבו מוצקין כן תרד: היא צריכה להפסיד גם השבוע וגם בשבוע הבא (להוד השרון), עפולה צריכה לנצח את הוד"ש ואת חיפה, וחיפה צריכה לנצח את יבנה ולהפסיד לעפולה בשבוע הבא. על כל זה צריך להוסיף עוד חישוב הפרשים מאד ספציפי. בקיצור – התרחיש הזה סביר כמו האופציה שסיני ניר יפסיד משחק חוץ של גליל.

הפועל עפולה - מכבי הוד השרון

המשחק המרכזי של המחזור בפלייאוף התחתון הוא ללא ספק המשחק הזה. שתי הקבוצות נמצאות במאזן זהה (11 נצחונות) והמנצחת תרוויח הרבה אוויר לנשימה לקראת המחזור האחרון. אם זה לא מספיק – תוסיפו את העובדה שדשילדס, הזר שלמעשה הפך את העונה של עפולה ב- 180 מעלות – לא יהיה בשבוע הבא במשחק נגד חיפה. עפולה תרצה לנצל את דשילדס והביתיות בשביל לנצח, הוד השרון מקווה להגיע למשחק מול מוצקין שבוע הבא כששתי הקבוצות כבר בים.

אליצור יבנה - הפועל חיפה

על הנייר זה משחק נח מבחינתה של חיפה. יבנה עם 12 נצחונות והפרש סלים פנימי עדיף מול כל קבוצות הבית התחתון, ככה שלמעשה היא כמעט הבטיחה את ההישארות. בשביל חיפה זה משחק קריטי, כדי לפגוש את עפולה עם 12 נצחונות בשבוע הבא. מצד שני, יבנה אולי הבטיחה את ההישארות למעשה, אבל לא סתם היא ממוקמת בראש הפלייאוף העליון. ככה שקל זה לא יהיה.

מה יהיה? איך אומר ערן סלע: "אם נחיה גם נראה".


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();