פניני. שלשת מאני-טיים



ערב טוב ישראל
אלירן כהן ,03/09/2017

משחק נהדר של עמרי כספי וריצ'ארד האוול, התעלות אדירה במאני טיים, חזרה ממינוס 16 וניצחון ענק על גרמניה, 82:80, שמשאיר את ההעפלה לשלב שמינית הגמר בהישג יד. בשלישי: ממשיכים במומנטום מול גיאורגיה. אדלשטיין: "אנחנו רוצים להיות בסוף השבוע בטורקיה, עוד לא עשינו כלום".

אוקראינה בשירות ישראל. ליתר משחקי הבית

כשהיא עם הגב אל הקיר, הגיעה הנבחרת למשחק של כמעט להיות או לחדול נגד גרמניה. זה התחיל קל, המשיך קשה מאוד, אבל הסתיים עם ניצחון ענק - 82:80, שנתן הרבה אוויר לאנשי הנבחרת והשאיר את התקוות להעפלה לשלב שמינית הגמר עוד בחיים.

פתיחת המשחק הייתה כולה כחול-לבן, כשהנבחרת של ארז אדלשטיין הציגה את כל מה שנדמה היה לנו שכבר שכחה - משחק ריצה מצד אחד, הגנה לוחמת מצד שני. ליאור אליהו ב- 4 אופייניות, גל מקל עם נקודות במתפרצת ועמרי כספי עם שליטה בריבאונד. ישראל פתחה ב- 6:0, והמשיכה ל- 10:6. הגרמנים כפו שוויון, אבל ריצ'ארד האוול בנקודות מריבאונד התקפה וגיא פניני בשלשה המשיכו עם כל מה שדיברנו עליו לפני 3 שורות, והעלו את ישראל לפלוס 6. הגרמנים חזרו עם נקודות של שרודר, שמיד לאחר מכן ביצע עבירה בלתי ספורטיבית על כספי, שנשלח לקו לקבוע את תוצאת הרבע - 23:18 לישראל.

האוול פתח את הרבע השני עם ארבע נקודות משלו, שרודר ות'ייס השאירו את גרמניה במשחק וקיזזו ל- 27:23, אבל שלשה של יוגב אוחיון ועוד אחת של גיא פניני העלו את ישראל לפלוס 10, שלחו את הגרמנים לפסק זמן, והשכיחו, גם אם לרגע, ש- 3 שלשות הן חצי ממה שקלעה הנבחרת עד כה. הגרמנים חזרו מפסק הזמן עם 6-0 מהיר, ריצה שנעצרה ב- 2/2 של פניני מהקו שסחט משרודר עבירה בשנייה. 35:29 לישראל, 5 דקות להפסקה. הגרמנים בריצת 10-3 ניצלו דקות פחות טובות של הנבחרת, המשיכו לדייק מהקו (100% במחצית הראשונה), ועלו ליתרון ראשון - 39:38, בדרך למשחק צמוד ולשוויון 43 במחצית.

הגרמנים פתחו חזק את המחצית השנייה, ובריצת 15-5 עלו ליתרון השיא שלהם הערב, 58:48, כשדניאל תייס ויונאס ווייטמן מובילים אותה בזמן שדניס שרודר מסתבך בעבירה רביעית. הגרמנים המשיכו לנצל דקות לא טובות של ישראל ועלו ליתרון 13. כאן עומרי כספי התעורר, התחיל עם דאנק, המשיך עם סל ועבירה, ורק 9 לגרמנים. אלא שהנבחרת, שוב, לא ידעה לנצל את המומנטום, חטפה שלשה מאקפינר, ושוב ירדה לפיגור דו ספרתי, 69:57 לגרמניה אחרי 30 דקות.

דניס שרודר על ארבע עבירותיו עלה בפתיחת הרבע האחרון, ויחד עם רובן בנציג בשלשה מקילומטר העלה את גרמניה ל- 75:59. ישראל חזרה מפסק זמן עם נקודות של מקל מהקו, שלשה גדולה של בר טימור ונקודות סוף שעון מגיא פניני, שהוריד ל- 75:66 ושלח את גרמניה לפסק זמן משלה, קצת פחות מ- 7 דקות לסיום. הגרמנים חזרו מפסק הזמן עם 1/2 של בנציג מהקו, אבל הריצה הישראלית המשיכה עם 4 של האוול ו- 2 של מקל. שרודר מהקו קבע 77:72 לגרמניה, אבל כספי קלע פעמיים מהקו, הוסיף דאנק, וסל של האוול קבע 78:77 לנבחרת, 2 וחצי דקות לסיום.

ת'ייס בנקודה מהקו קבע שוויון, ושרודר בליי-אפ העלה את הגרמנים ל- 80:78 והימם את ההיכל. ישראל יצאה להתקפה, מקל נחסם, אבל הכדור נשאר כחול-לבן. הנבחרת חזרה מפסק זמן עם שלשה אדירה של גיא פניני שהחזירה לה את היתרון - 81:80, והרימה את ההיכל. גרמניה חסרה מפסק זמן אבל לא הצליחה לעשות נקודות ושלחה את מקל לקו. מקל קלע כדור אחד והחטיא את השני. כשעל השעון 10 שניות יצאו הגרמנים להתקפה של המשחק, אבל ת'יוס החטיא שלשה, כספי לקח את הריבאונד, ושלח את הקהל של ישראל לעשות את מה שלא עשה הרבה מאוד זמן - לחגוג.

קלעים:

לישראל: ריצ'ארד האואל 23 (10/15 מהשדה, 9 רב', 7 חט'), עומרי כספי 20 (6/10 ל-2, 8/10 מהקו, 11 רב'), גיא פניני 15 (5/6 מהשדה), גל מקל 12 (6/8 מהקו, 4 אס'), ליאור אליהו 6, יוגב אוחיון ובר טימור 3 כ"א. כן שותפו: דאוסון ובלייזר.

לגרמניה: שרודר 20 (6/9 לשתיים, 8/9 מהקו, 7 אס'), ת'ייס 15 (15 רב'), פויגטמן 13 (6/8 מהשדה), בארת'ל 10, אקפינאר 7, טאדה ובנצינג 4 כ"א, הארטנסטיין 3, הקמן ולו (6 אס') 2 כ"א.

"אנחנו צריכים להיות בסוף השבוע הקרוב בטורקיה", אמר ארז אדלשטיין בסיום. "יש לנו לא מעט בעיות, אבל ננוח ונתכונן לקראת גיאורגיה כמו שצריך. אנחנו צריכים תמיכה מלאה של הקהל במשחק הזה. הכל הולך לנו קשה, ולמרות הניצון המתוק שהשגנו היום - עוד לא עשינו כלום". על המשחק עצמו הוסיף: "שוב נכנסו לפיגור ברבע השלישי, אבל ייצבנו את ההגנה וידענו לעשות את המהלכים הנכונים. במשחקים כאלה חוזרים צעד אחד צעד, אי אפשר לעשות זאת בשנייה, ואני שמח שהצלחנו".

"שיחקנו חזק במשך כל הרבע הרביעי", סיכם ריצ'רד האוול, המצטיין במשחק. "כולנו שיחקנו יחד כקבוצה וזה הרגיש נהדר. לא הורדנו את הראש. כל שחקן הוא חלק חשוב בפאזל וכל אחד עזר לנו. אני מאושר מהניצחון".

מחר הנבחרת תצא ליום מנוחה, וביום שלישי היא תפגוש את נבחרת גיאורגיה, לעוד ערב שעשוי להיות שוב משחק של... להיות או לחדול.






כתבות אחרונות באתר
Print






© כל הזכויות שמורות
cker();