תיכונים: 10 דברים שלא ידעתם על גמר 2017
ספסל ,12/12/2017

מחר זה קורה. שתי הנבחרות הכי חזקות בליגת העל לתיכונים נפגשות לגמר אחד על התואר הראשון של העונה. שתי אלופות עבר שמעולם לא הפסידו בגמר, רק אחת תרשום את האליפות השניה בתולדותיה. מקיף עמק חרוד או תיכון חדש ת"א? מחר, 16:00, דרייב אין ת"א, שידור ישיר בערוץ 50.

יורדות יש, גם עולות נשאר לקבוע רק את האלופה. שתי נבחרות מצויינות הגיעו לקו הגמר - האחת היא האלופה המכהנת, תיכון חדש ת"א, מבוססת על מחלקת הנוער של מכבי ת"א עם לא מעט שחקנים שנשארו בסגל משנה שעברה. השניה היא מקיף עמק חרוד, אלופת 2014, גם היא מבוססת על מחלקת נוער מצויינת של גלבוע מעיינות, עם סגל צעיר ואיכותי.

שתי הנבחרות עברו את שלב הבתים עם הפסד בודד. בשמינית הגמר עמק חרוד טיילה מול אחד העם פ"ת, ת"א עבדה יותר קשה מול עמק החולה וניצחה אותה בהפרשים אחרי קאמבק בבית. גם ברבע הגמר ת"א עשתה מהפך בבית מול ויצ"ו נהלל, עמק חרוד אחרי תיקו במשחק הראשון הביסה את הגימנסיה הראלית ראשל"צ במשחק השני. בחצאי הגמר שתי הקבוצות הביסו את היריבות, מטרווסט רעננה והראלי העברי חיפה.

סגל מקיף עמק חרוד: עמית סלמן, הראל יוחנן, דביר אוחנה, אמיר שפיר, תומר ציבוטרו, אלון מורגנשטרן, חן ארצי, איתי מושקוביץ', עירא קוטון, יובל כוכבי, רון קופר, רזיאל חיון, יותם חנוכי. מאמן: ליאור קרת.

סגל תיכון חדש ת"א: דני אבדיה, עמית צידון, אסף בירנפלד, שיר מוריאדי, נדב אורון, אמיתי רותם, טל צידון, עידן אלבר, גל כהן, אופק בן דוד. מאמן: נחום סגל.


והנה אנחנו מגיעים לנושא אליו התכנסנו. הנה 10 פרטי טריוויה מעניינים שאולי ידעתם ואולי לא לקראת הגמר מחר:


1. זה הולך להיות המפגש הראשון בהיסטוריה של ליגת התיכונים בין שני התיכונים. יחד עם זאת נציין שתיכון חדש הוא די צעיר בליגה, וזוהי עונתו המלאה השניה בלבד.

2. וזה אומר גם שיש לתיכון חדש 100% הצלחה בהגעה לגמרים בעונות מלאות בליגה.

3. שני התיכונים זכו באליפות בתום העונה המלאה הראשונה שלהם בליגה.

4. לשני התיכונים גם יש 100% הצלחה בגמרים. שני התיכונים הופיעו לגמר אחד בהיסטוריה הקצרה שלהם בליגה, וזכו בו. חדש כאמור עשו זאת שנה שעברה, עמק חרוד עשו זאת ב2014.

5. רק נבחרת אחת בהיסטוריה הצליחה לשמור על התואר בשנה לאחר מכן. אורט ביאליק עשתה זאת פעמיים, הפעם האחרונה הייתה לפני 25 שנה...

6. שני התיכונים מתבססים על מחלקות נוער מהטובות בארץ, מכבי ת"א וגלבוע מעיינות. לכן לא מפתיע שהשחקנים המובילים בכל צד, נפגשו כבר בעבר למשחק על תואר. עידן אלבר ודני אבדיה בצהוב, יותם חנוכי, רזיאל חיון ואיתי מושקוביץ באדום, גמר אליפות המדינה לנערים 15/16. זה נגמר באליפות אדומה במשחק שלישי.

7. לא רק יריבים - דני אבדיה ורזיאל חיון שיתפו פעולה בקיץ האחרון במדי נבחרת הקדטים באליפות אירופה. גם דורי סהר מחדש ת"א היה בסגל.

8. גם עידן אלבר ויותם חנוכי היו אמורים לשתף פעולה בנבחרת הנוער, אבל אלבר נפצע ולא יצא לאליפות.

9. לשני התיכונים יש שחקנים צעירים שכבר חתומים בליגת העל: יותם חנוכי נמצא בסגל של גלבוע גליל, דני אבדיה חתום לעוד שנים רבות במכבי ת"א.

10. את תיכון חדש מאמן נחום סגל, בעברו איש צוות כאן בספסל. בחצי הגמר הוא גבר על מטרווסט רעננה, שעוזר המאמן שלה הוא איתמר יצחקי, גם הוא איש צוות כאן באתר בעבר. מאחלים לשניהם הרבה בהצלחה בעתיד.


*עונה מלאה = עונה שהחלה משלב הבתים, ולא הכניסה מהאליפות הארצית בגליל לשלב רבע הגמר.


והנה עשרת מהלכי העונה שאסף מתן בן עוז משידורי ערוץ וואן:כתבות אחרונות באתר
Print


© כל הזכויות שמורות
cker();