אלהרר. יפגוש את האקסיתלאומית - מחזור 11: מתפצלים
אלירן כהן ,25/12/2017

המחזור ה- 11 בלאומית ייפרש על פני יומיים, אבל לפני הלו"ז העמוס של יום רביעי, שני מפגשים חשובים הערב. ביבנה: נתי כהן יחזור עם הפועל חיפה לקבוצה בה העביר לא מעט שנים בליגת המשנה. בעפולה: דוד אלהרר יארח את האקסית מהשנתיים האחרונות.

--- אדי "עין גדי" מינץ, אלירן כהן ---

אליצור יבנה – הפועל חיפה (19:00, רלף קליין, יבנה)

שבוע שני ברציפות שחיפה פוגשת בעולה חדשה, ועד כה, איך אומרים, זה לא ממש עובד.

יבנה מצידה, בדיוק כמו מוצקין לפניה, די מבלבלת בתוצאותיה. מצד אחד נותנת פייט אדיר לכל אריות הליגה (ב"ש, רחובות וק.גת) ומצד שני מתקשה מאוד לשמור על הבית בו היא ניצחה העונה פעם אחת בלבד. גם חיפה רחוקה מלהרשים ולצד פתיחה טובה (מאזן 0:4) חלה החלשות משמעותית, במיוחד במשחקי חוץ, אותם חיפה מקפידה להפסיד ברצף וניצחונה האחרון במגרש שלא קוראים לו רוממה היה אי שם באוק'.

אז מה נקבל במשחק בין קבוצה שלא יודעת לנצח בבית אל מול קבוצה שמצטיינת בלהפסיד בחוץ ? האם משנה מאמן (נתי כהן, ברוכים הבאים) משנה גם מאזן ? ההשוואות הסטטיסטיות מרתקות. חיפה ראשונה בליגה באחוזי השדה ויבנה שניה באחוז מהקו ואחרונה באחוז משלוש. אז מי יכפה על מי את סגנונו ? את מי נשלח לקו ומול מי נשמור אזורית ?

גם מדדי היעילות מרתקים כשריילי, ג'ורדן ורומרו חולקים ביניהם (ביעילותם כי רבה) את מקומות 1-2-3 בליגה. ומה עוד ראוי לציון ? ריילי, רומרו וריד חולקים את מקומות 1-2-3 בליגה באחוזי השדה. אז איפה הישראלים בשתי הקבוצות ? שאלה טובה. על הנייר זה בסה"כ מפגש אמצע טבלה אבל בפועל חיפה שואפת לחזור לחלק העליון ויבנה כמובן לא רוצה להתדרדר לחלק התחתון. יהיה ערב לוהט ומעניין בין שני מאמנים איכותיים.

טריוויה: מה משותף לאוהד יתום ונתי כהן? שניהם העבירו לא מעט שנים מקריירות האימון שלהם באליצור יבנה.

הפועל עפולה – הפועל מגדל העמק / יזרעאל (19:00, היכל הספורט העירוני, עפולה)

הדרבי הראשון של העמק מגיע, אבל לצד ההתרגשות הגדולה, שתי הקבוצות מגיעות להתמודדות כשבמאזנן שני נצחונות בלבד, מה שהופך את הקרב הערב להרבה יותר מיוקרתי, ובמילים אחרות - הבריחה מהמקום האחרון בטבלה.

עפולה מגיעה אחרי ניצחון גדול בהוד השרון בו התבלטו צמד הזרים שלה - טרה סימונס, שחגג 22 נקודות ווין לנגסטון, ששוב סיים משחק עם דאבל-דאבל והיה אחראי על הנקודות שניצחו את המשחק.

ובעוד עפולה שמה קץ לסדרה של ארבעה הפסדים רצופים בשבוע שעבר, מגדל כבר אוחזת בעצמה ברצף זהה, אחרי שני הפסדי בית לב"ש וקריית אתא, ובקבוצה יודעים שהפסד עלול להוריד את הקבוצה למקום האחרון בטבלה. ג'ורדן סאמפל צפוי לחזור בשורות הקבוצה מהעמק במקומו של טיילור ג'ונס דווקא, ובקבוצה יקוו שהשינוי על הפרקט יביא איתו רוח חדשה.

טריוויה: דוד אלהרר שאימן בשנתיים שעברו במגדל העמק יפגוש את האקסית. לפני שהגיע למגדל העמק אימן חצי עונה בעפולה. המאזן שלו כמאמנה של מגדל במשחקים נגד עפולה - ניצחון אחד, שלושה הפסדים.כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();