עמית כהן, לקחה אחריות ברגע ההכרעהנערות ב': רעננה החזירה את הביתיות
שי ברק ,16/05/2018

מכבי רעננה הגיעה למשחק השני בסדרה בידיעה שהפסד מעניק את האליפות לראשל"צ והן באו להילחם. ריצה אחת של 11-0 בתחילת הרבע השני ועוד 7-0 בתחילת הרבע האחרון יצרו את ההפרש הדו ספרתי אותו ראשל"צ לא הצליחה למחוק ובסיום נקבע שהכתרת האלופה תעשה במשחק המכריע, ביום חמישי (24.5) ברעננה. רוני זהות (20 נק') הצטיינה.

הפועל ראשון לציון 50 - מכבי רעננה 62עם הגב לקיר הגיעה רעננה למשחק ב"גמי" ובמשחק לחימה ואופי גברה על היריבה המקומית השוותה את הסדרה והחזירה את הביתיות, כך שהמשחק המכריע על תואר האליפות יתקיים באולמה ב"שרון".

המשחק היה רחוק מלהתעלות ומעט מאד כדורסל איכותי היה הערב, אבל היתה קבוצה אחת שרצתה יותר, בהגנה מצוינת שיבשה את משחק ההתקפה של המארחת וכשהיה צריך היו אלה זהות, גבעון, שוסטר ואפילו מאיה לוינשטיין שעלתה מצוין מהספסל, שקלעו את הנקודות החשובות בדרך לניצחון היקר.

ראשון לציון שהרשימה במיוחד במשחק מספר אחת פשוט לא מצאה את הטבעת, וכשכבר מצאה אותה והצליחה לחזור למשחק הרגישה שגם המזל נגדה, כדורים ש"נכנסו ויצאו", החטאות לא מחויבות ובסך הכל זה לא היה היום שלה. כעת, כדי לשמור על האליפות צריכה, שוב, לנצח בחוץ - ברעננה.

עם נקודות של ציפל ושלשה של צימרינג פתחה ראשל"צ טוב יותר את המשחק ועלתה ליתרון מהיר 5-0. רעננה התקשו להגיע לזריקות ורק רוני זהות שמרה אותן במשחק עם ארבע נקודות אישיות (8:4). הקבוצות הרבו להחטיא ולאבד ואחרי למעלה משלוש דקות בהן התוצאה נותרה ללא שינוי, הצליחה מאיה לוינשטיין לעלות על הלוח ולקזז את ההפרש לשתי נקודות בלבד. רווח בשלשה חשובה השאירה את היתרון אצל המקומיות וזה נשמר גם כשלוינשטיין קלעה את הסל שחתם את הרבע, 11:8 לראשון לציון.

לרבע השני עלתה רעננה שונה. נחושה יותר ולוחמת, שהזכירה את הקבוצה שזכתה בגביע המדינה. הרבע נפתח עם שלוש קליעות עונשין מדויקות של גרזון ומשם רצו האורחות 9-0 בשלוש דקות. שוסטר וזהות ייצרו, ההגנה כולה שמרה וכשגם פסק זמן לא עזר למקומיות, לוח התוצאות הראה 19:11. צימרינג הצליחה לשבור בצורת כשלקחה אחריות והלכה עד הטבעת, אבל נועה גבעון יצרה הפרש דו ספרתי 25:14. עם נקודות של רווח וציפל התעוררה ראשל"צ לקראת ההפסקה, אלין גולן בשלשה מהפינה הורידה את ההפרש לחמש (25:20) אבל מהצד השני גבעון ענתה מיד בשלשה משלה ובסך הכל בהפסקה, 30:22 לכחולות.

הרבע השלישי נפתח בתחרות קליעות בוזגלו וברגל בשלשה מול עמית כהן וגבעון, כל התקפה סל וההפרש נשמר. אז, דקות של התעוררות הגנתית מקומית בשילוב שלשה של רווח ונקודות של צימרינג קיזזו את ההפרש עד מינוס 2 בלבד, 38:36. רעננה התעוררה בזמן, שוב זהות (המצטיינת במשחק) קלעה נקודות חשובות אחריה לוינשטין ואז גרזון עם סל השדה הראשון שלה במשחק, צלפה שלשה קריטית שקבעה 45:36. ברבע שהסתיים 47:38.

רעננה לא הרפתה גם בתחילת הרבע האחרון כשזהות ושוסטר העלו את הקבוצה ליתרון שיא 53:38, שבע דקות לסיום. בראשל"צ לא הרימו ידיים. ציפל בשלשה חשובה ורווח בעוד אחת משלה הצליחו לחזור עד 54:48, שתי דקות וחצי לסוף ולראשל"צ גם היתה הזדמנות להוריד את ההפרש ל-4, אך החטיאה מהקו פעמיים ובצד השני עמית כהן לקחה אחריות, קלעה נקודות חשובות שהובילו את רעננה, שוב, ליתרון דו ספרתי (58:48) ומשם כבר לא נותרו למקומיות הכלים והזמן לחזור.

רעננה מסמנת'וי' במגרש הקשה ופתחה מחדש את הסדרה. עוד 40 דקות ואחת מהשתיים תצא האלופה.


קלעו להפועל ראשון לציון:
מאי רווח 16
מאיה צימרינג 12
תמר ברגל 9
עדן ציפל 6
ליאור בוזגלו 4
אלין גולן 3

קלעו למכבי רעננה:
רוני זהות 20
נועה גבעון ורותם שוסטר 10 כ"א
ירדן גרזון 9
עמית כהן 7
מאיה לוינשטיין 6


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();