נערים א': יאיר ראשל"צ אלופה
ספסל ,28/05/2018

ניצחון סופר דרמטי לכתומים שהצליחו לחזור מפיגור 18 כל הדרך לניצחון סופר דרמטי 58:61. ראשל"צ משלימה 2-1 בסדרת הגמר מול הפועל ת"א, ובכך רושמת דאבל היסטורי אחרי הזכיה בגביע.

כ-500 צופים מילאו עד אפס מקום את אולם עמית בראשל"צ, לכבוד המשחק המכריע על אליפות המדינה לנערים א'. אחרי שכל קבוצה ניצחה בבית, הגענו למשחק השלישי בסדרה. במחצית הראשונה קיבלנו שליטה מלאה של האורחים באדום שהציגו הגנה חזקה עם הרבה חטיפות ויתרון שעמדה בשיאו על 18 הפרש. אבל הכתומים לא ויתרו ועלו הרבה יותר חדשים במחצית השניה, הציגו בעצמם הגנה חזקה ולאט לאט הורידו את ההפרש עד לסיום הדרמטי. 2 חטיפות של עידו רוימי במאני טיים וקור רוח מהקו סידרו לראשל"צ את היתרון כל הדרך לאליפות.

סיקור המשחק:
ראשל"צ פתחה לא טוב את המשחק כשהיא מרבה להחטיא ולאבד ורק אחרי שתי דקות מצאה נקודות ראשונות עם סל ועבירה של נועם דברת. גם לאדומים לקח קצת זמן לאפס את הידית, אבל הם פתחו יותר טוב עם חדירות יפות בצבע של אופק גול ושלשה של עידו ברגמן שהעלתה אותם ליתרון 11:3. האדומים המשיכו להראות עליונות משני הצדדים כשגג יפה של אריאל לחוביץ תורגם לנקודות קלות בצד השני. הפער צמח עד ל-20:8 בתום הרבע הראשון.

הרבע השני נפתח בדומה לראשון כשראשל"צ מתקשה לייצר נקודות מול ההגנה האינטנסיבית של האורחים. הידיים הארוכות של השחקנים באדום המשיכו לייצר חטיפות, אבל גם הם רשמו לא מעט החטאות שמנעו מהפער לגדול אפילו יותר. 26:10 באמצע הרבע. טיים אאוט של ראשל"צ העלה את רמת הריכוז והאגרסיביות של הכתומים בהגנה, אבל הם לא ידעו לנצל זאת. 4 רצופות של טל פלד עם הירידה להפסקה סגרו את המחצית על 34:18.

ראשון פתחה את המחצית השניה בטירוף עם סלים מהירים של פלד וברקוביץ ועם הגנה לוחצת והורידה אתהפער ל-34:24 בלבד תוך שתי דקות. פסק זמן מהיר של ברק לדרר לא עזר והכתומים עם שליטה בריבאונד ו-4 רצופות של דברת המשיכו לקזז את הפער, 37:30 בלבד באמצע הרבע השלישי. האדומים השאירו המון נקודות על הקו, דניאל הלל חדר לסל וקטע את הבצורת ושמר על היתרון. 40:35 לקראת הרבע המכריע.

הרבע האחרון נפתח בקצב מהיר עם חילופי סלים משני הצדדים. בדקות הראשונות הפועל ת"א עוד שמרה על פער קל, אבל שליטה כמעט מוחלטת של ראשל"צ בריבאונד ושלשה ענקית של ויגודמן קבעו מהפך, 44:45, 6 דקות לסיום. אורי צ'צ'יק החזיר בשלשה משלו ואמיתי רותם הוסיף 2 סלים בצבע למול 2 איבודים של ראשל"צ, והאורחת שוב ביתרון קל. צ'צ'יק עם עוד שלשה, ואחת גם של ויגודמן קבעה שיוויון 54. רותם עם גג גדול בצד אחד אבל צעדים בצד השני, ועידו רוימי בשתי חטיפות שתורגמו ל-4/4 מהעונשין החזיר את היתרון למארחת. 30 שניות לסיום יתרון 4 לראשל"צ, הפועל כמעט מאבידם כדור אבל שלשה של הלל מוריד לנקודה בלבד. שריקה שמקפיצה את כל הקהל האדום מסדרת לראשל"צ 2/2 מהקו ויתרון 3, 14 שניות לסיום. ניסיון אחרון של האדומים לשלשה לא צולח, ונותן את האות לחגיגות בכתום. 58:61 בסיום.


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();