נערים א': הפרשים גדולים במפגש הראשון
ספסל ,04/05/2018

כל 4 המנצחות השבוע יצרו לעצמן פור גדול לקראת משחקי הגומלין מחר ובראשון. יאיר ראשל"צ, גלבוע מעיינות ומכבי יהושע ת"א גברו בחוץ על עמק יזרעאל, הפועל כפ"ס תמר ועירוני רעננה, הפועל ת"א היחידה ששמרה על הבית מול נבון ירושלים.

רבע גמר - משחק 1

הפועל עמק יזרעאל - מכבי יאיר ראשל"צ 75:67


הפועל ת"א - הפועל נבון ירושלים 71:93

2 רבעים צמודים קיבלנו בתיכונט, אבל ברבע השלישי ירושלים נתקעה על 10 נקודות בלבד וראתה ת"א בורחת עם מטח שלשות ליתרון דו ספרתי שנשמר עד הסיום. ברבע הראשון היו אלו אורי צ'צ'יק ועידו ברגמן שהובילו את ההתקפה של האורחים, בירושלים טל בן עטר עם 7 משלו הוביל ל15:14 אחרי 10 דקות.

אופק גיל נכנס גם הוא לעניינים עם 7 משלו עבור הפועל ת"א ברבע השני, והעביר את היתרון לזכות המארחים. בן עטר המשיך לקלוע בצבע ויחד עם רון דואניס ורוי ג'וסלה המשחק נשמר צמוד, 35:36 מקומי בהפסקה. למרות צמד שלשות של ג'וסלה וגואניס, ההתקפה האורחת נתקעה ברבע השלישי ולא הצליחה לייצר נקודות. בנתיים ת"א עם שלשות משלהם וחדירות בצבע החלו לברוח, ועלו לרבע האחרון ביתרון 45:61.

ההתקפה הירושלמיתנראתה יותר טוב ברבע האחרון, עם שלשות של יובל קורח ונקודות של ג'וסלה ודואניס. אבל זה לא עצר את ת"א שהמשיכה להגדיל את ההפרש ויצרה לעצמה יתרון רציני לקראת הגומלין. 71:93 בסיום.


עירוני רעננה - מכבי יהושע ת"א 81:64
אחרי ששתיהן עברו יריבות מהמחוז הדרומי עם סוויפ של 0-2, התייצבו עירוני רעננה ומכבי יהושע תל אביב למשחק רבע גמר הפלייאוף הראשון מבין שניים ב"לב-הפארק". פנינת השרון, שניצחה בכל משחקיה באולמה הביתי הזו, קיוותה לשחזר את ניצחון הליגה על הצהובים מהסיבוב השני.

אולם הפעם היא התקשתה מאד לייצר עצירות בהגנה וראתה את עמית אהרוני ואת הראל רינסקי מוליכים את האורחים ליתרון בפתיחה. הראל מושקוביץ, רום גולד ואיתמר רוט ניסו להגיב בצד השני וצימקו ל-25:21. הכחולים המשיכו להציג יכולת אדירה בהתקפה, כשאהרוני ובעיקר רינסקי צולפים ללא הכרה. הפער החל לצמוח וגם סלים של מושקוביץ לא ממש סייעו למקומיים להישאר קרובים ועל הלוח 54:40.

שתי הקבוצות הרימו את רמת ההגנה במחצית השנייה, אבל פנינת השרון נתקעה מאחור עם 8 נקודות בלבד ברבע השלישי והפער טיפס כבר ל-70:48, כשרינסקי ממשיך לאמלל את המארחים. בדקות האחרונות ניסתה קבוצתו של דור ברנר למזער נזקים בראשות נדב סיבוני ורוט, אך אהרוני עם נקודות מקו העונשין דאג לשמור על פער מבטיח של 81:64 בסיום ורעננה רושמת הפסד ביתי ראשון העונה בכל המסגרות.


הפועל כפ"ס תמר - הפועל גלבוע מעיינות 87:61
-- סל הגלבוע --

רק לפני כמה חודשים התארחה התארחה גלבוע בכפ"ס למעמד רבע גמר גביע המדינה לנערים שם ניצחה בקושי רב. השבוע שוב נפגשו שתי הקבוצות למעמד רבע גמר אליפות המדינה לנערים למשחק מספר 1 שהגומלין הוא ביום א' הקרוב. גלבוע הגיעה עם סגל מלא למעט תמיר לוין שסובל מפציעה ובן ממן שחזר אחרי פציעה ארוכה.

כבר מהפתיחה אותתו האדומים שהם הגיעו כשסלמן, נדב לוי וכוכבי בדקות טובות יצר פער כבר מפתיחת הרבע. כניסה של סדרס וגלעד לוי לקראת סוף הרבע הוסיפה עוד מומנטום ובסיום הרבע דו ספרתי 25:14. ברבע השני נגלר המתקדם וסדרס כבר העלו ליתרון שיא 34:15 כאשר נותרו 8 דקות לסיום הרבע השני. המקומיים שחזרו מפסק זמן הראו הרבה אופי ועד סיום המחצית סגרו ריצה מדהימה 5-23 ובמחצית 39:38 בלבד לאדומים.

ברבע השלישי כוכבי ונדב לוי המשיכו בניהול משחק נהדר כשגלעד לוי עושה ככול העולה על רוחו במגרש והירוקים התקשו מאוד לעשות סלים בהתקפה. גם האזורית של הירוקים לא עזרה וגלעד לוי סגר רבע חלומי בתוספת עבודת הגנה מצויינת של אלון לוי והוביל את הצפונים ליתרון 57:48 בסיום הרבע השלישי.

ברבע האחרון כוכבי המשיך בדקות הטובות שלו שבן ממן שחזר אחרי פציעה ארוכה העלה לדו ספרתי אחרי סל נפלא. סלמן שהיה יציב כל המשחק המשיך את המומנטום עם 7 נקודות וסדרס קבר שלשה והעלה ל+17 שהירוקים לא מצליחים לעצור את המומנטום. גגלבוע סגרה רבע טוב מאוד של 30-13 ובסיום 87:61 .

הרבו לכפר סבא: רועי פריצקי 18, עומר שדה 15


כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();