צילום: fiba.comנבחרת הגברים גברה על אסטוניה
ספסל ,24/11/2017

המשחק הראשון בעידן עודד קטש הפגיש בין ישראל ואסטוניה לבית המוקדם של מוקדמות אליפות העולם. אחרי מחצית ראשונה חורקת, הנבחרת הישראלית השתלטה על המשחק וברחה לניצחון 68:88.

קיץ לא פשוט עבר על הנבחרת הלאומית הבוגרת של ישראל. לאחר ציפייה רבה, קמפיין אליפות אירופה שהתקיים בארץ, הסתיים מוקדם מהצפוי לדעת רבים. עודד קטש הגיע לנבחרת וביצע חריש עמוק בסגל, כאשר רק האוול, מקל, טימור, דאוסן וזלמנסון נותרו מהסגל. קטש החליט לבצע הצערה בסגל לקראת קמפיין מוקדמות אליפות אירופה, מה שאכן קרה.

כישרונות כתומר גינת ותמיר בלאט קיבלו זימון ראשון, כמו גם רבים אחרים. אולם הדרייב-אין לבש חג, כאשר 1500 אוהדים דחפו את הנבחרת לעבר ניצחון ראשון בקמפיין ולפני המשחק הקשה ביוון ביום שני.

חמישיות: ישראל התחילה בחמישייה עם גל מקל, בר טימור, רפי מנקו, ריצ'ארד האוול וג'ייק כהן. אסטוניה עלתה עם ריין ויידמן, מרטין פאסויה, אריק קדוס, כריסטיאן קיסטינג ויאנר טלטס.

אסטוניה לא מצאה את הסל בפתיחת המשחק. מי שכן מצא אותו היה האוול שהעלה את ישראל ל- 0:4 מהיר. האסטונים נכנסו לעניינים והגיבו עם ריצת 7-0 שקבעה 7:4 אורח. אסטוניה הציגה עליונות בריבאונד ההתקפה, סאוק וקדוס רשמו נקודות והעלו את האורחים ל- 14:7. ישראל הלכה לבלאט, שהחזיר לה עם שתי שלשות שהשלימו ריצת 0-8 בדרך ל- 14:15 ופסק זמן אסטוני. ישראל הגדילה עוד את היתרון, אבל עבירה בלתי ספורטיבית לחובתו של שוכמן עם סיום הרבע קבעה שוויון 21:21 אחרי 10 דקות.

אסטוניה עלתה מרוכזת יותר לפתיחת הרבע השני והשלימה במהירות ריצת 9-2 בדרך ל- 30:23 ופסק זמן של עודד קטש. נבחרת ישראל חזרה מפסק הזמן עם הגנה אזורית וחמש רצופות של בר טימור שהריצו את ישראל עד לשוויון 30:30 בדרך לפסק זמן נוסף של אסטוניה. הריצה הישראלית נמשכה והיתרון כבר הגיע לארבע, אבל שלשה אסטונית השאירה את האורחים בטווח נגיעה. ישראל עוד עלתה ליתרון חמש משלשה של דאוסן, אסטוניה קיזזה במעט את ההפרש ובהפסקה זה 35:38 ישראל.

כמו ברבע השני, גם את הרבע השלישי נבחרת אסטוניה פתחה עם ריצה וישראל מיהרה להגיב עם ריצה משלה. שלשה של מקל ושיתוף פעולה יפה בין האוול וכהן העלו את ישראל ל- 41:45. האוול היה פשוט בכל מקום במגרש. אסיסט יפה שלו לבן שימול, יחד עם שלשה של מנקו הקפיצו את ישראל ל- 46:55. אסטוניה עוד הקטינה לשש, אבל אקורד הסיום של הרבע היה שייך לדאוסן ובלאט (שלשה) שהעלו את ישראל ל- 54:65 בתום 30 דקות.

החניכים של עודד קטש המשיכו להציג שטף יפה בהתקפה גם בפתיחת הרבע הרביעי, כשהכדור רץ מצד לצד בדרך ל- 17 הפרש ופסק זמן אסטוני, כשלוח התוצאות מראה 56:73 מקומי. ישראל כבר חצתה את רף 20 הנקודות, אבל ריפיון הגנתי והורדת קצב בהתקפה סייעו לאסטונים להתקרב עד ל- 16 הפרש, והפעם היה זה תורו של קטש לקחת פסק זמן. אם לאסטוניה היו שאיפות לחזור למשחק, אז חואקין שוכמן ביטל כל אפשרות כזו. חמש נקודות שלו השאירו את הנבחרת בטווח בטוח עד הסיום. בסיום, עודד קטש ונבחרת ישראל פותחים את קמפיין מוקדמות העולם עם ניצחון על אסטוניה, 68:88.

קלעים:
ישראל: ריצ'ארד האואל 19 (8/11 מהשדה, 7 רב', 7 אס'), שון דאוסון 13, ג'ייק כהן 10 (7 רב'), תמיר בלאט (3/3 לשלוש) וגל מקל (6 אס') 9 כ"א, רפי מנקו וחואקין שוכמן 7 כ"א, בר טימור 6, עידן זלמנסון 4, אבי בן שימול ובן אלטיט 2 כ"א. כן שותף: גינת.

אסטוניה: ויידמן (6 רב', 5 אס', 4 חט') וקיצינג 14 כ"א, סוק 12, אולמרה וקידוס 8 כ"א, פאסויה 5, קאיופאנק 3, קורבאס וטאלטס 2 כ"א. כן שותפו: קנגור והרמט.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();