הדחה בתום ההארכה
אלירן כהן ,05/09/2017

במשך 30 דקות ישראל שלטה בקצב, אבל לא הצליחה לברוח. קאמבק של גיאורגיה ברבע האחרון החזיר אותה למשחק, אבל התעוררות של הנבחרת ברגע האחרון כפתה הארכה, שם ידם של הגיאורגים הייתה על העליונה. בסיום: 104:91 מאכזב לגיאורגיה, שעולה לשלב הבא ומשאירה את המשחק מחר נגד אוקראינה לפרוטוקול בלבד.

זה היה קרוב, אבל זה לא הספיק. במשך רוב שלבי המשחק הציגה הנבחרת כדורסל מלהיב ויפה לעין, שלטה בקצב והייתה קרובה להשיג ניצחון שיקרב אותה לשלב שמינית הגמר. קאמבק של גיאורגיה ברבע האחרון הפך את הנבחרת מנרדפת לרודפת, שהצליחה לכפות הארכה אבל הפסידה בה 15-2 והודחה מאליפות אירופה.

פתיחת המשחק הייתה דו צדדית. מצד אחד, לאורך 10 הדקות הראשונות זה היה הקצב של ישראל, שרצה, יזמה, התרוצצה בלי הרף, ולא איבדה את היתרון לרגע. מצד שני - זה עדיין הרגיש צמוד, ו- 10 הדקות הראשונות הסתיימו ב- 22:21 בלבד לכחולים-לבנים. ישראל פתחה ב- 5-0 עם נקודות של אליהו והאוול, גיאורגיה חזרה ושלשה של דיקסון קבעה שוויון 8. האוול, שסיים רבע ראשון נהדר עם 11 נקודות המשיך להיות המוציא לפועל העיקרי של הנבחרת, שלמרות שלא קלעה אפילו שלשה אחת לאורך הרבע (אוקיי), סיימה אותו, כאמור, ביתרון נקודה.

כספי פתח את הרבע השני בשלשה והעלה את הנבחרת ליתרון 4, אבל 5 של סאנדזה ומרקושוילי העבירו את היתרון לגיאורגיה, 26:25. 3 דקות משעממות משהו במהלכן התוצאה נעה בין שוויון ליתרון קל לכחולים-לבנים הגיעו אל קיצן עם כניסתו של עוז בלייזר, שקלע 2 מהקו, הוסיף סל ועבירה, ויחד עם טימור וכספי העלה את הנבחרת ל- 38:31. אליהו ובלייזר עם שני דאנקים העלו ל- 9 - 42:33, אבל הגיאורגים חזרו בריצת 7-0 בהובלת סאנדזה. עד סיום הרבע מרקושוילי ופניני החליפו שלשות, מקל ופאצ'וליה החליפו נקודות, וסל של סנגליה קבע את תוצאת המחצית - 49:47 לישראל, שבעיקר יכולה הייתה להתעודד מכך ש- 49 נקודות היא לא קלעה נגד איטליה במשחק שלם.

רבות דובר על "משבר הרבע השלישי" שפקד את הנבחרת בשלושת המשחקים הראשונים של הטורניר. יומיים של מנוחה וקצת תרגולים של עלייה מחדר ההלבשה באימון המסכם עשו את שלהם, ולמחצית השניה עלתה ישראל בדיוק כפי שעלתה למשחק, בדיוק כפי שלא שיחקה בשלושת הרבעים השלישיים הקודמים. ליי-אפ של האוול, דאנק של אליהו שלשה של טימור ועוד חדירה מוצלחת של מקל קבעו 58:49 לנבחרת ושלחו את זורוס להזעיק פסק זמן. הגיאורגים חזרו עם 4 רצופות, אבל מקל ואליהו דאגו להחזיר את המומנטום הביתה - 63:53 ישראל. הגיאורגים ניצלו דקות של ישראל ללא האוול, שנפצע וירד לקבל טיפול בחדר ההלבשה, כדי להוריד ל- 2 בלבד, אבל רגע לפני שהשיגו שוויון רשם אוחיון חטיפה גדולה, והרבע הסתיים ב- 70:67 לנבחרת.

פתיחת הרבע האחרון כבר הייתה מהוססת יותר. מקל אמנם העלה את הנבחרת לפלוס 5, אבל דיקסון ומרוקשוילי דאגו להשאיר את גיאורגיה בתמונה. גל מקל בדקות טובות שמר על משחק צמוד, אבל שנגליה ושרמדיני כפו שוויון 79. גיאורגיה חזרה רעננה יותר מפסק זמן שלקח אדלשטיין ועלתה ל- 83:79 עם שלשה של מרקושוילי. האוול בסל גדול מהצד השני צמצם, אבל מיד לאחר מכן יצא בעבירה חמישית מיותרת. אליהו בדאנק הוריד לאחד, דיקסון דייק פעמיים מהקו - 86:83 גיאורגיה.

גויאבה של אליהו הורידה לנקודה, וכדור אובד בין כספי לשנגליה מהצד השני נצבע כחול-לבן, בדרך לעוד ליי-אפ של מקל וליתרון 87:86 לישראל. כספי הלך לסל ונחסם ע"י שנגליה, ושלשה של דיקסון מהצד השני החזירה את היתרון לגיאורגיה - 89:87. ישראל חזרה מפסק זמן והלכה עם כספי, כשהאחרון בסל-ספק-צעדים על שנגליה קבע שוויון 89. גיאורגיה חזקה מפסק זמן משלה, 6 שניות לסיום, אבל חסימה גדולה של כספי על פצ'וליה שלחה את המשחק להארכה.

גיאורגיה פתחה את ההארכה עם 5-0 מהיר. מקל החזיר 2, אבל סאנדזה החזיר עם נקודות משלו. הנבחרת התקשתה לעשות נקודות מהצד השני, וליאור אליהו בעבירה חמישית שלח את פאצ'וליה לקו, שקלע כדור אחד, החטיא את השני, אבל קיבל עזרה מכספי לעשות מזה 2 נקודות. 99:91 לגיאורגיה, 2 דקות לסיום, משם הנבחרת כבר לא יכלה לחזור.

קלעים

לישראל: גל מקל 23 (7/7 מהקו, 5 אס'), ריצ'ארד האואל 19 (9/13 מהשדה), עומרי כספי 16 (6 רב', 4 אס'), ליאור אליהו 14 (7/9 מהשדה, 6 אס'), עוז בלייזר 8, בר טימור 6, גיא פניני 3, יוגב אוחיון 2 (4 אס'). כן שותפו: דאוסון, זלמנסון וכדיר.

לגאורגיה: שנגליה 25 (19 רב', 4 אס'), פאצ'וליה 19 (11 רב'), דיקסון 18 (7 אס'), סנאדזה 17, מרקוישווילי 11 (4 אס'), שרמאדיני 9 (8 רב'), ברישווילי 3, צינצאדזה 2. כן שותפו: גמקרלידזה ולונדירדזה.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();