טל רונן. הוביל את האקדמית לפליאוףמכללות: מקום אחרון לפליאוף
ספסל ,15/01/2017

השלב הראשון מאחורינו, רק משחק השלמה אחד יקבע את זהות העולה האחרונה ישירות לפליאוף העליון. בנתיים מי שכבר הבטיחו מקום הן אוניברסיטת חיפה, רופין והאקדמית ת"א יפו. וינגייט ואפקה מהליגה התחתונה ינסו גם הן לעלות אליו דרך מפגשים עם קבוצות הליגה העליונה.

הסיבוב הראשון בליגת המכללות מאחורינו, עכשיו מתפנים למאני טיים. למי ששכח, 4 הראשונות בליגה העליונה מעפילות אוטומטית לפליאוף העליון, מקומות 5-6 בליגה העליונה יפגשו במקומות 1-2 בליגה התחתונה והמנצחות גם הן ישחקו בבית העליון. בנתיים מי שהבטיחו מקום בפליאוף העליון הן אוניברסיטת חיפה שסיימה את העונה במקום הראשון עם הפסד בודד, המרכז האקדמי רופין שתסיים שניה או שלישית (בהתאם לתוצאות המשחק החסר), האקדמית ת"א יפו שתסיים שלישית או רביעית (גם כן בהתאם לתצואת המשחק החסר). והנה אנחנו מגיעים לעולה האחרונה:

ביום שני ב20:00 יפגשו המכללה למנהל והאקדמית ת"א יפו. במידה והאקדמית תצא עם ידה על העליונה, היא תעלה למקום השלישי והמנהל יסיימו במקום החמישי עם מאזן זהה למקום הרביעי (הבינתחומי הרצליה) אבל עם הפסד פנימי. אם המכלל למנהל תנצח, היא תעלה עד למקום השני, רופין תסיים שלישית, האקדמית תיהיה עם אותו מאזן כמו הרצליה אבל תעבור אותה בגלל ניצחון פנימי, והרצליה תסיים חמישית.

שלב פליאוף הבניים:
מקום 5 בליגה העליונה מול מקום 2 בליגה התחתונה
מקום 6 בליגה העליונה מול מקום 1 בליגה התחתונה
משחק 1 (אצל הליגה העליונה), המנצחת מצטרפת לפליאוף העליון

מפגש אחד אנחנו כבר יודעים יתקיים ב-ב"ש בין אוניברסיטת בן גוריון לבין מכללת וינגייט. במשחק השני ממתינה מכללת אפקה למי שתסיים חמישית בליגה העליונה (ע"ע פסקה קודמת על התרחישים השונים).


ליגה עליונה - מחזור 7

טבלת הליגה
1. אוניברסיטת חיפה 1-6
2. המרכז האקדמי רופין 2-5
3. הבינתחומי הרצליה 3-4
4. המכללה למנהל 2-4
5. אקדמית ת"א יפו 2-4
6. אוניברסטית בן גוריון 5-2
7. טכניון 6-1
8. אוניברסיטת ת"א 6-1


המרכז הבינתחומי הרצליה - האקדמית ת"א יפו 82:75
המשחק המרכזי של השבוע בו המנצחת מבטיחה מקום בפליאוף העליון והמפסידה צריכה לפזול ימינה לעבר תוצאות שאר הליגה. וכיאה למעמד, קיבלנו משחק צמוד וטוב עד הסיום.

המשחק נפתח בקצב גבוה כששתי הקבוצות הולכות פנימה לאנשים החמים שלהם - בצד של הרצליה אל גיא לויצקי (שסיים את הרבע הראשון עם 10 נקודות), ובצד של האקדמית אל המאמן-שחקן טל רונן (שקלע 12). בסוף הרבע יתרון קל לאורחים 19:17. האקדמית המשיכה להוביל כשהיא פותחת פער קל מהרצליה עם שלשות של רונן ועמית קפלן ונקודות של דביר באומל. בצד השני טל הרמן נכנס לקצב ושמר את קבוצתו במשחק, 39:34 לאקדמית בירידה להפסקה.

הרצליה התחילה לצלוף מחוץ לקשת ברבע השלישי, אבל עדיין לא הצליחה לעצור את טל רונן ששמר על היתרון של ת"א אחרי חצי שעה של משחק, 62:57. הרצליה העלתה אגרסיביות ברבע האחרון ושלחה את האקדמית הרבה אל הקו, אבל האורחים היו מדוייקים ולא נתנו ליתרון לחמוק מהם. בסיום ניצחון לאקדמית שמבטיח לה מקום בפליאוף העלין, הרצליה תלוי באותה אקדמית שתנצח את המכללה למנהל.

קלעו להרצליה: טל הרמן וגלעד גינזבורג 15, גיא לויצקי 13, תום חבקין 10, יואי אנברחר 9, ירדן חושי 6, ירדן ליסו 4, עומר כהן 2, דן דרוגצקי 1.
קלעו לת"א: טל רונן 45, עמית קפלן 10, דביר באומל 8, מתן כהן 7, איתמר איילי 6, ברק נחמיאס ועומר בן עמרם 2.


אוניברסיטת בן גוריון - המכלל למנהל 71:54
המכללה למנהל עמדה לפני שבוע קריטי בו היא חייבת 2 ניצחונות מ2 משחקים כדי לא לסיים במקום החמישי, וי אחד היא כבר יכולה לזמן כשגברה ללא קושי רב על אוניברסיטת בן גוריון לה המשחק היה לפרוטוקול בלבד. דוד בעזוב ותומר כהן הובילו את התקפת האורחים, בצד השני אורן ביהם ומשה חדד הפציצו מבחוץ.

קלעו לב"ש: אורן ביהם 18, ברק לב 9, משה חדד ומאור סמג'ה 8 כ"א, הראל כהן 6, אסף ברגר 5.

קלעו לראשל"צ: תומר כהן 19, דוד בעזוב 10, עידן פז 9, נתנאל יוסף 8, עידו לוי, עוז וטורי ודביר ישראל 6 כ"א, יהונתן אלפסי 5, טל ממן 2.


אוניברסיטת ת"א - אוניברסיטת חיפה 81:50
בתחרות שלשות בין שני הצדדים (12 לחיפה, 6 לת"א) גברו הצפונים על התל אביביים ללא קושי מיוחד. חיפה ממשיכה לדרוס את הליגה ומסיימת במקום הראשון עם הפסד בודד, ת"א תנסה להישאר בליגה בפליאוף התחתון נגד הירידה.


טכניון - המרכז האקדמי רופין 67:61
הטכניון נתנו פייט, אבל שוב ירדו מנוצחים וגם הם ישחקו על ההישארות בליגה. רופין מבטיחה לעצמה מקום בפליאוף העליון.


ליגה תחתונה - מחזור 7

טבלת הליגה
1. מכללת וינגייט 0-6
2. מכללת אפקה 1-5
3. אוניברסיטת אריאל 2-3
4. שנקר 4-2
5. אקדמית קרית אונו 3-2
6. מכללת צפת 4-1
7. סמי שמעון אשדוד 5-0

סמי שמעון אשדוד - מכללת אפקה 70:37

אקדמית קרית אונו - מכללת וינגייט 86:75

אוניברסיטת אריאל - מכללת צפת 35:60כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();